piątek 27-03-09, czytany: 8962 razy, autor: Lola Gudinaf

Cejrowski nawoływał do tępienia gejów

"U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga."

Wojciech CejrowskiWojciech Cejrowski / © KAPiF
Wojciech Cejrowski bardzo często lubi podkreślać, że jest zażartym katolikiem. Do tego stopnia, że pewne zasady nagina i w imię swoich świętości nakłania np. do tępienia gejów.

- Gejów należy tępić. Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają! - mówił podczas swojego wystąpienia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem.

Tomasz Szypuła, wiceprezes Kampanii Przeciw Homofobii, twierdzi, że dziennikarz popełnił przestępstwo nakłaniając do takich zachowań.

- Cejrowski wzywa do agresji fizycznej, a to jest przestępstwo i powinno być ścigane z urzędu - powiedział w rozmowie z Dziennikiem. - Ludzie przyszli go posłuchać jako podróżnika. Nie sądzę, by usłyszeli to, czego oczekiwali. Wśród słuchaczy mogli być też geje i lesbijki. Jak oni się poczuli? Cejrowski w ogóle o tym nie pomyślał. Jego poglądy to oczywiście jego sprawa, ale trzeba brać odpowiedzialność za słowa wypowiadane publicznie.

- Na pewno tak tego nie zostawimy - dodaje. - To jest uniwersytet. Ze zwykłej troski o tę instytucję chcemy prosić, aby rozważniej dobierali gości.


Wojciech Cejrowski


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Dobrego Dnia Offic...
Jula Drugi singiel promujący 3 album premiera 2 czerwca 2017
Dobrego Dnia Offic...
Eliminacje Krajowe...
Katarzyna Moś
Eliminacje Krajowe...
Flashlight (Offici...
Katarzyna Moś
Flashlight (Offici...
Moś z piosenką Fla...
Katarzyna Moś
Moś z piosenką Fla...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida