środa 25-04-07, czytany: 38225 razy, autor: Lola Gudinaf

Iwona Kubicz zarabia grosze w telewizji

Jak ma żyć za 650 zł miesięcznie?

Iwona KubiczIwona Kubicz / © KAPiF / K297412F
Iwona Kubicz zarabia teraz miesięcznie 650 zł - tyle właśnie zostaje, kiedy ma się tylko "goły" etat po zdjęciu z wizji.

Gwiazdy potrafią jednorazowo wydać znacznie więcej na przysłowiowe "waciki". A teraz pani Iwona musi żyć z tego cały miesiąc.

- Jestem nadal na etacie w telewizji, ale pozbawiono mnie w niej pracy na antenie!" - mówi Faktowi prezenterka. - Po tym, jak zlikwidowano studio prezenterskie i odebrano mi prowadzenie programu Pytanie na śniadanie, zrezygnowano również ze mnie jako prowadzącej rozmowy do filmów dokumentalnych National Geographic.

Kubicz dowiedziała się o tym z dnia na dzień.

- Nie była to wielka praca, ale zawsze praca. W dodatku bardzo ciekawa. Proponowałam, że moje wywiady można by rozszerzyć, ale nie dostałam na to zgody - opowiada. - Nie chcę stawiać się w roli ofiary, ale czuję, że to w TVP jest moje miejsce i moja publiczność. Ale jeśli nie ma tu dla mnie pracy, nie mogę tu też siedzieć, bo same etaty są głodowe - mówi dziennikarka. - Choć trudno w to uwierzyć, dostaję 650 zł na rękę. Wszystko, co można zarobić ponadto, wypracowuje się na wizji.

W pracy zastąpiła ją Jolanta Fajkowska. Tymczasem pani Iwona jest teraz w kropce - podjąć pracy dla stacji komercyjnej nie może, a w TVP nie ma dla niej zajęcia.

Wszystkie prezenterki - oprócz etatu - wynagradzane są honorarium za prowadzone przez siebie aktualnie programy. Dopiero przy prowadzeniu kilku programów w miesiącu takich jak "Pytanie na śniadanie" etat wraz z honorarium sumuje się do przyzwoitej pensji w wysokości około 4-5 tysięcy złotych. Ta suma wzrastała za czasów dyżurów prezenterskich. Po ich likwidacji prezenterkom pozostaje załapać się na własny program, szukać pracy w konkurencji albo spoglądać w pusty portfel - czytamy w Fakcie.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Dobrego Dnia Offic...
Jula Drugi singiel promujący 3 album premiera 2 czerwca 2017
Dobrego Dnia Offic...
Eliminacje Krajowe...
Katarzyna Moś
Eliminacje Krajowe...
Flashlight (Offici...
Katarzyna Moś
Flashlight (Offici...
Moś z piosenką Fla...
Katarzyna Moś
Moś z piosenką Fla...
skomentuj:Wasze komentarze (2): sortuj ↓

gość18-07-16, 00:14, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Iwonko odpisz na prv, to cię wspomogę (jmz.chdy@poczta.fm)

gość07-07-16, 12:28, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

DLA KURSKIEGO GLOWNE GWIAZDY POCHODZA Z TV TRWAM,REPUBLIKA ORAZ Z GAZETY W SIECI INNI TO ZLO KTORE TRZEBA WYTEPIC NIE JAKOSC SIE LICZY ALE TO ILE MOZNA UGRAZ NA CHRZESCIJANSKICH NASTROJACH,A WIEC KOLEJNI Z DAWNEJ TVP DO ODSTRZALU.

strony
1


Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida