czwartek 26-04-07, czytany: 3566 razy, autor: Lola Gudinaf

Perez Hilton - czy to koniec?

Tym razem atakują go sami paparazzi!

Perez HiltonPerez Hilton / © Wild1 / Photorazzi
Ekscentryczny blogowicz i plotkarz w jednej osobie, Perez Hilton będzie miał poważną sprawę w sądzie. Teraz już nie będzie to wojna z gwiazdą, ale z ich prześladowcami - paparazzi!

Pięć agencji fotograficznych - Splash, Bauer-Griffin, Flynet, INF i London Entertainment Pictures - nie godzi się na bezprawne wykorzystanie ich zdjęć. Perez Hilton nie płaci bowiem za zdjęcia które wykorzystuje. Co więcej, nawet nie podaje ich źródła.

Sprawa zaogniła się, gdy on i jego prawnicy odmówili uiszczenia opłaty oraz usunięcia zdjęć. Tak naprawdę nawet nie odpowiedzieli na zarzut.

Agencje się wściekły - wiadomo bowiem, że Perez zarabia na swojej stronie - uwaga! - 800 tys. dolarów rocznie. Tak jest - tyle daje mu jego popularny blog, jego pojawianie się na imprezach oraz w telewizji.

Odwiedza go w końcu 4 miliony osób dziennie.

I jakoś nie przyszło mu do głowy, żeby zapłacić za zdjęcia...

- Perez osiągnął sławę i bogactwo przez bezprawne wykorzystywanie pracy innych ludzi. Takie korzystanie z cudzej własności i zarabianie na tym jest nieamerykańskie - powiedział Gary Morgan z agencji Splash News. - Fotografowie pracują długo i ciężko, zazwyczaj na umowę. Wszystko po to, aby Perez dewaluował ich zdjęcia i bezprawnie umieszczał je na swojej stronie. Większość bloggerów szanuje prawo. Płacą za zdjęcia, podczas gdy Perez bogaci się i wciąż odmawia zapłaty. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - zarabia kosztem cudzej, ciężkiej pracy.

Złożony przez agencje pozew ma aż 99 strony. Został złożony w jednym z sądów w Los Angeles.

- Lavandeira [to prawdziwe nazwisko Pereza - przy.red.] szydzi z praw autorskich nie tylko w tym kraju, ale i na całym świecie. Czas z tym skończyć - powiedział Chris Doherty, prezes agencji INF.

Dlatego też poszkodowani domagają się odszkodowania w wysokości 150 tys. dolarów za każde pokrzywdzenie - co łącznie daje sumę w wysokości 7 milionów dolarów. 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
DZIEŃ 2 BERLIN
SZUSZ VLOGMAS
DZIEŃ 2 BERLIN
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
Powrót do domu.. |...
Julia Kobus
Powrót do domu.. |...
RODZINKA ADDAMSÓW!...
Julia Kobus
RODZINKA ADDAMSÓW!...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida