czwartek 26-04-07, czytany: 3593 razy, autor: Lola Gudinaf

Perez Hilton - czy to koniec?

Tym razem atakują go sami paparazzi!

Perez HiltonPerez Hilton / © Wild1 / Photorazzi
Ekscentryczny blogowicz i plotkarz w jednej osobie, Perez Hilton będzie miał poważną sprawę w sądzie. Teraz już nie będzie to wojna z gwiazdą, ale z ich prześladowcami - paparazzi!

Pięć agencji fotograficznych - Splash, Bauer-Griffin, Flynet, INF i London Entertainment Pictures - nie godzi się na bezprawne wykorzystanie ich zdjęć. Perez Hilton nie płaci bowiem za zdjęcia które wykorzystuje. Co więcej, nawet nie podaje ich źródła.

Sprawa zaogniła się, gdy on i jego prawnicy odmówili uiszczenia opłaty oraz usunięcia zdjęć. Tak naprawdę nawet nie odpowiedzieli na zarzut.

Agencje się wściekły - wiadomo bowiem, że Perez zarabia na swojej stronie - uwaga! - 800 tys. dolarów rocznie. Tak jest - tyle daje mu jego popularny blog, jego pojawianie się na imprezach oraz w telewizji.

Odwiedza go w końcu 4 miliony osób dziennie.

I jakoś nie przyszło mu do głowy, żeby zapłacić za zdjęcia...

- Perez osiągnął sławę i bogactwo przez bezprawne wykorzystywanie pracy innych ludzi. Takie korzystanie z cudzej własności i zarabianie na tym jest nieamerykańskie - powiedział Gary Morgan z agencji Splash News. - Fotografowie pracują długo i ciężko, zazwyczaj na umowę. Wszystko po to, aby Perez dewaluował ich zdjęcia i bezprawnie umieszczał je na swojej stronie. Większość bloggerów szanuje prawo. Płacą za zdjęcia, podczas gdy Perez bogaci się i wciąż odmawia zapłaty. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości - zarabia kosztem cudzej, ciężkiej pracy.

Złożony przez agencje pozew ma aż 99 strony. Został złożony w jednym z sądów w Los Angeles.

- Lavandeira [to prawdziwe nazwisko Pereza - przy.red.] szydzi z praw autorskich nie tylko w tym kraju, ale i na całym świecie. Czas z tym skończyć - powiedział Chris Doherty, prezes agencji INF.

Dlatego też poszkodowani domagają się odszkodowania w wysokości 150 tys. dolarów za każde pokrzywdzenie - co łącznie daje sumę w wysokości 7 milionów dolarów.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida