środa 06-01-10, czytany: 11206 razy, autor: Noir

Mieszko dostaje listy od Dody

Jak pisze: "Królowej z Ciechanowa" i "polskiej pieśniarki ludowej".

MieszkoMieszko / © KAPiF
Na swoim blogu Mieszko z Grupy Operacyjnej chwali się regularną korespondencją, jaką prowadzi z Dodą.

Soczystym, barwnym językiem, nie szczędząc przytyków pod adresem Rabczewskiej, Mieszko opisuje listy, jakie od niej dostaje:

Te pachnące jaśminem i świeżymi banknotami koperty przychodzą do mnie z niezmienną regularnością od 2007 roku. Właściwie, list od Dody stanowi już dla mnie to, czym dla statystycznego Polaka jest „Kevin sam w domu” w telewizji na święta. To po prostu pewnik. Niby widziałeś to siedemset razy, ale i tak nie zmieniasz kanału.

Mimo, że doskonale wiesz, co będzie zaraz – oglądasz dalej. Chociaż chyba porównując pisma od piosenkarki, źle wybrałem film. Listy od Dody adresowane do mnie, coraz częściej zaczynają przypominać „Akademię policyjną”. Czyli opowiedziany już tysiąc razy, marny dowcip z sumiastymi wąsami w stylu Krzysztofa Putry
.

Wreszcie Mieszko przechodzi do sedna, czyli do ostatniego listu od Dody:

Ostatni list od piosenkarki dostałem – o wielkopańskie poczucie humoru Królowej z Ciechanowa! – w Sylwestra. Był to noworoczny prezent w postaci kopii pisma piosenkarki do sądu apelacyjnego, w sprawie wiadomej.

Tak, tak – moja ulubiona polska pieśniarka ludowa odwołuje się od wyroku sądu pierwszej instancji
.

Chodzi o sprawę zamknięta kilka tygodni temu wyrokiem sądu, który nie przyznał racji Dodzie pokrzywdzonej stwierdzeniem "blachara", jakie pod jej adresem wysunął Mieszko w jednej z piosenek Grupy Operacyjnej (o procesie pisaliśmy tutaj).

Jak widać, Doda nie czuje się usatysfakcjonowana wyrokiem sądu. Odwołuje się więc wyżej. I znów spotka się z Mieszkiem w sądzie.

I z takim oto szejkiem polskiej sceny muzycznej będę się musiał znowu mierzyć ja. Skromny chłopak z Zielonej Góry, który na niedostatek co prawda nie narzeka, ale który również nie kupuje strusich piór z cekinami, żeby je sobie włożyć na scenie między pośladki.

Temu chłopakowi z Zielonej Góry zależy w życiu praktycznie na jednej rzeczy. Na możliwości mówienia tego, co się naprawdę myśli.

Prawa do tej możliwości będę bronił przed każdym sądem
- kończy Mieszko.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida