środa 06-01-10, czytany: 11190 razy, autor: Noir

Mieszko dostaje listy od Dody

Jak pisze: "Królowej z Ciechanowa" i "polskiej pieśniarki ludowej".

MieszkoMieszko / © KAPiF
Na swoim blogu Mieszko z Grupy Operacyjnej chwali się regularną korespondencją, jaką prowadzi z Dodą.

Soczystym, barwnym językiem, nie szczędząc przytyków pod adresem Rabczewskiej, Mieszko opisuje listy, jakie od niej dostaje:

Te pachnące jaśminem i świeżymi banknotami koperty przychodzą do mnie z niezmienną regularnością od 2007 roku. Właściwie, list od Dody stanowi już dla mnie to, czym dla statystycznego Polaka jest „Kevin sam w domu” w telewizji na święta. To po prostu pewnik. Niby widziałeś to siedemset razy, ale i tak nie zmieniasz kanału.

Mimo, że doskonale wiesz, co będzie zaraz – oglądasz dalej. Chociaż chyba porównując pisma od piosenkarki, źle wybrałem film. Listy od Dody adresowane do mnie, coraz częściej zaczynają przypominać „Akademię policyjną”. Czyli opowiedziany już tysiąc razy, marny dowcip z sumiastymi wąsami w stylu Krzysztofa Putry
.

Wreszcie Mieszko przechodzi do sedna, czyli do ostatniego listu od Dody:

Ostatni list od piosenkarki dostałem – o wielkopańskie poczucie humoru Królowej z Ciechanowa! – w Sylwestra. Był to noworoczny prezent w postaci kopii pisma piosenkarki do sądu apelacyjnego, w sprawie wiadomej.

Tak, tak – moja ulubiona polska pieśniarka ludowa odwołuje się od wyroku sądu pierwszej instancji
.

Chodzi o sprawę zamknięta kilka tygodni temu wyrokiem sądu, który nie przyznał racji Dodzie pokrzywdzonej stwierdzeniem "blachara", jakie pod jej adresem wysunął Mieszko w jednej z piosenek Grupy Operacyjnej (o procesie pisaliśmy tutaj).

Jak widać, Doda nie czuje się usatysfakcjonowana wyrokiem sądu. Odwołuje się więc wyżej. I znów spotka się z Mieszkiem w sądzie.

I z takim oto szejkiem polskiej sceny muzycznej będę się musiał znowu mierzyć ja. Skromny chłopak z Zielonej Góry, który na niedostatek co prawda nie narzeka, ale który również nie kupuje strusich piór z cekinami, żeby je sobie włożyć na scenie między pośladki.

Temu chłopakowi z Zielonej Góry zależy w życiu praktycznie na jednej rzeczy. Na możliwości mówienia tego, co się naprawdę myśli.

Prawa do tej możliwości będę bronił przed każdym sądem
- kończy Mieszko.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Nieznana przepaść ...
Jula feat DZK
Nieznana przepaść ...
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
Szusz(subskrybuj aby być na bieżąco)
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
stylizacjetv
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
ALEX WE VLOGU & ZA...
Julia Kobus
ALEX WE VLOGU & ZA...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida