środa 06-01-10, czytany: 6767 razy, autor: Noir

Afera wokół nagrody dla Lisa

Super Express zasugerował, by dziennikarz oddał nagrodę Dziennikarza Roku.

Tomasz LisTomasz Lis / © KAPiF
Pod koniec ubiegłego roku Tomasz Lis został uhonorowany nagrodą dla Dziennikarza Roku. Wygrał w dorocznym rankingu branżowego magazynu Press. Ale nie wszystkim wybór Lisa przypadł do gustu. Jak donosi dziennik.pl, Super Express zasugerował, że Lis dostał nagrodę w wyniku zmowy kilku redakcji.

Tabloid podkreślił, że na dziennikarza nie głosowały żadne znaczące tytuły. Naczelny gazety zasugerował, że został złamany regulamin i że Lis powinien... oddać nagrodę redaktorce, która zajęła w konkursie 2. miejsce.

Press nie zgadza się z zarzutami SE. Redaktor naczelny pisma napisał:

Oczywiście, ma prawo redaktor naczelny Super Expressu nie lubić Lisa i nie cenić małych, fachowych redakcji. Lecz proponowanie nam, byśmy odebrali nagrodę Tomaszowi Lisowi i wręczyli ją Ewie Ewart jest niezręczną uzurpacją. (...) Przy 59 redakcjach nominujących i 41 uzyskanych przez Lisa punktach problem nie leży w jakiejkolwiek zmowie, tylko w rozstrzeleniu się pozostałych kilkuset głosów na ponad setkę nominowanych osób. Przypominam: Tomasz Lis sam powiedział, że nie czuje, by na tę nagrodę w zeszłym roku jakoś specjalnie zasłużył i poprosił o przekazanie jej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Lecz dla to jeszcze za mało.

Naczelny Press podkreślił, że SE nie brał udziału w głosowaniu, nie wsparł innych dziennikarzy swym punktem, a teraz wylewa pomyje na zwycięzcę i sugeruje istnienie jakiegoś nowego rodzaju (...)Takie jest teraz środowisko dziennikarskie - kończy redaktor.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Jak przetrwać rozs...
Anna Szlęzak
Jak przetrwać rozs...
Idealny Dzień Chło...
Anna Szlęzak
Idealny Dzień Chło...
ODCINEK SPECJALNY ...
Anna Szlęzak
ODCINEK SPECJALNY ...
Dlaczego on zapadł...
Anna Szlęzak
Dlaczego on zapadł...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida