sobota 18-09-10, czytany: 10056 razy, autor: Noir

Tymon Tymański broni Nergala

"Uważam Jezusa za świetnego faceta i tak dalej..."

Tymon TymańskiTymon Tymański / © KAPiF
W ubiegłym tygodniu sąd orzekł, że Adam Darski będzie się musiał stawić, by wytłumaczyć się z darcia Biblii, które wielu, w tym szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami, uznało za karygodne. Nowak złożył na Darskiego doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Sprawa nie została do tej pory wyjaśniona, Nergal będzie musiał stawić się przed sądem.

Stronę muzyka w tym sporze wziął ostatnio Tymon Tymański, który na swoim blogu zamieścił felieton napisany dla Gazety Wyborczej. Jego wywód nie trafił do gazety (redakcja uznała treści za "zbytnią prywatność". Ale że w sieci nic nie ginie, można się z nim zapoznać bez przeszkód.

Tymański pisze między innymi:

Choć nie utożsamiam się z aktem niszczenia Biblii, jestem zaprzysięgłym antyklerykałem i moje poglądy mogą być zbliżone do poglądów kolegi Darskiego. Uważam Jezusa za świetnego faceta i tak dalej (zresztą John Lennon wyraził tę skomplikowaną myśl w sposób lakoniczny i celny, jak na geniusza przystało: "Jezus był w porządku, ale jego uczniowie byli gruboskórni oraz pospolici. Moim zdaniem to oni zrujnowali chrześcijaństwo"). A jednak katolicyzm postawiłbym na trzecim miejscu podium globalnych dopustów historii, zaraz po faszyzmie i komunizmie...

Dalej Tymański uzasadnia swe twierdzenie:

Krucjaty, konkwista, działalność Jezuitów i Świętej Inkwizycji, obojętność wobec Holokaustu, akcja "Odessa" i nagminne tuszowanie pedofilii - oj, nazbierało się Kościołowi katolickiemu. Szatan już się cieszy i grzeje smołę w swym infernalnym garze....

Tymański ma też osobisty żal do instytucji Kościoła:

Obraża mnie niedawna sprawa krzyża. Obraża mnie to, że mój syn nie otrzymał świadectwa z czerwonym paskiem, bo nie chodził na lekcję religii (a szkoły nie stać było na nauczyciela etyki).

Na koniec muzyk pyta:

Czemu w tym pseudo-katolickim kraju prawo ma być równe dla wszystkich, a równiejsze dla tzw. katolickiej większości? Komu mam wytoczyć o to proces? Wyznaniowemu państwu polskiemu?"

Cały wywiad możecie przeczytać na blogu Tymańskiego.
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida