czwartek 02-12-10, czytany: 11217 razy, autor: Noir

Joanna Kluzik-Rostkowska - żelazna dama polityki?

Prawdziwa kobieta wyzwolona.

Joanna Kluzik - RostkowskaJoanna Kluzik - Rostkowska / © KAPiF
Czekamy, aż na jednej z okładek kolorowych magazynów pojawi się jej zdjęcie. Bo nie ulega wątpliwości, że kobiety chcą o niej czytać - dojrzałej pani polityk, byłej dziennikarce, zawziętej wojowniczce.

14 grudnia skończy 47 lat. Jest mamą trójki dzieci, dobrze zorganizowaną i uparcie dążącą do celu kobietą.

W Wikipedii możemy przeczytać, że Kluzik skończyła studia dziennikarskie w Warszawie. Działała wtedy w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, w latach 80. współpracowała z podziemnym Tygodnikiem Mazowsze. Pod koniec lat 80. zaczęła pracę w Tygodniku Solidarność, potem kierowała działem reportażu miesięcznika Konfrontacje. W 1992 roku zaczęła pracę w Expressie Wieczornym.

Kluzik zajmowała się nawet dziennikarstwem śledczym, przez pewien czas była też korespondentką zagraniczną (wyjechała m.in. do Bośni i Czeczenii).

Kolejne redakcje w karierze Joanny Kluzik to Wprost, Nowe Państwo oraz... Przyjaciółka, w której Rostkowska przez 4 lata pełniła funkcję następny redaktor naczelnej.

Jako polityk słynie z pracowitości i samodzielności. Kiedy kierowała kampanią wyborczą Jarosława Kaczyńskiego była tą, która nie bała się dzwonić do prezesa o późnej porze.

Prywatnie także musi być dobrze zorganizowana. Ma troje dzieci, nie może zaniedbywać domu, mimo swej miłości do polityki.

- Joanna jest poukładana. Wie, w którym momencie powiedzieć: stop, jadę do domu, muszę zająć się mężem, dziećmi i pójść z psem na spacer - mówił w jednym z wywiadów jej współpracownik, Jarosław Krajewski.

Jak widać z ostatnich wydarzeń, Kluzik-Rostkowska ma swoje zdanie i stara się go bronić. Czy założenie nowej formacji pozwoli jej zaistnieć w pełni w świecie polityki? Czy Kluzik-Rostkowska będzie wzorem dla innych kobiet, czy zniknie z pola widzenia, czego z pewnością życzą jej wrogowie?

Przekonamy się niedługo.
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida