poniedziałek 02-07-07, czytany: 4880 razy, autor: Beverly Pills

Wiśniewski Don Kichotem

Bloguje o Lechu Wałęsie, Mandarynie i procesie.

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski / © KAPiF
Uprzedzamy, nie będzie to krótki news. Możecie jednak wybrać, jakie szczegóły z barwnego życia lidera Ich Troje chcecie poznać.

Niedawno Michał Wiśniewski "wolał nie być czytany". Dziś na jego blogu możemy przeczytać obszerną notkę. O czym? O wszystkim i o niczym.

Najpierw Wiśniewski skarży się na media. Według niego jest ich gwiazdą, niesprawiedliwie zresztą ocenianą.

zastanawiam się czy ta cała nagonka na mnie jest efektem zawiści, niewiedzy czy może po prostu głupoty ... tak rzadko ostatnimi czasy siadam przed komputerem aby napisać coś od siebie. dlaczego ? bo ostatnio czuję się jak don kichot w walce z wiatrakami. i choć niezupełnie jestem bezradny to mam tą całą walkę generalnie w dupie. już mi się nie chce walczyć z urzędniczą, ludzką, po prostacką wręcz głupotą. chciałbym cieszyć się dniem. każdym dniem.

to należałoby w zasadzie napisać o co chodzi - ale jak to zwykle bywa pisząc o co chodzi byłoby jeszcze większym debilizmem - wręcz wycelowaniem w siebie kolejnych eksperymentalnych pocisków. już wolę chyba aby głupcy, o których mowa żyli w dalszym ciągu michałem wiśniewskim poznanym przez twoje imperium czy życie na gorąco. czyli aby mnie nie poznali. najwyraźniej jest im z tym dobrze.


W domu państwo Wiśniewscy opiekują się dziećmi, a Ania narzeka, że nie ma się w co ubrać. Zmieniła także kolor włosów i wspaniale sobie radzi w ciąży.

ania jest niesamowita. przefarbowała się na swój naturalny kolor aby nie musieć w ciąży rozjaśniać włosów. teraz chodzi i narzeka, że to chyba nietrafiony pomysł. fajnie. inaczej ale fajnie :-) ja wolę się nie odzywać na ten temat - moje - to kocham ! chcę przez to powiedzieć, że to podobna sytuacja do tej, która spotyka nas mężów na codzień przy stawianym pytaniu w sytuacji kiedy jak zwykle "ona" nie ma się w co ubrać. "kochanie ? i jak ?". one nawet nie zdają sobie sprawy jak ciężkie to dla nas facetów pytanie. cokolwiek byśmy nie odpowiedzieli i tak jest źle. jak mówimy, że jest ok - nie wierzą myśląc, że chcemy je zbyć. odpowiadając, że nie do końca fajne te ciuchy - słyszymy: nie znasz się. a tak generalnie nasze kobiety nigdy nie mają w co się ubrać. biorąc pod uwagę, że swoje ciuchy w większości kupują same - to absurd. na kobietach do końca nikt się jeszcze nie poznał.

Michał wspomniał także o rozwodzie swojego kolegi z zespołu, Jacka Łągwy.

jacek już po rozwodzie. mam nadzieję, że wyjdzie z tego przejściowego "bagienka" i wróci do żywych. wiem, że chce. czy mu się uda ? nie wiem. życzę mu tego z całego serca. w głębi duszy chyba chce być z dorotą o czym świadczy zmieniony tekst na koncertach do "ja tobą oddychać chcę" - z drugiej strony wiem, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. ale ja to nie on a on to nie ja. jego życie. życzę mu jak najlepiej. jak każdemu dobremu człowiekowi.

[Czytaj dalej...]Nie obyło się bez wspomnienia o trwającym obecnie procesie. Wiśniewski jest zdenerwowany całą sytuację i stara się odbijać wszystkie zarzuty.

trzykrotny zabójca skarży mnie o kradzież tekstu. i uj mnie strzela kiedy słyszę, że sprawa, która toczy się od kilku lat stoi w miejscu. pomimo tego, że dostałem aforyzmy do dowolnego wykorzystania, pomimo tego, że na płycie podpisałem, że nie są moje, pomimo tego, że zabójca jak się okazuje splagiatował je ze znanego poety z małopolski - to wykonywane są ekspertyzy czy to rzeczywiście ukradzione. paranoja. i tak będziemy jeździć - wydawać pieniądze aby na samym końcu dojść do tego samego sedna. tak. ja wykorzystałem jego aforyzmy. nie. nie skasowałem za to zaiksu. tak. on ukradł to innemu poecie. tak. wy wszyscy poniesiecie koszty postępowania sądowego, które rozpoczął trzykrotny zabójca/morderca jak kto woli aby zbić na tym interes. i nie ważne przy tym, że to firma universal music chce mu zapłacić należne tantiemy. on chce kilka razy więcej. słabe ? no tak. mam propozycję aby minister sprawiedliwości przemyślał w tworzonym przez siebie nowym kodeksie karnym takowąż propozycję: niech pozywający nie tak jak dotąd prywatnie ale ogólnie z urzędu liczył się z konsekwencjami takowego pozwu, doniesienia czy choćby skargi. tak aby kasia kanclerz podając mnie na policję, że włamuję się na jej serwer ponosiła konsekwencje tego iż w razie umarzanego śledztwa musiała za poniesione koszty zapłacić. dziś to wy płacicie za pracę policji, prokuratury i za mój czas. słabe ? no tak. podobnie w przypadku więźnia-zabójcy. jeżeli zdałby sobie sprawę jakie poniesie konsekwencje w przypadku przegranej - zaprzestałby walki i zdałby się na zdrowy rozsądek a tak to kombinuje. powodzenia.

Dla ciekawych wieści z frontu walki z Mandaryną również się coś znajdzie. Wszystko wraca do normy, Marta została nawet pochwalona.

czas pewnie leczy rany. gdy przyjechałem dziś do celinowa po dzieci zaskoczyła mnie kolejna odsłona marty. jakaś taka normalna. dogadujemy się, odbiera ode mnie telefony. dzieci mogę brać kiedy chcę, nie tylko tak jak w postanowieniu sądu, dogadaliśmy się co do przedszkola, wakacji. wow ! powinienem w tym miejscu podziękować rubikowi bo odciągnął monstrum kk od mojej żony. staje się tą martą jaką znałem. normalną, zdrową. czas powoli leczy rany - ale skutecznie. kto wie, może kiedyś rzeczywiście spotkamy się przy jednym wigilijnym stole. choć to pewnie praca na lata. za postawę godną matki marta - bravo !

Opowiedział także o spotkaniu z Lechem Wałęsą.

lech wałęsa. postać być może kontrowersyjna dla jednych - legendarna dla drugich. poznałem człowieka, który zmienił wraz z pomocą papieża oblicze ziemi. naszej ziemi. a niech gadają - ale ja do końca życia nie zapomnę, że ściskałem dłoń - słysząc wiele miłych słów - człowieka, który potrafił swoją otwartością i charyzmą zmienić rzeczywistość. pośrednio to on obalił berliński mur. symbol nad symbolami dwudziestego wieku. tego mu nikt nie odbierze. pamiętam jak w gimnazjum w niemczech persowie /irańczycy/ na odpowiedź z mojej strony skąd jestem - mówili: lechistan ? walensa :-) to wszystko na ten temat.

podarowałem prezydentowi gitarę gretsch'a "white eagle". wyjątkowy egzemplarz zakupiony za dobrych czasów w londynie. niewiele ci takich gitar. sam nie mogę uwierzyć, że tak wielki człowiek trzymał moją gitarę w rękach.

podarowałem mu również wyjątkową wiatrówkę. numer 12 na 50 wyprodukowanych. dzieło sztuki. nawet nie myślcie o tym, że chciałbym aby strzelał do ... kogokolwiek. wiedziałem, że to lubi :-)

jak by nie było to był przesympatyczny wieczór. I pierwsza dama, pani Danusia i jej cała rodzina i dzieci państwa Wałęsów. I wnuki. I prawnuki :-) Nie przegapiłem tego.


Był i czas na głębsze refleksje:

od czasu śmierci papieża zrozumiałem coś bardzo ważnego: "spieszmy się kochać ludzi - jak mawiał ks. twardowski - tak szybko odchodzą ...". 
Ostatnio dodane fotki:zobacz całą galerię »
*Michał & Dominika...
*Michał & Dominika...
*2005 r*
*2005 r*
*Michał
*Michał
*Michał z Mamą Fab...
*Michał z Mamą Fab...
skomentuj:Wasze komentarze (57): sortuj ↓

Patrycja963124-12-08, 09:13, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

znowu o nim żal!!!!!!!!

sscary05-07-07, 20:11, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

on potrzebuje pomocy, bo jak tak dalej pójdzie to oszaleje do reszty, a jego biedne dzieci nie będą lepsze ...

gość03-07-07, 18:31, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

czerwoooona małpka

gosiagos03-07-07, 16:31, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

zabierzcie go stąd...

gość03-07-07, 14:10, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

haha wzruszyłam się ^^

gość03-07-07, 13:47, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

znawca kodeksu karnego się odezwał.co za bałwan!ja nie mogę, koleś nie widzi subtelnej różnicy między sądem a policją i kodeksem karnym a kodeksem postępowania karnego(a później jeszcze ma chyba na myśli kodeks postepowania cywilnego)nie ma jak wpieprzyć wszystko do jednego wora, po co mysleć.!!!postępowanie sądowe to nie sledztwo policji i za nie płaci jedna ze stron. aaaaaaaaaaaaaaaa

gość03-07-07, 13:40, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

co za ćwok żałosny...

gość03-07-07, 09:26, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Czerwone fekalia.

MALINECZKA03-07-07, 09:24, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

wyglada jak kelner na tym pierwszym zdjeciu

Princess_of_Skyline02-07-07, 22:20, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

oblech z niego. Avans Tour-żenada ;/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Doda...

Agucha02-07-07, 21:56, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

nie lubię tej czerwonej małpy

zuz02-07-07, 19:58, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

O Boshe znowu ten głupek! Jak o nim można wogóle czytać? ehm.. szkoda słów na takiego tępaka, a tym bardziej klawiatury!!!! // o boSHe no nie? :]

fiolka02-07-07, 19:58, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

mógłby pisać poprawnie. chociaż nazwiska z dużej litery

SilentHill02-07-07, 19:51, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

wszyscy mają blogi, mam i ja!

aniaPIPI02-07-07, 19:51, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

ja to go chyba nigdy nie polubie

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Z kogo ściągnęła Rihanna?

komisarz_przygoda02-07-07, 19:44, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

dokładnie jak kelner z taniego motelu przy szosie i do tego ma krzywo muszkę

gość02-07-07, 19:22, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

wyglada jak kelner na tym pierwszym zdjeciu

Shaki02-07-07, 18:40, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

wiśnia to kretyn.. nie moge go!!!!

agiya02-07-07, 18:25, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Się chłopak rozpisał

martkkka02-07-07, 18:06, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

a dlaczego do Wałęsy nie zaproszono żonki Ani?? tylko sam Michau był?

Rogue02-07-07, 18:04, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Ten chłopina to mnie rozwala! Najpierw nasrał a teraz jeszcze wziął patyk i grzebie w tym na oczach całego kraju i on się pyta czemu taka nagonka na jego osobę. Naprawdę żałość bierze na jego widok. A powyższy, lotny tekst skutecznie odstrasza od wejścia na Michasiowy blog.

monroe02-07-07, 17:15, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

nie no nie moge cztac o tym kolesiu bo mi sie dzwiga jeszcze ja mówi ze Świątczak jest świetna boże czym mnie tak pokarałeś

Paris02-07-07, 17:15, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Przeczytałam. Wszystko. Każde słowo... I tylko po to żeby utwierdzić mnie w przekonaniu, że ten koleś jest absolutnie... mdły! TAK MDŁY! Nie ma nic do powiedzenia. Jest nędzny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Brunetki, blondynki...

LinaKaro02-07-07, 17:05, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Jak Anka sie pyta Michała czy dobrze wyglada to sie nie dziwie że chodzi ubrana jak idiotka --> haha zgadzam się xD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Tzg- nowa nagroda

gość02-07-07, 16:35, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

raczej KICHA a nie Don Kichot

strony
1 2 3
 

następna strona »Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida