środa 04-07-07, czytany: 6025 razy, autor: Beverly Pills

Religijne zawirowania Wiśniewskich

Nie ochrzczą córeczki.

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski / © KAPiF
Sam fakt, że Wiśniewscy nie chcą ochrzcić swojej córki Etiennette może dziwić. Jest jednak tego powód. Chcą, by ona sama podjęła świadomie taką decyzję.

- Zawsze staram się sprawdzać, poznawać, dociekać. Podobnie było z moimi odkryciami religijnymi. Mając 12 lat świadomie "wypisałam się" z Kościoła rzymskokatolickiego - mówi Ania Wiśniewska magazynowi Rewia.

- Kiedy przeczytałam Biblię uznałam, że właśnie to jest mój przewodnik po życiu duchowym - dodaje. - Nie wiem, jak szybko będzie dorastała nasza córka, ale z doświadczenia wiem, że już dziecko dziesięcio- czy jedenastoletnie jest w stanie określić swoje pragnienia.

- Zadanie przed nami, rodzicami, jest o tyle trudne, że musimy ją wychować i dawać taki przykład, by chciała zosta chrześcijanką.

Co mówi o swojej religii? Nie uważa się ani za katoliczkę, ani też za protestantkę.

- Albo żyjesz zgodnie z tym, co jest napisane w Biblii, albo nie. A jeżeli życie według Biblii to sekciarstwo, to bardzo proszę o zwracanie się do mnie w ten sposób.

Zaraz pewnie podniosą się głosy na znak protestu. Mimo że Wiśniewski nie unieważnił bowiem swojego kościelnego ślubu z Mandaryną, stanął przy ołtarzu z nową żoną.

- Pragnęliśmy ślubu w kościele. Dlatego zdecydowałem się, by udzielił nam go pastor. Dla mnie to była piękna ceremonia związku małżeńskiego przed Bogiem - mówi Michał (materiał filmowy ze ślubu tutaj, dla tych, którzy nie pamiętają).

Powodem niechęci do Kościoła były niektóre jego zarządzenia, które jak wiadomo wpłynęły na życie samych Wiśniewskich.

- Jednak z powodu swoich przepisów Kościół katolicki nie reaguje na zmiany i mamy paradoks: wciąż istnieje małżeństwo, w którym mąż ma inną żonę i dzieci, a żona spotyka się z innymi mężczyznami jako wolna kobieta. Przykro mi, ale takie przepisy mnie nie przekonują. Dlatego chcę, żeby nasze dzieci same wybrały swoją drogę.

Rodzice mimo wszystko bardzo martwią się o przyszły los córki.

- Martwię się, że będzie cierpieć, ale jeżeli będą to prawdziwe przekonania, na pewno da sobie radę. I będzie dumna, tak jak ja, że robi coś, bo tego chce, a nie dlatego, że tak każe większość.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane fotki:zobacz całą galerię »
*Michał & Dominika...
*Michał & Dominika...
*2005 r*
*2005 r*
*Michał
*Michał
*Michał z Mamą Fab...
*Michał z Mamą Fab...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida