wtorek 04-10-11, czytany: 9258 razy, autor: Noir

Radziszewska: seksizm i szowinizm w Top Model

"Żadna szanująca się modelka nie zgodzi się też na rozbieraną sesję na początku kariery".

Elżbieta RadziszewskaElżbieta Radziszewska / © KAPiF
Elżbieta Radziszewska, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, wzięła udział w konferencji poświęconej ekscesom w Top Model. Uznała, że show narusza godność kobiet, które biorą w nim udział. Chodzi zwłaszcza o dotykanie modelek przez jurorów.

- Trudno mi uwierzyć, że w XXI wieku ktoś może mówić, że takie zachowanie jest normalne. Namawiam do obywatelskiego protestu wobec takich zachowań - powiedziała Radziszewska. - Takie rzeczy powinny spotkać się od razu na planie z ostrą reprymendą i zostać wycięte - dodała.

Pełnomocnik wystąpiła z prośbą o wyjaśnienie do KRRiT i TVN. Po otrzymaniu wyjaśnień od TVN Krajowa Rada może je uznać lub wezwać do zaprzestania nadawania programu albo nałożyć na nadawcę karę finansową - pisze portal Wirtualne Media.

W konferencji na temat programu wzięła także udział była modelka, właścicielka agencji modelek, Monika Guzińska. Stwierdziła, że branża nie wygląda tak, jak to pokazuje program.

- Droga do kariery modelki nie polega na przepływaniu przez rzekę, bitwie na poligonach i innych tego typu konkurencjach. Żadna szanująca się modelka nie zgodzi się też na rozbieraną sesję na początku kariery. To, co się pokazuje w tym programie, to psucie wizerunku modelek - podsumowała była modelka.

Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Będę za Tobą gość ...
Jula&Fabisz
Będę za Tobą gość ...
NOWY ROK,NARTY MAY...
Szusz
NOWY ROK,NARTY MAY...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
MAFFkijaż z Julią ...
Magdalena Pieczonka
MAFFkijaż z Julią ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida