sobota 15-10-11, czytany: 4266 razy, autor: Noir

Eska Rock ma zapłacić karę za audycję Wojewódzkiego

KRRiT uznała, że on i Figurski znieważyli Alvina Gajadhura.

Kuba WojewódzkiKuba Wojewódzki / © KAPiF
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na stację Eska Rock karę. Rozgłośnia ma zapłacić 50 tys. zł za audycję Poranny WF z maja tego roku.

Skargę na prowadzących złożył sam zainteresowany - Alvin Gajadhur, który stwierdził, że prowadzący naruszyli jego dobra osobiste.

Gajadhur. Gajdhur, tak? Murzyn. Bardzo przepraszam, mam alarm. Audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu - mówił Wojewódzki. Dziennikarze "żartowali", że telefon Gajadhura działa w "buszmeńskiej sieci dla czarnych".

Przeprowadzona przez KRRiT analiza audycji wykazała, że zapowiadana na antenie przez Jakuba Wojewódzkiego oraz Michała Figurskiego próba nawiązania rozmowy telefonicznej z A. Gajadhurem, służyła skonfrontowaniu nieuprzedzonego słuchacza z funkcjonującym powszechnie stereotypem, któremu odpowiadał konkretny rozmówca. Czarny kolor skóry stanowił jedyne kryterium, które prowadzący wzięli pod uwagę dokonując wyboru rozmówców. Należy podkreślić, że wskazując konkretną osobę o ciemnym kolorze skóry, która dodatkowo pełni funkcję publiczną i opowiadając o niej żarty związane z kolorem skóry prowadzący dopuścili się dyskryminacji ze względu na rasę - stwierdziła Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy Rady (cytujemy za Wirtualnymi Mediami).


Tymczasem w piątek Alvin Gajadhur złożył do Krajowej Rady drugą skargę. Dotyczy ona kolejnego znieważenia, które zdaniem pokrzywdzonego, miało miejsce 6 października.

Dodajmy, że matka Alvina Gajadhura jest Polką, a ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane fotki:zobacz całą galerię »
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida