sobota 04-08-07, czytany: 4102 razy, autor: Playa Barbie

Everett krytykuje religię

"To niedorzeczność."

Rupert EverettRupert Everett / © PR Photos
Rupert Everett znany jest między innymi z dwóch rzeczy: jest gejem i z tego powodu rzesze kobiet są niepocieszone, a dwa, że nigdy nie gryzie się w język i mówi, co ślina na język przyniesie. Taki niedrogi sposób, aby zawsze pozostać w mediach.

Ostatnio aktor wypowiedział sie na temat Toma Cruise'a i Scjentologii.

- Ludzie mówią, że to niedorzeczna, ale nie bardziej, niż niepokalane poczęcie. To jedno i to samo szaleństwo - powiedział Everett.

- Oj, obiecałem sobie, że trochę się powstrzymam przed dzikimi komentarzami. Ale nie potrafię. Bawi mnie śmieszność tego świata i jego pomysłów - dodał. 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
I Have Nothing
Edyta Górniak
I Have Nothing
Get Here
Edyta Górniak
Get Here
 Górniak będzie mu...
Edyta Górniak
Górniak będzie mu...
Górniak przeprowad...
Edyta Górniak
Górniak przeprowad...
skomentuj:Wasze komentarze (55): sortuj ↓

gość23-07-09, 20:33, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

ten czlowiek niem pojecia o religii ,polityce i wielu rzeczach a wypowiada sie na te tematy..seksi sie z facetami i mysli ze jest ok gosciem Boze jak sie ciesze ze kiedys mu i innym udowodnisz ze Istniejesz

vanilia05-08-07, 14:29, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Zbyt poważna dyskusja i zbyt poważny temat żeby sie rozpisywać jak na moją glowę okaleczoną ciężkim kacem:( pozdrowienia dla wszystkich poniżej

gość05-08-07, 12:22, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

To tak jak Lepper wypowiada się o polityce, choć mam wrażenie że ma o tym większe pojęcie niż niektórzy wypowiadający się w tym temacie. A "sensowne przygotowanie" to owszem, dla mnie również klepanie dogmatów, oczywiście znając historię ich powstania i umiejąc odpowiedzieć na większość pytań z nimi związanych, do czego się nie nadaję, więc się z to nie zabieram, żeby nie myślano o mnie jak o bohaterze tego artykułu...

facet

gość05-08-07, 12:17, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gościu 05-08-07, 11:42 widzę żeś światły jest,
oczywiście zgadzam się każdy może wyrażać swoją opinie na np. temat konstrukcji danego budynku, może powiedzieć że mu sie podoba lub nie, nie mając pojęcia jak została stworzona i o jakie zasady oparta, ja nikomu nie zabroniłem wygłaszania swoich poglądów i spostrzeżeń, ale niech mi tu nikt kitu nie wciska, posiadając "wiedzę"może z podstawówki lub bohaterów typu Corleone, że dokładnie wie o czym mówi. Wystarczy popatrzeć na wypowiedzi dot. mafiozo, od razu widać sposób podejścia do tematu....

facet

gość05-08-07, 11:42, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość04-08-07, 20:48 - nie widzę żadnego "samoośmieszenia" w polemizowaniu z jak to nazwałeś "teologizmami". Nie rozumiem tez, dlaczego zarzucasz forumowiczom brak "sensownego przygotowania". Ludzie piszą, jak postrzegają religię - do wyrażenia własnych pogłądów nie jest potrzebne żadne "przygotowanie". Chodzi o to jak ONI to widzą. Co rozumiesz przez "solidne przygotowanie" - bezsensowne klepanie dogmatów?? POLEMIKA polega właśnie na tym, by wyrażać SWOJE zdanie, a nie podpierać się tym, co zostało przez kogoś ustalone (a religia dla mnie to zbiór dogmatów)

hexberry05-08-07, 09:24, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

zgazdzam się z oh la la, że każdy ma prawo do swoich poglądów - ale słowo każdy obejmuje także everetta. tak więc ma prawo do swoich przekonań. oczywiście dopóki nie rani uczuć innych osób, może się wyrażać publicznie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Covery – lepsze czy gorsze od oryginałów? cz. 13

gość05-08-07, 07:30, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Tytuł artykułu: "Everett krytykuje religię". Od kiedy scjentologia jest religią? Przecież to zwykła sekta!!!

oh_la_la05-08-07, 00:12, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

kazdy ma prawo do swoich pogladow i do religii.oni powienien ugryz sie w jezyk i tyle

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Salma Hayek uczy córcię chodzic :)

klaudiu$04-08-07, 22:00, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

bRzydki facet

gość04-08-07, 20:48, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

pozdrawiam wszystkich światłych teologów typu "gość", bądzcie błogosławieni albowiem z taką inteligencją nic innego wam na tym świecie nie zostało i wiarą wytłumaczą to sobie i wybaczę, że ironizuje tu na wasz temat !! :)
Nikomu nie bronie swoich poglądów, ale polemizowanie z teologizmami bez sensownego przygotowania zakrawa conajmniej na "grzech cięzki" ewentualnie na samoośmieszenie...
Co widać po wymienionym w artykule osobniku płci innej...

facet

gość04-08-07, 20:26, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość04-08-07, 20:09
- dokładnie, wiara i religijnośc nie mają nic wspólnego z bycia dobrym człowiekiem (a przynajmniej nie wiele). tez jestem ateistką i podpisuję sie obiema rękoma pod Twoją teorią; od siebie dodam jeszcze, że wiara jest nie tylko "pocieszanką" , jest tez "wytłumaczeniem" - np odpowiada na pytanie "dlaczego jest, jak jest.." - "bo taka jest wola Boga", jest też "wyrównywaczem krzywd" - "wszyscy sa równi wobec Boga, wszystkich dotknie sąd ostateczny"

gość04-08-07, 20:14, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Scarlett04-08-07, 19:34 - uważam, ze wzmianka o mafi sycylijskiej i jej religijności jest słuszna. Scarlett - czytałaś ojca chrzestnego? oni naprawdę byli bardzo wierzący, to nie jest kwestia wiary na pokaz! nie wiem, czy kolesie z Pruszkowa też chodza do kościoła, ale jeśli tak jest, to widoczniej mają taką potrzebę (chyba wierzą w Boga)..nie wiem, nie jestem przestępcą, więc nie wiem, co myśli i czuje człowiek, który najpierw kogoś kropnie, a potem idzie się modlić, ale jedno drugiego nie wyklucza (literatura i film daje wiele takich przykładów)

gość04-08-07, 20:09, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość04-08-07, 19:22

Zgadzam się z tobą. Ja jestem ateistką a znam świetnie Pismo Św., czego nie mogę powiedzieć o mojej katolickiej rodzinie i znajomych (oczywiście nie wszystkich).

A co do Scarlett: to nie wiara tylko moralność kieruje naszym postępowaniem! Moim skromnym zdaniem wiara zawsze służyła jako pretekst do wybaczania sobie win, typu zamaskuję mój zły uczynek jak się wyspowiadam i odprawię pokutę, a poza tym została wymyślona po to by człowiek nie czuł się samotny ze swoją śmiertelnością, by mógł wierzyć, ze po śmierci będzie nadal istniał. Taka swego rodzaju pocieszanka:)

Scarlett04-08-07, 19:55, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Do gościa z 19:22 - a Ty się nie wymądrzasz...?
Ja dzielę się po prostu swoimi przemyśleniami, przy okazji Cię rozczaruję - nie wypowiadam się na tematy, których w żaden sposób nie zgłębiłam, tak się składa, że mam w sobie tzw. "głód wiedzy" i jeśli w coś wierzę lub nie, to nie opiera się to jedynie na tak ładnie przez Ciebie nazwanej "indoktrynacji".
Rozumiesz, "czy coś tam"...? ;P

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: GWIAZDY W WASZYCH OCZACH…INTERAKTYWNIE :) WYNIKI

Ada_Ada04-08-07, 19:40, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Co to za jakiś facet ??

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: The Girls Next Door

gość04-08-07, 19:38, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

nie wieże w boga i całe te herezje,ale na religii można sie dorobić,np rydzyk!! a te jego zaślepione baki..to żal d... ściska!

Scarlett04-08-07, 19:34, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Do gości: 16:20 i 16:53 - a jednak to jest powiązane, religia ogólnie pojmowana (nie mówię tu tylko o jednej) promuje pewne wzorce i wpaja pewne wartości, społeczeństwa zachodnie odrzucając wiele z tych wartości przyczyniły się do przeżywanego przez nich obecnie kryzysu, m.in. poprzez stawianie pieniądza nad bliskich...
Do gościa z 17:05 - przeczytaj jeszcze raz to, co piszesz... mafia sycylijska, przestępcy z Pruszkowa...? Proszę Cię, przecież to są żenujące przykłady. Idąc za Twoją logiką każdy, kto chodzi do kościoła jest religijny. Mafia może robić coś "na pokaz", ale stwierdzenie, że gangster jest religijny nie ma w sobie sensu. Można co najwyżej powiedzieć, że usiłuje się na religijnego kreować...
Gość 17:07 - Ty to wiesz, ale cała rzesza osób krzyczy inaczej, bo nawet nie zadała sobie trudu, by postarać się zrozumieć, o czym mówi i co krytykuje (www.kosciol.pl/content...htm )
Poza tym nigdzie nie stwierdziłam, że ateiści to źli ludzie, to jest nadinterpretacja. Można być ateistą i postępować o wiele lepiej niż jakiś przytoczony przez gościa gangster biegający do kościoła.
Mówiąc o religii i jej wartościach mam na myśli pewne dobre wzorce, a nie ślepe rytuały nie pociągające za sobą nic w codziennym życiu. Nie sprzedaję populistycznej papki, jak ktoś mi zarzucił, bo nie powtarzam ślepo czyichś stwierdzeń, lecz dzielę się własnymi przemyśleniami. Wcale nie uważam, że kościół jako instytucja jest nieomylny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: GWIAZDY W WASZYCH OCZACH…INTERAKTYWNIE :) WYNIKI

VelvetGun04-08-07, 19:27, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

A ja nawet nie wiedziałam,że Everett jest gejem!! :P

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
czytaj mojego ostatniego newsa: Katie na krawędzi.

gość04-08-07, 19:26, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

a ja posunę się jeszcze dalej i zassugeruję twierdzenie, że religia chrześcijańska kiedyś może przeminąć (tak, jak przeminęła np. wiara w wielu bogów w starożytnej Grecji) stanie się po prostu kolejna "mitologią" Przeciez starożytni grecy też śmiertelnie poważnie traktowali swoich bogów, a my teraz uczymy sie o nich na lekcjach języka polskiego, traktując starożytnie wierzenia jak wymyśloną bajkę..tak kiedyś może być z nasza religią..no bo dlaczego to właśnie chrześcijaństwo miałoby być tą "właściwą" i "jedynie prawdziwą" religią??

gość04-08-07, 19:22, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Scarlett- nie mylisz się: ateizm i krytyka religii samej w sobie jest poniekąd dzieckiem nowoczesności; m.in. dlatego,że wcześniej takie jakże niepopularne poglądy skazywały niejednego na stos.Inkwizycja była ostatnią skuteczną bronią Kościoła przed zeświecczeniem. Jeżeli Twoim zdaniem każdy, kto krytykuje religię albo opiera się na zdaniu kogoś "sławnego", albo robi to ,żeby być owoczesnym, to mnie trochę śmieszysz...Czy ty cokolwiek związanego ze swoją wiarą zgłębiłaś,że się wymądrzasz?Czy jesteś przekonana, że po zgłębieniu wiary, czy coś tam, pierwszy lepszy przekonałby się,że warto wierzyć ? bo ja nie.śmim powiedzieć,że twoja wiara nie wynik ze zgłębiania niczego , a jedynie z wczesnej indoktrynacji. i uwierz mi ,że niejed ateista zn biblię lepij, niż wilu katolików. Zebys po smierci nie obudzila sie z reka w nocniku.amen.

gość04-08-07, 19:12, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Oj prawda, religia to najwieksze oszustwo w dziejach ludzkosci" - bardziej religia chrzescijanska, takiej religi opartej na kłamstwie (poprzez "zawłaszczenie" elementów wiary starych religii) i paradiksalnych absurdach inie ma chyba nigdzie ! i ta religia najłatwiej prowadzi do hipokryzji niz kazda inna...

gość04-08-07, 18:36, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość04-08-07, 17:16 tak, to jest jeden z najglupszych pomyslow chrzescijanstwa, maryja miala byc wzorem czystosci dla wszystkich kobiet, a syn bozy nie mogl byc przeciez poczety w "ten" sposob, prawda??

de_puta_madre04-08-07, 17:40, cytuj | zobacz moje komentarze i profil Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Poniekad ma racje .... Tak czy siak, scjentologia to chory wymysl ....

gość04-08-07, 17:19, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

a ja tam nie widzę niczego kontrowersyjnego w całowaniu się dwóch facetów!!! A tak poza tym to zawsze jest tak,że tam gdzie pojawia się wiara tam pojawia sie problem!!! Co najlepiej widać po komentarzach:)

gość04-08-07, 17:16, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

tylko ze niepokalane poczecie to fakt, ze maryja, wg kosciola urodzila sie bez grzechu pierworodnego a nie jej wieczne dziewictwo
- przeciez nawet jedna z modlitw zawiera słowa "...Maryja, zawsze dziewica.." nie rozumiem tego nacisku na jej dziewictwo, to w końcu jest matką i dziewicą w jednym??

strony
1 2 3
 

następna strona »Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida