wtorek 20-03-12, czytany: 6506 razy, autor: F-Word

Rada Etyki Mediów: Cejrowski naruszył normy dziennikarskie

Nazwał buddystów "wyznawcami Lucyfera".

Wojciech CejrowskiWojciech Cejrowski / KAPiF
Co prawda odcinek programu Wojciecha Cejrowskiego Boso przez świat poświęcony buddyzmowi wyemitowano już w sierpniu ubiegłego roku, to zamieszanie wywołała dopiero jego powtórka z 26 lutego.

Rada Etyki Mediów otrzymała kilkaset skarg, w których Cejrowskiego oskarżono, że podawał mylne informacje o buddyzmie, starając się ośmieszyć tę religię. Skargi napływają w dalszym ciągu, w tym od religioznawców.

Autorowi zarzuca się niewiedzę oraz mylne przedstawianie buddyzmu jako religii bez Boga, a zatem i bezsensu, zaś jego wyznawców jako zabobonnych i ograniczonych. Cejrowski nazwał buddystów "wyznawcami Lucyfera" tylko dlatego, że przy wejściu do świątyni umieszczają statuetki demonów.

- To tak, jakby oskarżyć chrześcijan o satanizm na podstawie wizerunków gargulców na murach katedr gotyckich, choćby Notre Dame w Paryżu - ocenił jeden z widzów.

Cejrowski porównywał też buddyzm do magii, okultyzmu czy spirytyzmu.

- Poczucie humoru to jedno, ale natrząsanie się z czyjeś wiary - to już coś innego! - podkreślił inny widz, dodając, że prowadzący bezczelnie obrażał osoby, które ze względu na barierę językową nie były świadome, w jakim świetle są pokazywane.

Portal WirtualneMedia.PL informuje, że Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym zgadza się z zarzutami wobec programu. Cejrowski nie tylko obraził wyznawców i sympatyków tej religii, ale też wprowadził widzów w błąd, przez to naruszył powszechnie uznawane normy dziennikarskie.

- Mam kilkugodzinne nagranie wywiadu z ekspertami, w którym oni sami informują mnie, że w buddyzmie nie ma boga, że w buddyzmie czci się i oswaja demony, stosuje techniki okultystyczne, a chińskie wróżby wykłada w świątyni po to, by przyciągnąć prosty ludek - bronił się Cejrowski na swoim profilu na Facebooku.

Owymi "ekspertami" mieli być Tajlandczycy wyznający buddyzm właśnie.
 


Rada Etyki Mediów: Cejrowski naruszył normy dziennikarskie


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida