czwartek 26-04-12, czytany: 24337 razy, autor: Bea

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Są wtedy nieczyste?!

Magda GesslerMagda Gessler / © Kapif
Zaskoczyła nas wypowiedź 59-letniej Magdy Gessler na blogu w portalu Tomasza Lisa NaTemat.pl. Słynna restauratorka i autorka Kuchennych rewolucji napisała:

Czuję, że panie wściekną się na mnie, ale to powiem – w dawnych czasach uważano, że kobieta w trakcie menstruacji nie powinna gotować, no i coś w tym jest. Niegdyś tłumaczono, że taka kobieta jest „nieczysta”, w istocie chodzi zaś o to, że w „te dni” jest poddenerwowana. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że miesiączkującej kobiecie zawsze zwarzy się majonez. Nie ma co podawać na talerzu złej części swojego życia, negatywnych emocji. To mój apel nie tylko do kobiet, ale do wszystkich, którzy zbliżają się do kuchni.

Wściekacie się? Bo my nie. Zgadzamy się, że przynajmniej przez kilka dni w miesiącu gotować powinni panowie. Nie miałybyśmy też nic przeciwko temu, aby panowie gotowali również w pozostałe dni miesiąca.

Magda Gessler radzi również, aby podejścia do jedzenia uczyć się od Żydów:

W podejściu do jedzenia warto naśladować Żydów. Oni przygotowania do szabasowej kolacji traktują jak prawdziwe święto. Koszerne rytuały trzymają się mocno od wieków. Czy to kwestia ortodoksyjnego podejścia Żydów, czy może raczej ich wrodzona mądrość? Szacunek do stołu integruje, a kultura stołu świadczy o rozwoju danej społeczności. Żydzi to wiedzą, a reszta świata powinna się od nich uczyć.

Hmm, z całym szacunkiem dla ortodoksyjnych żydowskich zwyczajów, myśleliśmy, że rewolucja to postęp, a nie hołdowanie zabobonom.

Co o tym sądzicie? Też wam się warzy majonez w czasie menstruacji?Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
nieśmiertelni klip
jula
nieśmiertelni klip
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida