czwartek 26-04-12, czytany: 23727 razy, autor: Bea

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Są wtedy nieczyste?!

Magda GesslerMagda Gessler / © Kapif
Zaskoczyła nas wypowiedź 59-letniej Magdy Gessler na blogu w portalu Tomasza Lisa NaTemat.pl. Słynna restauratorka i autorka Kuchennych rewolucji napisała:

Czuję, że panie wściekną się na mnie, ale to powiem – w dawnych czasach uważano, że kobieta w trakcie menstruacji nie powinna gotować, no i coś w tym jest. Niegdyś tłumaczono, że taka kobieta jest „nieczysta”, w istocie chodzi zaś o to, że w „te dni” jest poddenerwowana. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że miesiączkującej kobiecie zawsze zwarzy się majonez. Nie ma co podawać na talerzu złej części swojego życia, negatywnych emocji. To mój apel nie tylko do kobiet, ale do wszystkich, którzy zbliżają się do kuchni.

Wściekacie się? Bo my nie. Zgadzamy się, że przynajmniej przez kilka dni w miesiącu gotować powinni panowie. Nie miałybyśmy też nic przeciwko temu, aby panowie gotowali również w pozostałe dni miesiąca.

Magda Gessler radzi również, aby podejścia do jedzenia uczyć się od Żydów:

W podejściu do jedzenia warto naśladować Żydów. Oni przygotowania do szabasowej kolacji traktują jak prawdziwe święto. Koszerne rytuały trzymają się mocno od wieków. Czy to kwestia ortodoksyjnego podejścia Żydów, czy może raczej ich wrodzona mądrość? Szacunek do stołu integruje, a kultura stołu świadczy o rozwoju danej społeczności. Żydzi to wiedzą, a reszta świata powinna się od nich uczyć.

Hmm, z całym szacunkiem dla ortodoksyjnych żydowskich zwyczajów, myśleliśmy, że rewolucja to postęp, a nie hołdowanie zabobonom.

Co o tym sądzicie? Też wam się warzy majonez w czasie menstruacji?Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
 Nieśmiertelni
Jula
Nieśmiertelni
DZIEŃ 2 BERLIN
SZUSZ VLOGMAS
DZIEŃ 2 BERLIN
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
Powrót do domu.. |...
Julia Kobus
Powrót do domu.. |...
skomentuj:Wasze komentarze (1): sortuj ↓

gość22-12-15, 22:36, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Ja pierdziele, czy autor artykułu jest tak głupi, że pomieszał menstruację z koszernością? Ortodoksyjne żydowskie zwyczaje .. ja je*bie ...

strony
1


Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida