środa 09-05-12, czytany: 12614 razy, autor: Bea

Magda Gessler znowu straszy!

I zachęca do picia alkoholu w pracy...

Magda GesslerMagda Gessler / © Kapif
Magda Gessler zamieściła kolejny felieton na swoim blogu w portalu NaTemat.pl. Ostatnio na blogu straszyła, że obiad się nie uda, jeśli gotująca go kobieta ma menstruację.

Tym razem znana restauratorka poszła znacznie dalej. W swoim felietonie twierdzi, że jedzenie w pracy obiadu przynoszonego z domu lub kanapek kupionych od firmy kateringowej grozi rakiem żołądka:

U nas kultura lunchowa nadal kuleje. Polskie biura pachną odgrzewanymi w mikrofalówkach kotletami, parówkami zagryzanymi przed ekranami komputerów, jajkami na twardo i pasztetową. W wersji nieco mniej przaśnej, pracownicy polskich firm dzień w dzień żywią się roznoszonym bo biurach pseudo sushi oraz wypakowanymi majonezem kanapkami. Je się w pośpiechu, gdy szef nie widzi, nieraz nawet na stojąco. Nie ma w tym ani krzty przyjemności, zabija to także umiejętność celebrowania jedzenia. Co ważne, grozi to nie tylko spadkiem formy fizycznej, z rakiem żołądka włącznie, ale i utratą energii psychicznej, która do pracy jest przecież niezbędna.

Przed rakiem żołądka może nas ustrzec... jedzenie lunchu w restauracji. Jeśli to nas nie przekonało, restauratorka wytacza kolejne działa. Jej zdaniem, lunch w restauracji możemy zjeść za 10 zł, co kosztuje tyle, ile kanapka. Hmm, pewnie kanapka z firmy kateringowej Magdy Gessler.

Nie dość tego, do lunchu w godzinach pracy powinniśmy zamówić wino albo piwo. "Nie spinajmy pośladków", zachęca nas znana restauratorka:

Kto wie, może do spaghetti powinniście zamówić kieliszek czerwonego wina? Latem zaś, do dań z rusztu, mały kufel chłodnego piwa? W południowych krajach popijanie wina do lunchu nie jest niczym zdrożnym, u nas kojarzy się nadal z alkoholizmem i regularną popijawą w godzinach pracy. Nauczymy się pić powoli i w małych ilościach. Wrzućmy na luz, nie spinajmy tak pośladków.

Radzimy z dystansem podchodzić do rad autorki Kuchennych rewolucji. Za picie alkoholu w godzinach pracy grozi w najlepszym razie kara pieniężna lub nagana, a w najgorszym - nawet zwolnienie dyscyplinarne.

Hmm, mamy wrażenie, że Magda Gessler trochę oderwała się od rzeczywistości...

Co o tym sądzicie?


Magda Gessler znowu straszy!


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida