sobota 12-05-12, czytany: 8102 razy, autor: Bea

Szokująca okładka Time'a

Mama karmi piersią 4-latka.

TimeTime / Time
Okładka ostatniego numeru tygodnika Time zbulwersowała amerykańskich czytelników i media. Na okładce mama karmi piersią prawie 4-letniego chłopca.

Artykuł w środku numeru opisuje specyficzny typ rodzicielstwa - tzw. rodzicielstwo bliskości. Polega ono m.in. na spaniu z dzieckiem i karmieniu go piersią aż do momentu, kiedy samo z tego zrezygnuje. Według tego stylu rodzicielstwa dziecka nie można zostawiać samego gdy płacze, bo płacz to jego wołanie o pomoc.

Mama na okładce to 26-letnia Jamie Grumet ze swoim prawie 4-letnim synem Aramem. Jak mówi Grumet, sama była karmiona piersią przez mamę do 6. roku życia.

- Nie czuję, że dziecko, z którym śpię, zabiera mi moje życie osobiste. Moje relacje z mężem są dla mnie bardzo ważne, ale to mit że dziecko zakłóca intymność rodziców.

Dr. William Sears, autor książki The Baby Book i guru tego typu rodzicielstwa jest przekonany, że to dobra metoda wychowania.

- Żadne dziecko, które było wychowywane w taki sposób nie zostało w szkole tyranem - powiedział.

Jednak nie wszyscy psychologowie zgadzają się z dr. Searsem. Niektórzy twierdzą, że dawanie dziecku poczucia, że świat kręci się wokół niego to nie jest dobry trening do życia. W pewnym momencie dziecko się boleśnie przekona, że nie jest pępkiem świata.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane fotki:zobacz całą galerię »
Britney Spears - L...
Britney Spears - L...
scarlett johansson
scarlett johansson
scarlett johansson
scarlett johansson
scarlett johansson
scarlett johansson
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida