poniedziałek 21-05-12, czytany: 9263 razy, autor: Bea

Jarzębina straszy sądem za Koko Euro Spoko!

Ludowy zespół zatrudnił menedżera i nie da sobie w kaszę dmuchać.

Koko Euro SpokoKoko Euro Spoko / © Kapif
Autorki hitu naszej reprezentacji na Euro 2012 - Koko Euro Spoko - zespół ludowy Jarzębina nie ma poczucia humoru. Zatrudnił menedżera, który straszy sądem autorów przeróbek tego wiekopomnego dzieła.

Na pierwszy ogień poszedł zespół Bliss, który zrobił remiks hymnu biało-czerwonych. Zespół opublikował na swojej stronie internetowej oświadczenie:

Zadzwonił do nas manager Jarzębinek, że wykorzystaliśmy bez ich zgody text "Koko Euro Spoko". Wytłumaczyliśmy, że ich text był inspiracją, co mieści się w regulacjach prawa autorskiego, bo nie dosłownie przekazujemy treść ich textu. Nasze nagranie to rodzaj żartu muzycznego, który funkcjonuje podobnie jak w kabaretach. Ponadto wyjaśniliśmy, że wszelkie tantiemy za wykonanie naszej wersji przecież spływają na konto Jarzębinek, a nie na nasze, a my nie osiągamy z tego tytułu żadnego dochodu. Manager jednak postraszył nas skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Manager Jarzębinek chyba zapomniał, że sam nie spytał o zgodę twórców muzyki, którą Jarzębinki wykorzystały w swoim hicie. Bo że to plagiat - nikomu chyba wyjaśniać nie trzeba
.

Piosenka zespołu Bliss była miksem Koko Euro Spoko z hitem australijskiego muzyka Gotye'go - Somebody That I Used To Know.

Czy trzeba aż straszyć sądem? Wiadomo, że Koko Euro Spoko jest zainspirowane piosenką ludowa, tak samo jak utwór Kogut zespołu Śląsk, bardzo podobny do hymnu stworzonego przez zespół Jarzębina. Czy Bliss nie ma prawa inspirować się hymnem, który niedługo będziemy codziennie słyszeli na stadionach?

Co o tym sądzicie?

Oto przeróbka zespołu Bliss:
Hit Gotye'go:

Jarzębina straszy sądem!

Jarzębina straszy sądem!


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Karnawałowy makija...
Wibo
Karnawałowy makija...
 Za każdym razem &...
Jula -Sylwester z tvn(SubskrybujOficjalny kanał JulaInfo)
Za każdym razem &...
JEDZIEMY DO WŁOCH ...
SZUSZ(SUBSKRYBUJ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO)
JEDZIEMY DO WŁOCH ...
zrób to sama szafe...
Stylizacjetv zrób to sam
zrób to sama szafe...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida