piątek 17-08-12, czytany: 9109 razy, autor: Rain Dog

Tomasz Majewski o muzyce: Kradnę z internetu

Paweł Wojciechowski: "Olimpijczyk - złodziej".

Tomasz MajewskiTomasz Majewski / © KAPiF
W wywiadzie udzielonym przez Tomasza Majewskiego Magazynowi Gazety Wyborczej mistrz olimpijski przyznał się do tego, że ściąga za darmo muzykę z internetu:

Na pytanie czy słucha muzyki, Majewski odparł:

Tak dość dużo. Ale na nią nie wydaję, bo kradnę z internetu. Kupuję płyty tylko tych artystów, których szanuję, maksymalnie wychodzi dziesięć w roku.

Te słowa oburzyły Pawła Wojciechowskiego, dziennikarza muzycznego i wydawcę płyt. W 1990 roku Wojciechowski założył wytwórnię MJM Music. Jego wydawnictwo wypuszcza na rynek płyty debiutantów oraz gwiazd - między innymi Katie Melua, Sarah Blasko, Power Of Trinity czy Izabeli Kopeć.

Wojciechowski nie kryje oburzenia tym, że Majewski otwarcie przyznaje się do kradzieży muzyki:

Tak! Nasz mistrz bez zażenowania mówi "kradnę". Czyli przyznaje, że jest złodziejem. Ale nie takim sobie zwykłym. Bo on okrada tylko tych artystów i ludzi z nimi pracujących, których nie szanuje. Na marginesie to szkoda, że dziennikarz nie zapytał, co taki artysta musi zagrać czy zaśpiewać, aby być przez "Mistrza-Złodzieja" szanowanym i opłaconym. A to wszystko w kontekście wcześniejszych wypowiedzi – "Zarabiam naprawdę dobre pieniądze" oraz "W życiu nie sięgnąłbym po doping. Bo nie warto. Bo łamie moją główna zasadę – fair play". Zdaje się, że mistrz nie bardzo rozumie określenie „fair play”, a nawet, jeśli, to nikt mu do tej pory nie uświadomił, że nie ogranicza się ono tylko do sportu.

Pomyślałem też sobie, że dobrze, iż nie interesuje mnie sport, bo w przeciwnym wypadku stosując rozumowanie i postępowanie naszego mistrza płaciłbym za bilety na te zawody, w których biorą udział sportowcy, których szanuję, a jeśli zdarzaliby się tacy jak np. kulomiot Tomasz Majewski to wtedy trzeba by chyba przez stadionowy płot
- napisał wydawca (cytujemy za onet.muzyka).

Tomasz Majewski jest znany z tego, że o różnych rzeczach mówi prosto z mostu ("Ogólnie wszyscy są pijani i dobrze się bawią" - mówił Majewski o Igrzyskach Olimpijskich). Czy nie mówi za dużo? Jak uważacie?Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Dobrego Dnia Offic...
Jula Drugi singiel promujący 3 album premiera 2 czerwca 2017
Dobrego Dnia Offic...
Eliminacje Krajowe...
Katarzyna Moś
Eliminacje Krajowe...
Flashlight (Offici...
Katarzyna Moś
Flashlight (Offici...
Moś z piosenką Fla...
Katarzyna Moś
Moś z piosenką Fla...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida