"Równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili".

Janusz Korwin-mikkeJanusz Korwin-mikke / © KAPiF
Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi i poglądów. To jednak, co napisał na temat igrzysk paraolimpijskich, wielu uznało za totalną przesadę.

Na portalu Nowy Ekran ukazał się felieton polityka poświęcony chybionej - jego zdaniem - idei igrzysk paraolimpijskich.

Mikke pisze:

Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego. Równie dobrze można by organizować zawody w szachy dla debili, lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa.

Zdaniem polityka w paraolimpiada nie ma nic wspólnego ze sportową rywalizacją:

W sporcie zawodnicy walczą jako jedna kategoria: pełnosprawni. Natomiast niepełnosprawni nie stanowią jednej kategorii. Każde kalectwo jest inne. By temu zaradzić ustala się skomplikowane „przeliczniki”. Podobnie jak na rajdach samochodowych – tylko tam jest to obiektywne (pojemność silnika mierzy się w centymetrach) .

Mikke jest przeciwnikiem relacjonowania zawodów w telewizji:

Nie chodzi o estetykę: w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie – godnych podziwu skądinąd - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety - podsumowuje Mikke.

Kontrowersyjny wywód zawiera ostrzeżenie. Mikke wnioskuje, że skoro wśród medalistów nie ma zbyt wielu czarnoskórych, to...

Tam zaraza nie dotarła. Ale to oznacza, że Murzyni niedługo podbiją świat. I wyrżną nas. Zaczynając od niepełnosprawnych - pisze Mikke.

Przypomnijmy, że nasi sportowcy, którzy polecieli do Londynu na igrzyska paraolimpijskie, zdobyli już wiele medali i wykazali się naprawdę wielką wolą walki. Jak w tym świetle Mikke może pisać o niepełnosprawnych sportowcach w taki sposób?

A co Wy myślicie o punkcie widzenia Janusza Korwin-Mikkego?

Cały wywód polityka znajdziecie tutaj.


Korwin-Mikke krytykuje igrzyska paraolimpijskie


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
nieśmiertelni klip
jula
nieśmiertelni klip
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida