sobota 27-10-12, czytany: 7105 razy, autor: JO

Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim

Spotkali się na targach książki.

Adam Nergal DarskiAdam Nergal Darski / Facebook/Kapif
Adam Nergal Darski, lider metalowego zespołu Behemoth wielokrotnie był krytykowany przez przedstawicieli kościoła katolickiego. Kiedy został jurorem programu The Voice of Poland, gromy posypały się także na telewizję publiczną. Ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego był jednak w tej grupie duchownych, którzy nie pochwalali publicznego linczu muzyka.

- Jeśli uczymy o miłości nieprzyjaciół, to chyba w konsekwencji musimy z szacunkiem traktować prawdziwych niewierzących i prawdziwych nieprzyjaciół, dopuszczając ich do głosu. Po pierwsze dlatego, że, jak mi się wydaje, tego uczy Ewangelia. Po drugie, bo być może czasem mają rację – wyjaśniał wtedy Boniecki.

Najwyraźniej Nergal nie zapomniał słów księdza. Wczoraj na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie z ks. Adamem Bonieckim i taki wpis:

- W drodze na Targi Książki do Krakowa spotkałem...ks. Bonieckiego! Jak się okazało, cel naszej podróży jest ten sam. Sprezentowałem mu "Spowiedź heretyka" i uścisnąłem rękę... zaskoczył mnie prosząc o dedykację. Ks. Adam Boniecki stanął w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narażając się tym samym hierarchom kościelnym. Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK.

Nie taki diabeł straszny...


Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NAJLEPSZE KOLORY S...
szusz
NAJLEPSZE KOLORY S...
Karnawałowy makija...
Wibo
Karnawałowy makija...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
MAFFkijaż z Julią ...
Magdalena Pieczonka
MAFFkijaż z Julią ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida