piątek 16-11-12, czytany: 18186 razy, autor: JO

Maciej Stuhr tłumaczy się z historycznej wpadki

Burza wokół Pokłosia.

Maciej StuhrMaciej Stuhr / KAPIF
Maciej Stuhr w wywiadzie dla Stopklatki powiedział, że Polacy przywiązywali w bitwie pod Cedynią dzieci jako tarcze. Wypowiedź wywołała lawinę krytyki ze strony internautów, którzy wytykali aktorowi niewiedzę historyczną.

Na Facebooku powstały nawet grupy, które naśmiewały się ze Stuhra - Maciej Stuhr na Ministra Edukacji Historycznej oraz Maćku Stuhrze, zagraj w filmie o dzieciach z Cedyni.

Aktor pomieszał fakty. Rzeczywiście, dzieci przywiązywano do maszyn oblężniczych, z tym, że robili to Niemcy, i w bitwie pod Głogowem – wytykał Maciejowi Stuhrowi błąd portal niezależna.pl.

Aktor wyjaśniał całą sytuację w Kropce nad i Moniki Olejnik.

Nagle się okazało, że moje wypowiedzi nie są już tylko wypowiedziami aktora, który opowiada o różnych rzeczach. (…) W przypadku tak rażącego historycznego błędu dostałbym pewnie pałę z historii. I to w szkole podstawowej. To pociąga za sobą lawinę konsekwencji. W tej chwili zaczynam ważyć każde słowo – przyznał w programie.

Ten błąd nie zmienia absolutnie sensu mojej wypowiedzi. Bo moja myśl jest taka: czy ojczyzna mogłaby zmusić mnie do tego, abym strzelał w machinę oblężniczą, do której przywiązane jest moje dziecko i potem usiłowałaby mi wmówić, że to jest dobre. Ja bym w to nigdy nie uwierzył. A w takich mitach jesteśmy wychowywani – dodał Maciej Stuhr.

Jak już pisaliśmy, Maciej Stuhr po udziale w Pokłosiu jest wśród niektórych środowisk prawicowych na cenzurowanym. Przeczytasz o tym tutaj.

A co wy myślicie o całym zamieszaniu wokół Pokłosia?


Maciej Stuhr tłumaczy się z historycznej wpadki


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida