poniedziałek 17-12-12, czytany: 5981 razy, autor: JO

Dlaczego Gerard Depardieu uciekł z Francji?

Aż się premier zdenerwował...

Gerard DepardieuGerard Depardieu / PR Photos
Gerard Depardieu postanowił oddać francuski paszport po tym jak premier skrytykował go za to, że opuścił Francję. Przyczyną decyzji aktora było podniesienie podatków dla najwięcej zarabiających do 75 procent!

Francuski gwiazdor nie zamierza płacić podatków, które pożarłyby trzy czwarte jego dochodów. Dlatego postanowił przenieść się do Belgii. Premier Francji mocno zareagował na decyzję Depardieu.

Francuskie obywatelstwo to honor. To prawa i obowiązki. Jednym z obowiązków jest właśnie płacenie podatków. Podejmowanie wspólnych wysiłków, by walczyć z kryzysem, to akt patriotyzmu.(...) Wszyscy kochają go jako aktora, ale płacenie podatków w swoim kraju to akt solidarności i patriotyzmu – stwierdził premier Jean-Marc Ayrault.

Jak podaje gazeta.pl, słowa, które premier powiedział o aktorze, mocno go zabolały. Odpowiedź Depardieu opublikował dziennik Le Journal du Dimanche:

Nie proszę o poparcie, ale moja decyzja powinna być przynajmniej uszanowana. Inni, którzy opuścili Francję, nie byli aż tak obrażani. Wyjechałem, ponieważ uważacie, że za sukces, talent, kreatywność ludzi powinna spotykać kara. Kim pan jest, panie Ayrault, żeby mnie osądzać? Jestem wolnym człowiekiem.

Gerard Depaurdieu dotychczas nie unikał płacenia podatków. W ciągu całego życia z jego kieszeni do budżetu państwa popłynęło 145 milionów euro.


Gerard Depardieu opuścił Francję


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida