piątek 21-12-12, czytany: 11341 razy, autor: F-Word

Agnieszka Maciąg rodziła w domu!

Poród po 40-tce z dala od szpitala.

Agnieszka MaciągAgnieszka Maciąg / © KAPiF

"Rodziłam, tonąc w bólu, ale i muzyce, która sprawiła, że czułam się dobrze i bezpiecznie. (...) Podczas porodu Robert gotował rosół, a położna masowała mi krzyż"

***


Moda na rodzenie w domu trwa. Tak swoje pierwsze dziecko przywitała Gisele Bundchen, która wspomina, że podczas porodu "medytowała".

Polska była modelka, Agnieszka Maciąg, siedem miesięcy temu też została mamą po raz drugi. Druga ciąża przyszła późno, bo dopiero po 40-tce. Po złych doświadczeniach z pierwszego porodu (Maciąg ma 20-letniego syna Michała) zdecydowała się rodzić w domu.

- Pod koniec ósmego miesiąca ciąży uświadomiłam sobie, że nie chcę rodzić w szpitalu. Tym bardziej, że spotykałam dziewczyny, które rodziły w domu- - powiedziała w wywiadzie dla Vivy.

- Docierały do mnie maile od kobiet, nawet z Ameryki, które opisywały swoje doświadczenia z porodu we własnym łóżku, otoczone miłością, spokojem, szacunkiem i ciepłem. Rodzące w swoim rytmie, w zgodzie z naturą. Pragnęłam, by narodziny Helenki były wielkim duchowym przeżyciem. I tak się stało. Rodziłam, tonąc w bólu, ale i muzyce, która sprawiła, że czułam się dobrze i bezpiecznie. Mieliśmy taką specjalną mantrę ochronną, którą codziennie śpiewałam mojemu dziecku. Podczas porodu Robert gotował rosół, a położna masowała mi krzyż - dodała.

Ach, jak dobrze rodzić wiedząc, że czeka na nas ciepły rosołek!

A teraz poważniej: poród po 40-tce w domu? W świetle ostatnich wydarzeń i nieustannie toczącej się debaty na temat bezpieczeństwa rodzącej matki i mającego przyjść na świat dziecka taka decyzja wciąż urodzi za ryzykowną. Potwierdzą to mamy, którym wykonano cesarkę w trakcie porodu naturalnego, podyktowaną komplikacjami.
 


Agnieszka Maciąg rodziła w domu!

Agnieszka Maciąg rodziła w domu!Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARTY W CORTINA D'...
Susz (Subskrybuj aby być na bieżąco)
NARTY W CORTINA D'...
HAUL DOMOWY TKMAXX...
MieszkamyTv (Subskrybuj 2 kanał szusz Tematyka domu )
HAUL DOMOWY TKMAXX...
Karnawałowy makija...
Wibo
Karnawałowy makija...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida