Susana Maria Flores zginęła tragicznie mając zaledwie 20 lat – ta wiadomość wstrząsnęła światem w listopadzie. Doniesienia były tym bardziej szokujące, że dziewczyna, zdobywczyni tytułu Miss Sinaloa 2012 w jednym z najpopularniejszych w Meksyku konkursów piękności, została zastrzelona pośród członków kartelu Sinaloa, ściganych przez żołnierzy meksykańskiej armii. Ustalono, że 20-letnia piękność brała czynny udział w strzelaninie. Oznaczało to jedno: Maria Susana była członkinią gangu.

Do strzelaniny doszło, gdy na jednej z dróg na jednej z dróg wojskowy patrol próbował zatrzymać podejrzany samochód, który – jak się okazało – należał do narkotykowego kartelu.

Podróżujący samochodem zamiast zatrzymać się otworzyli ogień do żołnierzy.

W strzelaninie oprócz pięknej 20-letniej miss zginęło czterech gangsterów i jeden żołnierz. Według meksykańskich mediów wśród ofiar był zabójca na zlecenie, kochanek Marii.

Portal Onet poinformował dziś o nowych szczegółach w sprawie śmieci Miss i są one dość niepokojące – na miejscu strzelaniny odnaleziono pistolet FN Five-seven należący do amerykańskiego funkcjonariusza pracującego w Biurze ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych (ATF); agencja ta zajmuje się przestępstwami związanymi ze swoją nazwą.

Pytanie, jak broń, która w Stanach Zjednoczonych pozostaje na wyposażeniu ok. 300 urzędów federalnych oraz członków Secret Service, czyli służby zajmującej się dbaniem o bezpieczeństwo prezydenta, trafiła w sam środek strzelaniny w Meksyku. Teoretycznie powinna należeć tylko i wyłącznie do jednego z agentów pracujących w Waszyngtonie.

Okazało się, że broń zakupił w 2010 roku George Gillet, ówczesny wicedyrektor biura ATF w Phoenix, w formularzu zakupu broni podając adres miejsca pracy w Waszyngtonie. Gillet złamał tym samym prawo, gdyż przepisy wymagają w takich sytuacjach podania adresu zamieszkania. Za to grozi kara do pięciu lat więzienia.

Zrodziły się pytania, dlaczego pracownik biura osobiście kupował broń? Możliwe, że brał udział w jej przemycie, czerpiąc z tego korzyści.
To zaledwie element układanki będącej częścią walki Stanów Zjednoczonych z meksykańskimi kartelami – Susana Maria Flores jest tu zaledwie jedną z 50 tys. jej ofiar.

&nbsp
Nowe fakty w sprawie śmierci Miss Sinaloa 2012

Poniżej wideo z konkursu, w którym zwyciężyła Maria Susana Flores: