niedziela 03-03-13, czytany: 12083 razy, autor: JO

Jerzy Owsiak ostro atakuje służbę zdrowia

Stawia pod znakiem zapytania sens wspierania przez WOŚP polskich szpitali.

Jerzy OwsiakJerzy Owsiak / KAPIF
Czy pompowanie w sprzęt medyczny miliardów złotych ma sens, skoro szpitale nie wywiązują się z obowiązków, do których zostały powołane – zdaje się pytać Jerzy Owsiak.

Razem z małżonką, Lidią napisał do PAP alarmujące oświadczenie. Oto co możemy w nim przeczytać:

Wobec śmierci kolejnego dziecka wskutek nieudzielenia fachowej pomocy medycznej (...), jako członkowie zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stawiamy pod znakiem zapytania swoje dalsze działania na rzecz pomocy polskiej medycynie dziecięcej.

To nie koniec. Dyrygent WOŚP z żoną wywołują do odpowiedzi osoby odpowiedzialne za publiczną służbę zdrowia i monitorowanie przestrzegania praw dziecka w Polsce:

Mamy ponadto ogromne obawy, że po raz kolejny minister zdrowia oraz Rzecznik Praw Dziecka nie uczynią nic, aby zmienić tragiczny, na co wskazują ostatnie przypadki, stan systemu ratownictwa medycznego w Polsce. Uważamy, że należy niezwłocznie i publicznie wyjaśnić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.

Ich oświadczenie nawiązuje do skandalicznych wydarzeń w Skierniewicach. 2,5-letnia dziewczynka zmarła, bo dyspozytor pogotowia oraz lekarz dyżurny dwukrotnie nie chcieli wysłać do niej karetki.

Kiedy po kolejnych monitach rodziców do dziewczynki z 40-stopniową gorączką przyjechał lekarz, trzeba było ją już zabrać w stanie krytycznym do szpitala w Łodzi. Niestety pomoc została udzielona zbyt późno.

Sprawę bada prokuratura.


Jerzy Owsiak ostro atakuje służbę zdrowia 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
5 ŚWIĄTECZNA MANUF...
szusz vlogmas
5 ŚWIĄTECZNA MANUF...
4 ZEPSUŁAM NIESPOD...
Szusz Vlogmas
4 ZEPSUŁAM NIESPOD...
REMONT ODC. 6 DUŻE...
MIESZKAMY TV
REMONT ODC. 6 DUŻE...
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida