poniedziałek 18-03-13, czytany: 13596 razy, autor: JO

Gucwińscy czują się niepotrzebni

Nie wezmą udziału w obchodach 150. rocznicy założenia wrocławskiego ZOO.

Hanna Antoni GucwińscyHanna Antoni Gucwińscy / KAPIF
Pamiętacie Z kamerą wśród zwierząt? Antoni i Hanna Gucwińscy rozsławili wrocławskie ZOO, snując na antenie TVP1 opowieści o zwierzętach.

Dzisiaj, w przeddzień obchodów 150-lecia założenia ogrodu czują się niedocenieni i niepotrzebni. Opowiadają o tym w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Oboje zajmowali się ogrodem zoologicznym przez większą część swojego życia. Przez ten czas byli świadkami różnych, czasem szokujących wydarzeń.

Na przykład, w 1972 roku dziewczyna pod wpływem narkotyków rozebrała się do naga i wskoczyła na wybieg dla tygrysów. Cudem udało się ją uratować przed kłami i pazurami drapieżników.

Na starość – jak twierdzi małżeństwo – przyszło upokorzenie i rozczarowanie.

Kariera Antoniego Gucwińskiego, jako dyrektora ZOO, zakończyła się w 2006 roku, zaraz po wyroku w sprawie niedźwiedzia Mango. Fundacja VIVA! oskarżyła go o to, że nie zapewnił zwierzęciu należytych warunków. Gucwiński został zdymisjonowany.

- Obowiązek mnie tu trzymał. Jak się już rozpocznie, to trudno skończyć, ogród niesamowicie wciąga. Gdybym ten wysiłek włożył w co innego... Interesowała mnie na przykład chemia... Może nie przeżyłbym takich upokorzeń – mówi Antoni Gucwiński.

Za dwa lata Ogród Zoologiczny we Wrocławiu będzie obchodził 150-lecie istnienia. Przez jedną trzecią tego okresu był dowodzony przez Gucwińskich.

Małżeństwo nie zamierza jednak uczestniczyć w hucznych urodzinach, mimo że były dyrektor otrzymał zaproszenie do komitetu organizacyjnego.

- Nie czujemy się potrzebni – mówi Hanna Gucwińska.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida