poniedziałek 18-03-13, czytany: 13455 razy, autor: JO

Gucwińscy czują się niepotrzebni

Nie wezmą udziału w obchodach 150. rocznicy założenia wrocławskiego ZOO.

Hanna Antoni GucwińscyHanna Antoni Gucwińscy / KAPIF
Pamiętacie Z kamerą wśród zwierząt? Antoni i Hanna Gucwińscy rozsławili wrocławskie ZOO, snując na antenie TVP1 opowieści o zwierzętach.

Dzisiaj, w przeddzień obchodów 150-lecia założenia ogrodu czują się niedocenieni i niepotrzebni. Opowiadają o tym w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Oboje zajmowali się ogrodem zoologicznym przez większą część swojego życia. Przez ten czas byli świadkami różnych, czasem szokujących wydarzeń.

Na przykład, w 1972 roku dziewczyna pod wpływem narkotyków rozebrała się do naga i wskoczyła na wybieg dla tygrysów. Cudem udało się ją uratować przed kłami i pazurami drapieżników.

Na starość – jak twierdzi małżeństwo – przyszło upokorzenie i rozczarowanie.

Kariera Antoniego Gucwińskiego, jako dyrektora ZOO, zakończyła się w 2006 roku, zaraz po wyroku w sprawie niedźwiedzia Mango. Fundacja VIVA! oskarżyła go o to, że nie zapewnił zwierzęciu należytych warunków. Gucwiński został zdymisjonowany.

- Obowiązek mnie tu trzymał. Jak się już rozpocznie, to trudno skończyć, ogród niesamowicie wciąga. Gdybym ten wysiłek włożył w co innego... Interesowała mnie na przykład chemia... Może nie przeżyłbym takich upokorzeń – mówi Antoni Gucwiński.

Za dwa lata Ogród Zoologiczny we Wrocławiu będzie obchodził 150-lecie istnienia. Przez jedną trzecią tego okresu był dowodzony przez Gucwińskich.

Małżeństwo nie zamierza jednak uczestniczyć w hucznych urodzinach, mimo że były dyrektor otrzymał zaproszenie do komitetu organizacyjnego.

- Nie czujemy się potrzebni – mówi Hanna Gucwińska.


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Będę za Tobą gość ...
Jula&Fabisz
Będę za Tobą gość ...
NOWY ROK,NARTY MAY...
Szusz
NOWY ROK,NARTY MAY...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
MAFFkijaż z Julią ...
Magdalena Pieczonka
MAFFkijaż z Julią ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida