sobota 23-03-13, czytany: 3270 razy, autor: plotkarz

Agnieszka Holland dostała nagrodę!

Reżyserka walczy o prawa homoseksualistów.

Agnieszka HollandAgnieszka Holland / ˆ KAPiF
Podczas czwartkowej gali Okulary równości prowadzonej przez Dorotę Warakomską i Tomasza Raczka przyznano szereg wyróżnień osobom, organizacjom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz praw kobiet, mniejszości i przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, niepełnosprawność albo orientację seksualną oraz na rzecz sprawiedliwości społecznej i zwalczania ubóstwa.

Wśród laureatek, zaraz obok Marii Sadowskiej; za wyreżyserowanie filmu Dzień kobiet, pokazującego walkę o prawa kobiet zatrudnionych w supermarketach, Joanny Erbel; za działania na rzecz lokatorów zgodnie z zasadą i Wandy Nowickiej za długoletnie niezłomne działanie na rzecz praw kobiet oraz podjęcie działań politycznych na rzecz samodzielności i podmiotowości kobiet w sferze polityki, znalazła się również Agnieszka Holland

- Za pokazanie swoim przykładem innego modelu Matki-Polki i znakomity dowód, że można zmieniać i cywilizować debatę publiczną; za wsparcie rodziców osób nieheteroseksualnych w ich walce o prawa i poszanowanie godności każdego dziecka.

Przypomnijmy, że 40-letnia córka Agnieszki Holland - Kasia Adamik pozostaje w związku partnerskim z 29-letnią Olgą Chajdas.

Niedawno w wywiadzie dla tygodnika Newsweek reżyserka wraz z córką opowiedziały czym jest normalność, dlaczego telewizja publiczna powinna lansować związki partnerskie, tłumaczą także, że nie ma niczego złego w forsowaniu homoseksualnej propagandy.

Zdaniem Holland i jej córki ze stereotypami, uprzedzeniami i agresją wobec homoseksualizmu i związków partnerskich walczyć powinny media publiczne.

W innym z wywiadów Adamik, która nie zamierza ukrywać swojego homoseksualizmu, wyznała: To nie jest tajemnica. Ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego.

Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej na różnorodność.

- Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 proc. ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie.

Czy również uważacie, że Polska otwiera się na inność? Czy tego rodzaju kampanie i fundacje są w stanie wpłynąć na konserwatywną mentalność Polaków?


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida