wtorek 26-03-13, czytany: 4345 razy, autor: JO

Okrasa uczy gotować żony ambasadorów

Nasze specjały bardzo im smakują.

Karol OkrasaKarol Okrasa / KAPIF
Zdaniem Karola Okrasy, polska kuchnia jest jednym z dóbr narodowych, których niestety nie jesteśmy do końca świadomi. Kiedy sami ją poznamy, będziemy mogli zarażać pasją do gotowania „po polsku” inne nacje.

Kucharz w rozmowie z portalem Gazeta.pl przyznał, że nasza kuchnia jest bardzo unikalna, podobnie jak marokańska czy indyjska. Jest bardzo zróżnicowana i zaskakująca.

Od kilku lat Okrasa prowadzi kursy dla żon ambasadorów pracujących w placówkach dyplomatycznych w Warszawie. Uczy je oczywiście gotować.

- Ja im pokazuję prawdziwą Polskę. Pokazuję im to, co mnie pociąga, jaka jest pachnąca, jakie ma fajne produkty. A panie ambasadorowe są tym najczęściej absolutnie zafascynowane. I często zdziwione łatwością i szybkością przygotowania polskich potraw – powiedział kucharz.

Zapytany, czy żonom ambasadorów nasza kuchnia smakuje, odpowiedział:

- Oczywiście. Na przykład pani Adell Hutchinson, żona ambasadora Irlandii w Polsce i jednocześnie prezydent Klubu Małżonek Ambasadorów Akredytowanych w Polsce, zachwalała polskie pierogi ze względu na ich różnorodność smakową. Panie doceniły również polskie zupy. Szczególnie im smakowała grzybowa z podgrzybków. Jej wyjątkowy aromat podbił serce ambasadorowej Argentyny. Inne panie rozkoszowały się plackami ziemniaczanymi przygotowanymi z kaszą gryczaną, twarożkiem i wędzoną sielawą. Polska kaczka przygotowana w sposób tradycyjny też znalazła ich uznanie.

Tuż przed świętami przydałby się taki Okrasa w każdym domu, choć bez wątpienia przepisy naszych babć i mam niejednokrotnie mogłyby zaskoczyć najznamienitszych mistrzów kuchni.

Czy są jakieś zaskakujące dania, które zamierzacie przygotować na święta?


Okrasa uczy polskiej kuchni żony ambasadorów


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Testy podkladów pu...
Stylizacjetv
Testy podkladów pu...
Jula - Kiedyś odna...
(SUBSKRYBUJ OFICJALNY KANAŁ JULA INFO POLUB FACEBOOKA)
Jula - Kiedyś odna...
BĘDĄ BLIŹNIAKI(SUB...
SZUSZ
BĘDĄ BLIŹNIAKI(SUB...
Teledysk do piosen...
Drugi singiel promujący nadchodzący 3 album juli
Teledysk do piosen...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida