środa 16-10-13, czytany: 11307 razy, autor: F-Word

Nicole, córka Przemysława Salety, potrzebuje nerki

Ta od ojca wystarczyła na krótko.

Przemysław SaletaPrzemysław Saleta / DailyMotion
Sześć lat temu Przemysław Saleta oddał swoją nerkę córce Nicole. Niestety, organ przestał już działać i dziewczyna czeka na kolejny przeszczep. A to, jak wiadomo, może potrwać.

19-latka znowu jest dializowana.

– Nerki nie są wieczne, ok. 24 proc. oczekujących na przeszczep w Polsce to są ludzie, którzy czekają na ponowny przeszczep. Taka nerka nie służy do końca życia, zwykle po ok. 13 latach się zużywa. Oczywiście ci ludzie mają mniejsze szanse na to, że przeszczep się przyjmie niż w przypadku przeszczepu od osoby z rodziny – mówi prof. Magdalena Durlik w rozmowie z Faktem.

Najlepszym rozwiązaniem byłby kolejny przeszczep rodzinny, czyli nerka od matki, jednak to niemożliwe, bo Ewa Pacuła jest obecnie w 9. miesiącu ciąży. Po porodzie musi odczekać nawet kilka lat, zanim będzie mogła poddać się tak ciężkiemu zabiegowi, jak wycięcie nerki.
19-latka tymczasem musi odłożyć swoje marzenia na bok - chciała studiować japonistykę i wyjechać do Japonii. Nauka jest możliwe, podróże na razie nie.

- Suszę jej głowę, by dbała o ten kawałek mnie, który ma w sobie - mówił rok temu Przemysław Saleta goszcząc z córką w Pytaniu na śniadanie. Nerka może posłużyć średnio kilkanaście lat. Ta posłużyła tylko 6.Nicole, córka Przemysława Salety, potrzebuje nerki


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida