wtorek 26-11-13, czytany: 6323 razy, autor: Rain Dog

Będzie burza? Renata Przemyk bagatelizuje spalenie tęczy

"Podejrzewam, że ludzie, którzy to zrobili, chcieli się po prostu zabawić."

Renata PrzemykRenata Przemyk / © KAPiF
Na internetowych portalach tworzonych przez środowiska homoseksualistów zaczęło wrzeć. A wszystko za sprawą wywiadu, jakiego Renata Przemyk, przez lata postrzegana jako obrończyni praw gejów i lesbijek, udzieliła portalowi iwoman.

Wywiad jest bardzo obszerny i traktuje o kwestiach newralgicznych. Przemyk mówi o kościele, wspomina o biskupie Michaliku (Kiedy mowa o arcybiskupie Michaliku, ponoszą mnie emocje, ale to jeszcze nie powód, żebym zwracała akt chrztu, wypisywała siebie i dziecko z Kościoła), papieżu, wychowywaniu córki i tym, co ją drażni w paradach równości (Jeśli ktoś epatuje wulgarnym strojem i zachowaniem, to niezależnie od swojej orientacji, budzi we mnie niesmak).

Wiele z tych opinii brzmi kontrowersyjnie - na przykład teza piosenkarki, iż podpalenie tęczy na Placu Zbawiciela podczas marszu niepodległości jest traktowane zbyt poważnie:

To chore, z jakim strasznym przewrażliwieniem traktujemy ten temat. To po prostu ładna rzecz, która dodaje koloru szarej stolicy i zniszczenie jej było zwykłym wandalizmem. Podejrzewam, że ludzie, którzy to zrobili, chcieli się po prostu zabawić. Niektórym głupie zabawy przynoszą więcej radości niż inne - mówi Przemyk.

I dodaje:

Przecież tęcza to także symbol biblijny, jest znakiem nadziei na lepsze. Podoba mi się pomysł przemalowania jej na biało-czerwono. Bądźmy dumni z barw narodowych. My Polacy często jednak jesteśmy tylko dwukolorowi, najczęściej czarno-biali i wszędzie dopatrujemy się spiskowej teorii dziejów.

Na koniec Renata Przemyk podkreśla, że tolerancja powinna działać w obie strony:

Tolerancja nie oznacza jednak faworyzowania i powinna działać w obie strony. Zwłaszcza świętując dzień odzyskania niepodległości powinniśmy pokusić się o refleksję na temat tego, jak ta wolność jest cenna dla każdego z nas. I że wolność jednej strony nie musi oznaczać niewoli drugiej. Zwłaszcza wolność myślenia.

Zgadzacie się?

Cały wywiad z wokalistką przeczytacie tutaj.


Będzie burza? Renata Przemyk bagatelizuje spalenie tęczy 11.Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO ISCHGL...
SZUSZ
JEDZIEMY DO ISCHGL...
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
skomentuj:Wasze komentarze (1): sortuj ↓

gość04-09-16, 22:14, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Mam 40 lat i dwoje dzieci. O tym, że jestem lesbijka dowiedziałam się, mając 39 lat. Natura wzięła górę i poszło. ..mam też męża. ..szkoda, że tak późno zdałam sobie sprawę z tego, kim jestem....

strony
1


Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida