niedziela 08-12-13, czytany: 6543 razy, autor: Rain Dog

Czesław Mozil:W Polsce ludzie traktują dzieci jak debili

"Czy musimy gadać z dzieciakami na poziomie guczi guczi, puczi puczi?"

Czesław MozilCzesław Mozil / © KAPiF
Czesław Mozil nie ma co prawda swoich dzieci, ale na temat wychowania ma już swoje zdanie.

Autor kolekcji dla maluchów stwierdził w wywiadzie dla mamdziecko.interia, że nie podoba mu się podejście Polaków do dzieci. Drażni go infantylność i tematy tabu.

Poza tym bardzo rzuca mi się w oczy to, że w Polsce ludzie traktują dzieci jak debili. Przepraszam, ale tak to czuję - mówi Mozil. - W Danii swego czasu grałem w teatrze dla dzieci i jeździłem z nim po całym kraju. Ten projekt miał na celu poruszać różne ważne i trudne tematy, takie jak rozwód, kłótnia, śmierć, wojna, dręczenie słabszego, a nawet seks. I w Danii normalnie się o tym rozmawia, a w Polsce są to cholerne tematy tabu...


Kiedyś napisała do mnie fanka, która opowiedziała mi, że została wezwana na poważną rozmowę do przedszkola swojego synka, bo on chodzi tam i śpiewa: "Kiedy tatuś sypiał z mamą, mama była smutna rano". To jest piosenka Czesław Śpiewa. I ona tłumaczyła przedszkolance, że słuchają z mężem Czesław Śpiewa i tłumaczyli dziecku, że to jest piosenka o tym, jak tata się kłóci z mamą. I że jak synek spotyka czasem ojca na kanapie rano, to ojciec mówi, że pokłócił się z mamusią, ale że zrobi wszystko, by się z nią pogodzić i wrócić znowu do sypialni - opowiada wokalista i kończy:

Ale takie rozmowy z dzieckiem, nie oszukujmy się, taka otwartość na nie to w Polsce rzadkość. Przedszkolanka była oburzona... Czy musimy gadać z dzieciakami na poziomie guczi guczi, puczi puczi? W Polsce to niestety standard. I to z kolei oburza mnie
- podsumowuje Mozil.

Zgadzacie się, że dzieci w Polsce są wychowywane jak nieświadome głuptasy? Warto je wprowadzać w dorosłe tematy czy lepiej pozwolić żyć w błogiej nieświadomości?

Cały wywiad z Mozilem znajdziecie tutaj.


Czesław Mozil: Polsce ludzie traktują dzieci jak debiliPolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida