czwartek 01-11-07, czytany: 5725 razy, autor: Beverly Pills

Teraz jest na tyle silny, by otwarcie mówić, że jest gejem

"Geje mają swój własny świat..."

Tomasz RaczekTomasz Raczek / © KAPiF
Niektórych na pewno zdziwiło wyznanie Tomasza Raczka, który przyznał się do długoletniego związku z Marcinem Szczygielskim. Książka Szczygielskiego pt. Berek ukaże się dopiero za 2 tygodnie, ale już wzbudza wiele kontrowersji.

Pisarz zadedykował ją dziennikarzowi, ten z kolei napisał wstęp do tego dzieła.

Od piętnastu prawie lat jestem życiowym partnerem Autora - można tam przeczytać.

Żeby zrozumieć gejów - i tych zwyczajnych, i tych którzy stają się wielkimi pisarzami, reżyserami, aktorami, poetami - trzeba przyjąć, że mają oni swój własny świat: ani gorszy, ani lepszy od świata większości (...).

Utrwalił się schemat: geje są inni czyli obcy, niezrozumiali, nieprzewidywalni, mogą zagrozić naszemu poukładanemu w głowach światu.


- To była świadoma decyzja, choć może nie do końca
jacek poniedziałekprzemyślana - mówi Rewii Jacek Poniedziałek, który jakiś czas temu powiedział otwarcie o swojej orientacji seksualnej. - Byliśmy, jesteśmy i będziemy, a w Polsce ludzie powoli zaczynają przyjmować ten fakt do wiadomości.

- Naiwne byłoby sądzić, iż to, że pan Tomasz jest gejem, było tajemnicą - kontynuuje Poniedziałek. - Nie maskował się i nie tworzył sobie fałszywej biografii, nie pokazywał się z kobietami, jak robią to inni. Ale nie mówił dotychczas o tym wprost. Jeśli przytrafią mu się uszczypliwości, to ze strony głupich ludzie.

- Uszczypliwości zdarzają się wobec ludzi udających kogoś innego - uważa Raczek. - Myślę, że takie sytuacje, wyznania, będą coraz częstsze. Ja dopiero teraz poczułem się na tyle silny, by o tym mówić. Tym bardziej, że książka została mi zadedykowana.

Ostatnio takie wyznania mogliśmy usłyszeć także z ust Michała Piróga, który dementował plotki o związku z Edytą Herbuś. Kto jeszcze się ujawni?


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HAUL DOMOWY TKMAXX
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY TKMAXX
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida