czwartek 27-11-14, czytany: 4592 razy, autor: Rain Dog

Nie żyje Stanisław Mikulski, serialowy Hans Kloss

Zmarł dziś rano.

Stanisław MikulskiStanisław Mikulski / © KAPiF
Jak podaje serwis tvn24.pl, dziś nad ranem, o godzinie 5.15 w szpitalu zmarł Stanisław Mikulski. Wszyscy kojarzymy go z rolą Hansa Klossa w filmie Stawka większa niż życie.

Mikulski pierwszą rolę dostał od Andrzeja Wajdy - zagrał w jego obrazie Kanał. Była to jego pierwsza z ponad 60 ról filmowych. Prawdziwą popularność przyniosła gwieździe rola Klossa, w którego wcielał się w latach 1967-1968.

Czy pamiętają Państwo Hansa Klossa? Bywały takie momenty, że ja pragnąłem o nim za wszelką cenę zapomnieć. Kończyło się jednak tym, czym zawsze kończy się walka z wiatrakami: świat mi na to nie pozwalał. Nawet w odległej Mongolii i to po wielu latach od nakręcenia "Stawki większej niż życie" byłem rozpoznawany na ulicy, a co dopiero podczas spacerów Chmielną, moją ulicą w Warszawie? - pisał Mikulski w swej autobiografii.


W 2012 roku aktor ponownie wcielił się w kultową postać. Zagrał w filmie Patryka Vegi Hans Kloss - stawka większa niż śmierć, który traktował o dalszych losach polskiego agenta.Nie żyje Stanisław Mikulski, serialowy Hans Kloss


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Jak przetrwać rozs...
Anna Szlęzak
Jak przetrwać rozs...
Idealny Dzień Chło...
Anna Szlęzak
Idealny Dzień Chło...
ODCINEK SPECJALNY ...
Anna Szlęzak
ODCINEK SPECJALNY ...
Dlaczego on zapadł...
Anna Szlęzak
Dlaczego on zapadł...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida