środa 24-12-14, czytany: 6674 razy, autor: Rain Dog

Zmarł Krzysztof Krauze

Znany reżyser miał 61 lat.

Krzysztof KrauzeKrzysztof Krauze / © KAPiF
Kilka godzin temu TVP Info podała, że nie żyje Krzysztof Krauze. Reżyser miał 61 lat. Od wielu lat walczył z chorobą nowotworową. W 2006 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty.

Debiutował w 1988 roku obrazem Nowy Jork - czwarta rano. Za ten film został wyróżniony na Festiwalu Filmów Fabularnych za najlepszy debiut. Po ośmiu latach nakręcił słynne Gry uliczne.

W 1999 roku do kin trafił Dług - oparty na faktach obraz wstrząsnął widzami i sprawił, że o Krauze zrobiło się naprawdę głośno. W rolach głównych w filmie wystąpili Andrzej Chyra, Robert Gonera oraz Jacek Borcuch.

Dług zdobył mnóstwo nagród filmowych i zebrał świetne recenzje.

Po tym obrazie Krauze zajął się pracą dla telewizji. Powstały wówczas między innymi Wielkie rzeczy.

W 2004 roku reżyser pokazał swe kolejne dzieło - Mojego Nikifora z Krystyną Feldman. Potem przyszedł czas na Plac Zbawiciela oraz Papuszę, film z Jowitą Budnik.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą artysta przyznał, że choroba, która zaatakowała go niepostrzeżenie, przewartościowała wszystko w jego życiu:

Przewlekła, nieuleczalna choroba prowokuje trudne pytania i podsuwa bezlitosne, niesprawiedliwe, najczęściej pochopne odpowiedzi. Dlaczego mnie się to przydarzyło? Czyja to wina, że jestem chory? I zaczyna się piekło, o którym począwszy od Jeana-Paula Sartre'a, wiadomo, że to piekło to inni: rodzina, współpracownicy, sąsiad, którego pies narobił na twoją wycieraczkę. Dlatego buduj więzi. Poświęć innym choćby dziesięć minut dziennie, to niezły sposób na walkę z depresją. Depresją, która krzepi twojego raka lepiej niż cukier - mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą (całą przeczytacie tutaj).
Zmarł Krzysztof Krauze

Zmarł Krzysztof Krauze

Zmarł Krzysztof Krauze

Zmarł Krzysztof KrauzePolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
subskrybuj oficcja...
jula Milion słów teledysk
subskrybuj oficcja...
w takich warunkach...
Agent gwiazdy2 Jazda rowerem
w takich warunkach...
CO ZABIERAM NA NAR...
SZUSZ (Subskrybuj aby być na bieżąco)
CO ZABIERAM NA NAR...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida