czwartek 15-01-15, czytany: 23941 razy, autor: Rain Dog

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015

Poza listą Jennifer Aniston i Jake Gyllenhaal.

Oscary 2015Oscary 2015 / © Fame/Flynet
Wiemy już, jakie filmy, jacy twórcy i wreszcie którzy aktorzy będą w tym roku ubiegać się o najbardziej znaczące nagrody. Po południu naszego czasu ogłoszono wszystkie nominacje do Oscarów.

O polskim sukcesie pisaliśmy tutaj.

Teraz przejdźmy do innych nazwisk.

Zaczniemy od największych rozczarowań - na liście nominowanych nie ma Jennifer Aniston, o której wspominano jako o potencjalnej kandydatce do Oscara za rolę w filmie Cake.

Brakło też miejsca dla Jake'a Gyllenhaala. Oscar nie trafi w tym roku w ręce Amy Adams, która błysnęła rolą w obrazie Big Eyes.

A kto może liczyć na statuetkę?

Oto nominowani:

Najlepszy film

"Birdman" (Alejandro González Inárritu)
"Boyhood" (Richard Linklater)
"Gra tajemnic" (Morten Tyldum)
"Selma" (Ava DuVernay)
"Snajper" (Clint Eastwood)
"Teoria wszystkiego" (James Marsh)
"The Grand Budapest Hotel" (Wes Anderson)
"Whiplash" (Damien Chazelle)

Najlepszy reżyser

Alejandro González Inárritu ("Birdman")
Richard Linklater ("Boyhood")
Bennett Miller ("Foxcatcher")
Wes Anderson ("The Grand Budapest Hotel")
Morten Tyldum ("Gra tajemnic")

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Marion Cotillard ("Dwa dni, jedna noc")
Felicity Jones ("Teoria wszystkiego")
Julianne Moore ("Still Alice")
Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna")
Reese Witherspoon ("Dzika droga")

Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Steve Carell ("Foxcatcher")
Bradley Cooper ("Snajper")
Benedict Cumberbatch ("Gra tajemnic")
Michael Keaton ("Birdman")
Eddie Redmayne ("Teoria wszystkiego")

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Patricia Arquette ("Boyhood")
Laura Dern ("Dzika droga")
Keira Knightley ("Gra tajemnic")
Emma Stone ("Birdman")
Meryl Streep ("Tajemnice lasu")

Najlepszy aktor drugoplanowy

Robert Duvall ("Sędzia")
Ethan Hawke ("Boyhood")
Edward Norton ("Birdman")
Mark Ruffalo ("Foxcatcher")
J.K. Simmons ("Whiplash")

Najlepszy film nieanglojęzyczny

"Dzikie historie" (Argentyna)
"Ida" (Polska)
"Lewiatan" (Rosja)
"Mandarynki" (Estonia)
"Timbuktu" (Mauretania)

Najlepszy scenariusz oryginalny

Alejandro G. Inárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo ("Birdman")
Richard Linklater ("Boyhood")
E. Max Frye and Dan Futterman ("Foxcatcher")
scenariusz Wes Anderson, nowela filmowa Wes Anderson i Hugo Guinness ("The Grand Budapest Hotel")
Dan Gilroy ("Wolny strzelec")

Najlepszy scenariusz adaptowany

Graham Moore ("Gra tajemnic")
Paul Thomas Anderson ("Inherent Vice")
Jason Hall ("Snajper")
Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego")
Damien Chazelle ("Whiplash")

Najlepsze zdjęcia

Emmanuel Lubezki ("Birdman")
Ryszard Lenczewski i Łukasz Żal ("Ida")
Dick Pope ("Mr Turner")
Roger Deakins ("Niezłomny")
Robert Yeoman ("The Grand Budapest Hotel")

Najlepsza muzyka

"Gra tajemnic"
"Interstellar"
"Mr. Turner"
"Teoria wszystkiego"
"The Grand Budapest Hotel"

Najlepsza piosenka

"Everything Is Awesome" z filmu "Lego: Przygoda"; muzyka i tekst Shawn Patterson
"Glory" z filmu "Selma"; muzyka i tekst John Stephens i Lonnie Lynn
"Grateful" z filmu "Beyond the Lights"; muzyka i tekst Diane Warren
"I'm Not Gonna Miss You" z filmu "Glen Campbell: I'll Be Me"; muzyka i tekst Glen Campbell i Julian Raymond
"Lost Stars" z filmu "Zacznijmy od nowa"; muzyka i tekst Gregg Alexander i Danielle Brisebois

Najlepszy długometrażowy film animowany

"Jak wytresować smoka 2" (Dean DeBlois i Bonnie Arnold)
"Pudlaki" (Anthony Stacchi, Graham Annable i Travis Knight)
"Song of the Sea" (Tomm Moore i Paul Young)
"The Tale of the Princess Kaguya" (Isao Takahata i Yoshiaki Nishimura)
"Wielka szóstka" (Don Hall, Chris Williams i Roy Conli)

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

"A Single Life" (Joris Oprins)
"Me and My Moulton" (Torill Kove)
"The Bigger Picture" (Daisy Jacobs i Christopher Hees)
"The Dam Keeper" (Robert Kondo i Dice Tsutsumi)
"Uczta" (Patrick i Kristina Reed)

Najlepszy długometrażowy film dokumentalny

"CitizenFour" (Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy i Dirk Wilutzky)
"Last Days of Vietnam" (Rory Kennedy i Keven McAlester)
"Sól ziemi" (Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado i David Rosier)
"Szukając Vivien Maier" (John Maloof i Charlie Siskel)
"Virunga" (Orlando von Einsiedel i Joanna Natasegara)

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

"Crisis Hotline: Veterans Press 1" (Ellen Goosenberg Kent i Dana Perry)
"Joanna" (Aneta Kopacz)
"La parka" (Gabriel Serra Arguello)
"Nasza klątwa" (Tomasz Śliwiński i Maciej Ślesicki)
"White Earth" (J. Christian Jensen)


Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Felicity Jones

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Julianne Moore

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Marion Cotillard

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Reese Witherspoon

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Rosamund Pike

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Steve Carell

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Michael Keaton

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Benedict Cumberbatch

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Bradley Cooper

Ogłoszono nominacje do Oscarów 2015
Eddie Redmayne



 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
(subskrybuj kanał ...
szusz HAUL KOSMETYCZNY Z DM
(subskrybuj kanał ...
3 FRYZURY NA JESIE...
Stylizacje Hairstyles
3 FRYZURY NA JESIE...
6 VLOG W DOMU
szusz vlogmas
6 VLOG W DOMU
REMONT ODC. 6 DUŻE...
MIESZKAMY TV
REMONT ODC. 6 DUŻE...




skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida