piątek 20-02-15, czytany: 14257 razy, autor: Rain Dog

Żona Kamila Durczoka opublikowała list otwarty do Wprost

"To co zrobiliście i nadal robicie jest obrzydliwe"

Kamil DurczokKamil Durczok / © KAPiF
Kamil Durczok od poniedziałku przebywa w szpitalu. Trafił tam - jak pisze jego żona - w ciężkim stanie - po tym, jak udzielił wywiadu dla radia TOK FM wyjaśniającego zarzuty i insynuacje magazynu Wprost.

Durczok zapewnił, że oskarżenia kierowane pod jego adresem są bezpodstawne, powiedział, ze nigdy nie molestował żadnej kobiety.

Dziennikarz nie odniósł się już do rewelacji najnowszego numeru pisma, w którym pisano o jego pobycie w mieszkaniu, w którym znaleziono między innymi ślady proszku (późniejsze śledztwo wykazało, ze były to śladowe ilości narkotyków). Durczok nie skomentował sprawy, bo wylądował w szpitalu.

Głos zabrała za to żona Durczoka, Marianna Dufek-Durczok. W liście otwartym do redakcji Wprost odpowiedziała na pytania, które dziennikarze pisma skierowali do jej męża.

Treść listu podajemy za portalem dziennik.pl.

Do redakcji Wprost

W związku z pytaniami skierowanymi przez redaktora Dzierżanowskiego do mojego męża, odpowiedź do Państwa kieruję ja, ponieważ jak zapewne Państwo wiecie, Kamil w poniedziałek znalazł się w poważnym stanie w szpitalu.

Znalazł się tam w wyniku Waszych publikacji, skonstruowanych tak, że stanowią publiczny lincz na Kamilu i medialną egzekucję w odcinkach.
W dwa tygodnie publikując nieudokumentowane zarzuty oraz wchodząc z butami w prywatne życie zniszczyliście człowieka, naraziliście jego zdrowie oraz życie jego, moje i bliskiej nam osoby.

Jeśli zatem chcecie dochować rzetelności musicie poczekać na wyniki działań Komisji TVN.

Uważam, że to co robicie jest gorsze, niż to co zarzucacie. Pomyliliście rolę dziennikarzy z rolą psów gończych tropiących ofiarę. To nie jest rzetelne dziennikarstwo, to w ogóle nie jest dziennikarstwo. Nie mając dowodów na zarzuty, które postawiliście w pierwszym tekście i tropiąc wątki z jego osobistego życia, dzwonicie gorączkowo do dalszych i bliższych znajomych moich i Kamila, nie mających żadnego związku z jego pracą. To skandaliczne.

Kamil od kilku lat jest wolnym mężczyzną i jego prywatne życie jest jego prywatną sprawą. Kto i co poza żądzą taniej sensacji dał Wam tytuł, aby w natarczywy sposób wydzwaniać po całej Warszawie i Śląsku w poszukiwaniu tematów do kolejnych publikacji?

Kamil oświadczył w TOK FM, iż nigdy nie molestował żadnej pracownicy ani kobiety. Wyjaśnia to Komisja powołana przez TVN. To ona i ewentualnie sąd, a nie Wy jest właściwym organem, aby się tym zająć. Znowu pomyliły się Wam role.

I ostatnia rzecz - jestem za rzetelnym wyjaśnianiem wszystkich zarzutów związanych z zachowaniem w miejscu pracy. Od wielu lat jestem w zawodzie, widziałam wiele zachowań dziennikarskich. Mój dorobek i doświadczenie uprawniają mnie by z całą stanowczością oświadczyć - to co zrobiliście i nadal robicie jest obrzydliwe i urąga wszelkim standardom dziennikarskiej etyki.

Marianna Dufek-Durczok
Żona Kamila Durczoka opublikowała list otwarty do Wprost

Żona Kamila Durczoka opublikowała list otwarty do Wprost

Żona Kamila Durczoka opublikowała list otwarty do Wprost
Kamil Durczok z żoną, 2011 rok


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida