czwartek 12-03-15, czytany: 30609 razy, autor: Rain Dog

Wpadka Wendzikowskiej w czasie wywiadu z Sigourney Weaver

"Nie wiesz, kto to był Grotowski?"

Anna WendzikowskaAnna Wendzikowska / © KAPiF
Ostatnio ulubionym tematem rozmów prowadzonych z gwiazdami przez Annę Wendzikowską (33 l.) są dzieci. Nic dziwnego. Dziennikarka urodziła niedawno córeczkę. Gdy była w ciąży, spotkała się z Matthew McConaugheyem, ojcem trójki pociech. Pytała go wtedy o ojcostwo, była ciekawa, jak to jest wychowywać dzieci. Aktor chętnie opowiadał. Zgrali się - mieli podobne zainteresowania.

Nie wszyscy jednak mają w głowie pieluchy i terminy ząbkowania. Gwiazdy Hollywood to często osoby inteligentne i oczytane. Aby rozmawiać z nimi, trzeba wykazać się pewnym poziomem wiedzy.

I tak w czasie wywiadu przeprowadzonego przez Wendzikowską z Sigourney Weaver dziennikarka zaliczyła sporą wpadkę. Okazało się, że nie ma pojęcia, kim jest Jerzy Grotowski.

- Jesteś dzisiaj drugą osobą z Polski, która tego nie wie. To był naprawdę największy reżyser teatralny w historii. W latach 70. i 90. Ameryka zwariowała na jego punkcie. Mój mąż pojechał do Polski jako 17-latek, żeby się uczyć u niego i to zmieniło jego życie - dziwiła się amerykańska aktorka.


O ile niewiedza na temat reżysera byłaby do wybaczenia, gdybyśmy mieli do czynienia z celebrytką, która - powiedzmy - skończyła kosmetologię, w przypadku absolwentki szkoły aktorskiej i studium aktorskiego taka luka w wiedzy wydaje się zaskakująca. Czyżby teoria teatru była totalnie obca dziennikarce?

Wendzikowska nie kryła zresztą zmieszania.

- Muszę o nim poczytać, trochę mi wstyd... - tłumaczyła się przed Weaver.***

Jerzy Grotowski - ur. 11 sierpnia 1933 w Rzeszowie, zm. 14 stycznia 1999 w Pontederze. Polski reżyser teatralny, teoretyk teatru, pedagog oraz twórca metody aktorskiej. Jeden z największych reformatorów teatru XX wieku (za Wikipedią).Wpadka Wendzikowskiej w czasie wywiadu z Sigourney Weaver

Wpadka Wendzikowskiej w czasie wywiadu z Sigourney Weaver

Wpadka Wendzikowskiej w czasie wywiadu z Sigourney WeaverPolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
nieśmiertelni klip
jula
nieśmiertelni klip
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida