niedziela 24-05-15, czytany: 5639 razy, autor: Rain Dog

Nie żyje John Nash, inspiracja filmu Piękny umysł

Laureat Nobla zginął w wypadku samochodowym.

John NashJohn Nash / Newscom/StarStock
Jego życie stało się inspiracją dla twórców filmu Piękny umysł - historii matematyka, który cierpiał na schizofrenię paranoidalną. Johna Nash, uczony, który zajmował się zagadnieniem teorii gier, a zarazem laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1994 roku, zginął w wypadku samochodowym.

Nash podróżował taksówką. Razem z nim jechała żona, 82-letnia Alicia Nash. Kierowca taksówki w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną. Małżonkowie, którzy najprawdopodobniej nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali wyrzuceni z samochodu. Zginęli oboje.

John Nash był nie tylko matematykiem, ale i znanym działaczem na rzecz osób z chorobami psychicznymi. Kilka dni temu naukowiec został uhonorowany Nagrodą Abela przyznawaną przez Norweską Akademię Nauk i Literatury.

Russell Crowe który wcielił się w rolę Nasha w filmie Piękny umysł złożył rodzinie zmarłego i jego żony kondolencje. Napisał:

Całym sercem jestem z rodziną Johna i Alicii. Wspaniała para. Piękne umysły, piękne serca.Nie żyje John Nash, inspiracja filmu Piękny umysł

Nie żyje John Nash, inspiracja filmu Piękny umysłZwiastun filmu "Piękny umysł"

 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
W Krakowie cz 2
Hejłobuzy
W Krakowie cz 2
Jeden dzień do Vlo...
Julia Kobus
Jeden dzień do Vlo...
LUWR & TEST MACARO...
Julia Kobus
LUWR & TEST MACARO...
Ach, ta rodzinka! ...
Julia Kobus
Ach, ta rodzinka! ...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida