środa 27-05-15, czytany: 6649 razy, autor: Rain Dog

Halber mówi, jak przyjęto jej książkę o alkoholizmie

"Wciąż mnie to się w głowie nie mieści."

Małgorzata HalberMałgorzata Halber / © KAPiF
Książka Małgorzaty Halber Najgorszy człowiek na świecie odbiła się szerokim echem w mediach. W książce dziennikarka opowiedziała swoją smutną historię kobiety uzależnionej od alkoholu. Przyznała się do najbardziej skrytych myśli, opisała mechanizmy, które sprawiły, że nie umiała żyć na trzeźwo.

W rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle Halber mówi o tym, z jakimi emocjami ludzie przyjmowali jej książkę:

- Ktoś do mnie pisał że, np. jego syn jest uzależniony i że on starał się przez całe życie to zrozumieć. Czytał różną literaturę i nic mu nie dało takiej perspektywy zrozumienia osoby uzależnionej jak moja książka. Było dużo podziękowań. Większość osób, która do mnie pisała, to w ogóle nie były osoby uzależnione. Wiadomości zaczynały się tak Ja też jestem najgorszym człowiekiem na świecie i strasznie ci dziękuję za to, że tak szczerze to wszystko opisałaś. To naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Mogę powiedzieć sobie, że zrobiłam coś dobrego. Odczuwałam wdzięczność. Wciąż mnie to się w głowie nie mieści. Do mnie nie dochodzi jeszcze, że w ogóle napisałam książkę - mówi dziennikarka.


Okazuje się, że dzięki książce Halber znalazła też nowe zajęcie. Jest nim praca w Rock Radiu.

- Mikołaj Lizut, który przeczytał moja książkę, zaprosił mnie do Rock Radia jako gościa do audycji Ranne Kakao. Po dwóch tygodniach zaprosił mnie do swojej audycji do TOK FM i w trakcie tej audycji powiedział: A słuchaj, czy nie chciałabyś prowadzić poranka "Rannego Kakao? - wspomina Halber.


- Byłam zszokowana. Media to nie jest środowisko, w którym bym się odnalazła. Raczej lubię sobie pójść na bazar, posłuchać osób, które mówią same do siebie, przebierając odzież używaną, popatrzeć z mamą na koty, które przychodzą. Już mam tego trochę dosyć, bo to jest jednak dość specyficzny świat, który gdzie starałam się opisać i który jest wyjątkowo nieżyczliwy osobom interesującym się poezją i pęknięciami między płytami chodnikowymi, czyli mnie - tłumaczy autorka książki.Halber mówi, jak przyjęto jej książkę o alkoholizmiePolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida