wtorek 14-07-15, czytany: 6109 razy, autor: F-Word

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Skąd te podobieństwa? UWAGA! Spoilery!

True Detective Sezon 2True Detective Sezon 2 / HBO
Czy są tu fani serialu True Detective? Kto obejrzał sezon pierwszy, ten już zapewne ogląda i drugi. HBO idzie za ciosem produkując kolejny detektywistyczno-sensacyjny hit.

Pojawiły się jednak zarzuty, że druga część nijak ma się do pierwszej - nie jest to bowiem kontynuacja. Teraz okazuje się, że te dwa pozornie odległe sezony, z zupełnie innymi wątkami i obsadą, mają więcej wspólnego, niż się wydaje.

Przede wszystkim Ray Velcoro and Paul Woodrugh zakończyli 4. odcinek strzelaniną, w której ginie Ledo Amarillo oraz mnóstwo niewinnych cywili.
Podobieństwo w wymowie do Reggiego Ledoux, porywacza dzieci, który ginie z ręki jednego z detektywów, Marty Harta, w pierwszym sezonie, nie jest przypadkowe.

Nic Pizzolatto wprowadza mnóstwo ukrytych znaczeń - na przykład operuje kolorami. Nazwisko zabitego to po hiszpańsku "żółty". A aura Raya Velcoro jest czarno-zielona. Wszystko się liczy.

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Gdy Marty zabija Reggiego, trzeba przedstawić historię tak, by zwierzchnicy uwierzyli, iż zrobił to w obronie, wychodząc na bohatera (Marty zamordował obrzydzony tym, co Ledoux uczynił dzieciom). Teraz podobne zadanie stanie przed detektywami 2 sezonu - muszą udowodnić, że cywile zginęli, bo nie było innego wyjścia, a zabicie Ledo było uzasadnione.

Co się stanie?

W internecie pojawiły się przecieki - śledczy zostaną zawieszeni, śledztwo zamknięte - wszak sprawca zbrodni nie żyje. Cała trójka będzie mieć jednak "przeczucie", że coś tu nie gra i węszenie zacznie się na nowo. Tak pracują PRAWDZIWI detektywi, jak w sezonie pierwszym. I to jest punkt wspólny.
Jest jeszcze coś - wąsy znikną. Czy ktoś będzie rozpaczać?

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
DZIEŃ 3  KUPIŁAM S...
SZUSZ VLOGMAS
DZIEŃ 3 KUPIŁAM S...
DZIEŃ 2 BERLIN
SZUSZ VLOGMAS
DZIEŃ 2 BERLIN
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
Powrót do domu.. |...
Julia Kobus
Powrót do domu.. |...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida