wtorek 14-07-15, czytany: 6273 razy, autor: F-Word

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Skąd te podobieństwa? UWAGA! Spoilery!

True Detective Sezon 2True Detective Sezon 2 / HBO
Czy są tu fani serialu True Detective? Kto obejrzał sezon pierwszy, ten już zapewne ogląda i drugi. HBO idzie za ciosem produkując kolejny detektywistyczno-sensacyjny hit.

Pojawiły się jednak zarzuty, że druga część nijak ma się do pierwszej - nie jest to bowiem kontynuacja. Teraz okazuje się, że te dwa pozornie odległe sezony, z zupełnie innymi wątkami i obsadą, mają więcej wspólnego, niż się wydaje.

Przede wszystkim Ray Velcoro and Paul Woodrugh zakończyli 4. odcinek strzelaniną, w której ginie Ledo Amarillo oraz mnóstwo niewinnych cywili.
Podobieństwo w wymowie do Reggiego Ledoux, porywacza dzieci, który ginie z ręki jednego z detektywów, Marty Harta, w pierwszym sezonie, nie jest przypadkowe.

Nic Pizzolatto wprowadza mnóstwo ukrytych znaczeń - na przykład operuje kolorami. Nazwisko zabitego to po hiszpańsku "żółty". A aura Raya Velcoro jest czarno-zielona. Wszystko się liczy.

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1

Gdy Marty zabija Reggiego, trzeba przedstawić historię tak, by zwierzchnicy uwierzyli, iż zrobił to w obronie, wychodząc na bohatera (Marty zamordował obrzydzony tym, co Ledoux uczynił dzieciom). Teraz podobne zadanie stanie przed detektywami 2 sezonu - muszą udowodnić, że cywile zginęli, bo nie było innego wyjścia, a zabicie Ledo było uzasadnione.

Co się stanie?

W internecie pojawiły się przecieki - śledczy zostaną zawieszeni, śledztwo zamknięte - wszak sprawca zbrodni nie żyje. Cała trójka będzie mieć jednak "przeczucie", że coś tu nie gra i węszenie zacznie się na nowo. Tak pracują PRAWDZIWI detektywi, jak w sezonie pierwszym. I to jest punkt wspólny.
Jest jeszcze coś - wąsy znikną. Czy ktoś będzie rozpaczać?

True Detective (Detektyw) 2 jest taki sam, jak sezon 1


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida