czwartek 23-07-15, czytany: 3900 razy, autor: fyla

Nie zgadniecie, co zrobił Maślak pod wpływem sprawy Dominika

Poszedł do Ewy Kopacz i...

Rafał MaślakRafał Maślak / KAPiF, Facebook
Ta historia wstrząsnęła całą Polską. Nastoletni Dominik targnął się na swoje życie, bo był prześladowany w szkole. Nie znalazł sympatii u rówieśników, bo wyróżniał się na ich tle. Problemy zgłaszał nauczycielom. Wreszcie nie wytrzymał. Oprawcy nie zrezygnowali z szykan nawet po śmierci chłopca - zakładali obraźliwe profile na FB, dodawali skandaliczne komentarze.

Sprawą przejął się Rafał Maślak. Najpierw poprosił młodych fanów, którzy czują się prześladowani o opisanie swojej historii w mailu. Elektronicznych listów dostał blisko 700!

Moi Drodzy...
Zakończyłem czytać Wasze maile (prawie 700) w sprawie przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach. Jutro od rana, udaję się się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z pewną misją. Będe Was na bieżąco informował o swoich działaniach w tym temacie, bo jak już wcześniej wspominałem, skala zjawiska jest tak przerażająca, że trzeba podjąć konkretne kroki, aby ten proceder ograniczyć do minimum. Nie będzie łatwo, ale wiem, że mam w Was ogromne wsparcie i obdarzyliście mnie zaufaniem - opisując te wszystkie historie w wiadomościach i opowiadając na snapchacie.
Zabiorę głos nie w swoim imieniu, ale w imieniu tysięcy osób, które każdego dnia doświadczają na własnej skórze - poniżania, przemocy, braku tolerancji i muszą się z tym wszystkim uporać się same.
PS. Będzie to moja pierwsza publiczna interwencja u najważniejszej osoby w kraju, ale jestem dobrej myśli.


Jak powiedział, tak zrobił. List Rafała już jest u Ewy Kopacz. Co w nim napisał?

Zwracam się do Pani w imieniu tysięcy bezbronnych młodych ludzi, z prośbą i apelem o podjęcie działań przeciw przemocy w szkołach. W ciągu zaledwie 5 dni otrzymałem prawie 700 maili z historiami nastolatków, którzy podczas zajęć szkolnych zamiast rozwijać swoje pasje i umiejętności, walczą o przetrwanie, a w wielu przypadkach nawet o życie.
Niezwykle osobiste wyznania osób, które do mnie napisały, ukazują szkołę jako miejsce wypełnione gniewem, nienawiścią i agresją. Siedliskiem wszystkiego, co najgorsze, okazuje się być gimnazjum. Czytając otrzymane wiadomości uzmysłowiłem sobie, jak wiele przemocy fizycznej i psychicznej oraz dyskryminacji na różnym tle, jest w państwowych placówkach oświaty.


Rafał dodaje, że nauczyciele jawią się uczniom jako ludzie-duchy, którzy znikają za zakrętem i udają, że nie widzą problemów.

Co odpowie Pani Premier? Czekamy z niecierpliwością.

 


Moi Drodzy...Przed chwilą złożyłem list otwarty do Pani Premier Ewy Kopacz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego...

Posted by Rafał Maślak on 23 lipca 2015


Dzień Dobry Czas ruszać z misją...

Posted by Rafał Maślak on 23 lipca 2015


Moi Drodzy...Zakończyłem czytać Wasze maile (prawie 700) w sprawie przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach. Jutro...

Posted by Rafał Maślak on 22 lipca 2015


Rafał Maślak poszedł do Ewy Kopacz (FB)


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
o 21.30 w TVN! Bąd...
Agent - Gwiazdy" wraca! Nowy sezon od 14 lutego w TVN!
o 21.30 w TVN! Bąd...
VLOG DOMOWY
Szusz(Subskrybuj aby nie przegapć nowości:))
VLOG DOMOWY
NAJLEPSZE KOLORY S...
Szusz
NAJLEPSZE KOLORY S...
ALEX WE VLOGU & ZA...
Julia Kobus
ALEX WE VLOGU & ZA...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida