czwartek 23-07-15, czytany: 3925 razy, autor: fyla

Nie zgadniecie, co zrobił Maślak pod wpływem sprawy Dominika

Poszedł do Ewy Kopacz i...

Rafał MaślakRafał Maślak / KAPiF, Facebook
Ta historia wstrząsnęła całą Polską. Nastoletni Dominik targnął się na swoje życie, bo był prześladowany w szkole. Nie znalazł sympatii u rówieśników, bo wyróżniał się na ich tle. Problemy zgłaszał nauczycielom. Wreszcie nie wytrzymał. Oprawcy nie zrezygnowali z szykan nawet po śmierci chłopca - zakładali obraźliwe profile na FB, dodawali skandaliczne komentarze.

Sprawą przejął się Rafał Maślak. Najpierw poprosił młodych fanów, którzy czują się prześladowani o opisanie swojej historii w mailu. Elektronicznych listów dostał blisko 700!

Moi Drodzy...
Zakończyłem czytać Wasze maile (prawie 700) w sprawie przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach. Jutro od rana, udaję się się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z pewną misją. Będe Was na bieżąco informował o swoich działaniach w tym temacie, bo jak już wcześniej wspominałem, skala zjawiska jest tak przerażająca, że trzeba podjąć konkretne kroki, aby ten proceder ograniczyć do minimum. Nie będzie łatwo, ale wiem, że mam w Was ogromne wsparcie i obdarzyliście mnie zaufaniem - opisując te wszystkie historie w wiadomościach i opowiadając na snapchacie.
Zabiorę głos nie w swoim imieniu, ale w imieniu tysięcy osób, które każdego dnia doświadczają na własnej skórze - poniżania, przemocy, braku tolerancji i muszą się z tym wszystkim uporać się same.
PS. Będzie to moja pierwsza publiczna interwencja u najważniejszej osoby w kraju, ale jestem dobrej myśli.


Jak powiedział, tak zrobił. List Rafała już jest u Ewy Kopacz. Co w nim napisał?

Zwracam się do Pani w imieniu tysięcy bezbronnych młodych ludzi, z prośbą i apelem o podjęcie działań przeciw przemocy w szkołach. W ciągu zaledwie 5 dni otrzymałem prawie 700 maili z historiami nastolatków, którzy podczas zajęć szkolnych zamiast rozwijać swoje pasje i umiejętności, walczą o przetrwanie, a w wielu przypadkach nawet o życie.
Niezwykle osobiste wyznania osób, które do mnie napisały, ukazują szkołę jako miejsce wypełnione gniewem, nienawiścią i agresją. Siedliskiem wszystkiego, co najgorsze, okazuje się być gimnazjum. Czytając otrzymane wiadomości uzmysłowiłem sobie, jak wiele przemocy fizycznej i psychicznej oraz dyskryminacji na różnym tle, jest w państwowych placówkach oświaty.


Rafał dodaje, że nauczyciele jawią się uczniom jako ludzie-duchy, którzy znikają za zakrętem i udają, że nie widzą problemów.

Co odpowie Pani Premier? Czekamy z niecierpliwością.

 


Moi Drodzy...Przed chwilą złożyłem list otwarty do Pani Premier Ewy Kopacz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego...

Posted by Rafał Maślak on 23 lipca 2015


Dzień Dobry Czas ruszać z misją...

Posted by Rafał Maślak on 23 lipca 2015


Moi Drodzy...Zakończyłem czytać Wasze maile (prawie 700) w sprawie przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach. Jutro...

Posted by Rafał Maślak on 22 lipca 2015


Rafał Maślak poszedł do Ewy Kopacz (FB)


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
SZUSZ(subskrybuj kanał)
SZLAK PRZEMYTNIKÓW...
facebook.comJulaPL...
Jula Kiedys odnajdziemy siebie oficjalnyprofil na facebooku
facebook.comJulaPL...
CHUBBY IN THE NUDE...
stylizacjetv
CHUBBY IN THE NUDE...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne filmiki

Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida