środa 29-07-15, czytany: 8619 razy, autor: Rain Dog

Olivier Janiak nabija się z Korwin Piotrowskiej

Poszło o jej tekst o prywatności. "Tylko KKP nie zrozumiała i bzdury pisze."

Olivier JaniakOlivier Janiak / © KAPiF
Karolina Korwin-Piotrowska napisała we wtorek tekst na temat prywatności polskich celebrytów. Pretekstem do wywodu był post Mariny, w którym wściekła piosenkarka nawoływała, by media przestały o niej pisać. Korwin-Piotrowska zgłębiła więc kwestię obecności gwiazd i celebrytów na portalach społecznościowych, po czym spuentowała, że celebryci sami zapraszają obcych ludzi do swego życia, a potem dziwią się, gdy czytają o sobie nie to, co by chcieli.

Wśród celebrytów, którym dostało się od Korwin, byli Olivier Janiak i Karolina Malinowska. KPP napisała:

Nie tak dawno Olivier Janiak napisał w oświadczeniu o dzienniku "Fakt", który napisał kompletne bzdury o tak zwanych "bieda wakacjach" Janiaków, co następuje: "Nasze prywatne zdjęcia zawłaszczone z Instagramu". Powtórzę, chodzi o "prywatne zdjęcia zawłaszczone z Instagramu". Chcę być rzeczowa, wchodzę na Insta a tam na profilu Janiaka wiszą sobie owe "prywatne zdjęcia" z wakacji Janiaków. Profil jest otwarty. Masa lajków. Cudnie. Pan, pani, całe społeczeństwo możemy sobie wejść na ów profil i sobie ową skrywaną prywatność Janiaków podziwiać. Nawet pod hashtagiem #biedawakacje. To zdziwienie właściciela proflu, że ktoś sobie "zawłaszcza" zdjęcia jest ciekawe, szczególnie w kontekście tego, że jako osoba poruszająca się w mediach dość sprawnie, Olivier powinien doskonale wiedzieć, że WSZYSTKO, co opublikuje na Insta natychmiast przestaje być jego własnością. Szczególnie na otwartym profilu. A więc o co dym? Jaka prywatność, kiedy samemu publikuje się na ogólnodostępnym profilu bardzo prywatne podobno zdjęcia z wakacji?


I dodała:

Podobnie robi jego żona, Karolina Malinowska, na otwartym dla wszystkich profilu której można oglądać sobie swobodnie ich dzieci, te same, których twarze na okładce „Vivy” zostały, podobno w ramach „ochrony ich prywatności”, zakryte. Konsekwencja? Brak konsekwencji? Sama nie wiem jak to nazwać. Tym bardziej, że jakiś czas temu sama tłumaczyłam Karolinie, na czym polega zasada publikowania zdjęć prywatnych w mediach społecznościowych, co to jest profil prywatny i jak publikować zdjęcia, aby dostęp do nich miała tylko rodzina... Rozumiem wkurzenie na całą sytuację, ale każda sprawa w sądzie z mediami, choćby pisały takie kretynizmy jak "Fakt", będzie przegrana, bo za grosz tu nie ma konsekwencji - zauważyła Korwin-Piotrowska.


Wywołany do tablicy Olivier odpowiedział na Facebooku KPP:

tu Olivier Janiak... nie Malinowska ; ) do NAJMĄDRZEJSZEJ i WSZYSTKO WIEDZĄCEJ KKP. "Królowej Celebrytów". Proponuje, że jak już "Nasza Krajowa Specjalistka od Wszystkiego i Wszystkich"(od modelingu, psychologii począwszy przez politykę, media aż po photoshop), powołuje się na kogoś, czy też komuś po swojemu próbuje "pomóc"– tu: mnie – to niech chociaż będzie uprzejma przeczytać ze zrozumieniem powoływane treści, konkretnie moje oświadczenie z FB i spróbuje pojąć istotę tematu. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi zrozumiało przekaz i jego charakter, ba nawet ludzie z "Faktu" zrozumieli i usunęli bzdury. Tylko KKP nie zrozumiała i bzdury pisze. O kolejność zdarzeń, pojawienie się określeń rozmaitych i ich prawdziwych autorów. Nie o zdjęcia z instagramu tam chodzi, a o kłamstwo i manipulację. Widzę jednak, że podobnie jak smutne tytuły, którymi się karmisz, i z których żyjesz i Ty Karolino zaczynasz wyrywać z kontekstu co tam Ci do Twoich "poważnych treści" niezbędne i interpretujesz wyrywkowo, byle by się fraza, teza zgadzała. Smutne. Bo chyba określasz siebie mianem dziennikarki? Co do zdjęć z insta czy fb i prawa do ich wykorzystywania przez rozmaite portale i tytuły również masz racje fragmentaryczną. Nie ma bowiem precyzyjnych regulacji w tej kwestii. I nawet jeśli profil jest publiczny i dotyczy osoby publicznej to nie jest jednoznaczne, że można w dowolny sposób treści, zdjęcia z nich wykorzystywać. A już z pewnością "selfie" np. z instagramu nie można podpisać jako materiały własne redakcji - "foto. redakcja" a o taką dygresje tam chodziło, w takim przypadku prawa autorskie są chronione. Ale to detal. I tu i w moim tekście. Ciebie prawda nie interesuje już przecież. Tylko zgiełk. No i jeszcze pieski w Ferrari czy photoshop na sobie, w rzeczonej Vivie, przed laty przesadnie testowany….Dobrze się wtedy poczułaś? Celebrycko? Czy tylko szukałaś prawdy o sobie samej? Oceniając innych jej nie znajdziesz. A jeśli już nie masz innego na życie, na siebie pomysłu przynajmniej rób to rzetelnie, uczciwie i mądrze, bo Twoich naśladowców jest już w sieci zbyt wielu. Ty jesteś przecież "Prekursorką", "Królową Hejtu w Polsce". Rzadko uzasadnionego. Pokłony więc.. Olivier. P.S przeczytałem kiedyś, próbując przebrnąć przez Twoją "encyklopedie wiedzy o innych", że masz problem ze zrozumieniem moich wstępniaków w "Malemenie" mam nadzieję, że teraz wszystko wystarczająco jasno przedstawiłem i dasz radę pojąć.


Chyba się trochę zdenerwował.

Korwin swą odpowiedź Olivierowi umieściła na Instagramie. Posta znajdziecie poniżej.Olivier Janiak nabija się z Korwin Piotrowskiej

Facebook Karoliny Korwin-Piotrowskiej

Instagram Karoliny Korwin-PiotrowskiejOlivier Janiak nabija się z Korwin Piotrowskiej

Olivier Janiak nabija się z Korwin Piotrowskiej

Olivier Janiak nabija się z Korwin Piotrowskiej

Olivier Janiak nabija się z Korwin PiotrowskiejPolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
JEDZIEMY DO WŁOCH ...
SZUSZ(SUBSKRYBUJ ABY BYĆ NA BIEŻĄCO)
JEDZIEMY DO WŁOCH ...
Sylwestra Hello 20...
Jula zaśpiewała swój hit "Za każdym razem" podczas
Sylwestra Hello 20...
zrób to sama szafe...
Stylizacjetv zrób to sam
zrób to sama szafe...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida