poniedziałek 10-08-15, czytany: 3103 razy, autor: Rain Dog

William Szekspir popalał marihuanę?

W fajkach wykopanych w jego ogrodzie znaleziono ślady narkotyków.

William SzekspirWilliam Szekspir / Cover
Gdzie szukać weny, gdy ukrywa się skutecznie przez dłuższy czas? Z artystami bywa różnie. Wielu pomaga sobie używkami. Pamiętacie Witkacego? Na malowanych przez niego portretach znajdują się spisy substancji, po zażyciu których artysta brał się do pracy.

Niewykluczone, że pod wpływem narkotyków tworzył sam William Szekspir. Ta informacja krąży od kilku dni po internecie i jest owocem badań archeologicznych, jakie przeprowadzono na terenie ogrodu domu, w którym urodził się i mieszkał Szekspir.

Ślady marihuany znaleziono w 400-letnich glinianych fajkach zakopanych w ogrodzie posesji pisarza w Stratford-upon-Avon.

Co ciekawe, historycy literatury potwierdzają, że w tekstach genialnego dramatopisarza pojawiały się takie słowa jak "chwasty" czy "innowacje", a także "dziwne substancje".

Obecność marihuany w XVII wiecznej Europie nie jest historyjką wyssaną z palca. W tamtym czasie na kontynent docierały bowiem nowe gatunki roślin - na przykład ziemniaki, kukurydza, a także tytoń. Kto wie, może podróżnicy sprowadzili tu również wtedy marihuanę?

Fakt, że Szekspir popalał "zioła" na pewno nie pomniejsza jego geniuszu. Stawia go jednak trochę bliżej ziemi, co bardzo lubimy - w przypadku wszystkich gwiazd, nawet tych z XVII wieku;)William Szekspir popalał marihuanę?

 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
 Nieśmiertelni
Jula
Nieśmiertelni
DZIEŃ 2 BERLIN
SZUSZ VLOGMAS
DZIEŃ 2 BERLIN
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
Powrót do domu.. |...
Julia Kobus
Powrót do domu.. |...
skomentuj:Wasze komentarze (1): sortuj ↓

gość04-10-16, 19:01, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Nic nowego skoro konopie i marihuana towrzyszą człowiekowi od tysięcy lat... Pozdrawiam Ania z GrubeTopy.pl

strony
1


Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida