środa 19-08-15, czytany: 3005 razy, autor: Rain Dog

Zawiadomią o popełnieniu przestępstwa przez producenta wódki

Autor bezprawnie wykorzystanego zdjęcia zapowiada złożenie pozwu.

żytniażytnia / Facebookowy profil marki Żytnia
Polmos Bielsko-Biała, producent wódki Żytnia, którą kilka dni temu nieudolnie zareklamowała wynajęta przez niego agencja reklamowa, może mieć kłopoty.

Chodzi o mema, w którym wykorzystano zdjęcie autorstwa Krzysztofa Raczkowiaka. Fotografia zrobiona w 1982 roku podczas tłumienia przez władzę wystąpień w Lubinie, została wykorzystana w memie, który sugerował, że przedstawia ofiary... kaca po wieczorze kawalerskim.

W rzeczywistości zdjęcie pokazuje mężczyzn niosących ciężko rannego kolegę. Postrzelony w czasie rozruchów Michał Adamowicz zmarł po kilku dniach.

Producent wódki przeprosił za zaistniałą sytuację i poinformował, że rozwiązał już umowę z agencją, która zamieściła mema na fanpage'u marki.

Autor zdjęcia powiedział Wirtualnym Mediom, że dostał mnóstwo sygnałów od osób i firm, które zaproponowały pomoc prawną w tej sprawie. Jedna z kancelarii szykuje już pozew przeciwko producentowi alkoholu.

Oprócz przeprosin i zaprzestania naruszania praw autorskich, Raczkowiak będzie się domagał wysokiego zadośćuczynienia dla rodzin śmiertelnych ofiar zajść w Lubinie. Będzie też dochodzi swych praw autorskich - chce trzykrotności przeciętnego honorarium za wykorzystanie zdjęcia do celów reklamowych. Co więcej, autor fotografii chce pociągnięcia producenta wódki do odpowiedzialności karnej.

Jak podaje portal Wirtualne Media, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa chce również złożyć NSZZ „Solidarność” Zagłębia Miedziowego. Związek zawodowy będzie też domagał się zadośćuczynienia dla rodzin ofiar demonstracji.Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida