środa 19-08-15, czytany: 2994 razy, autor: Rain Dog

Zawiadomią o popełnieniu przestępstwa przez producenta wódki

Autor bezprawnie wykorzystanego zdjęcia zapowiada złożenie pozwu.

żytniażytnia / Facebookowy profil marki Żytnia
Polmos Bielsko-Biała, producent wódki Żytnia, którą kilka dni temu nieudolnie zareklamowała wynajęta przez niego agencja reklamowa, może mieć kłopoty.

Chodzi o mema, w którym wykorzystano zdjęcie autorstwa Krzysztofa Raczkowiaka. Fotografia zrobiona w 1982 roku podczas tłumienia przez władzę wystąpień w Lubinie, została wykorzystana w memie, który sugerował, że przedstawia ofiary... kaca po wieczorze kawalerskim.

W rzeczywistości zdjęcie pokazuje mężczyzn niosących ciężko rannego kolegę. Postrzelony w czasie rozruchów Michał Adamowicz zmarł po kilku dniach.

Producent wódki przeprosił za zaistniałą sytuację i poinformował, że rozwiązał już umowę z agencją, która zamieściła mema na fanpage'u marki.

Autor zdjęcia powiedział Wirtualnym Mediom, że dostał mnóstwo sygnałów od osób i firm, które zaproponowały pomoc prawną w tej sprawie. Jedna z kancelarii szykuje już pozew przeciwko producentowi alkoholu.

Oprócz przeprosin i zaprzestania naruszania praw autorskich, Raczkowiak będzie się domagał wysokiego zadośćuczynienia dla rodzin śmiertelnych ofiar zajść w Lubinie. Będzie też dochodzi swych praw autorskich - chce trzykrotności przeciętnego honorarium za wykorzystanie zdjęcia do celów reklamowych. Co więcej, autor fotografii chce pociągnięcia producenta wódki do odpowiedzialności karnej.

Jak podaje portal Wirtualne Media, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa chce również złożyć NSZZ „Solidarność” Zagłębia Miedziowego. Związek zawodowy będzie też domagał się zadośćuczynienia dla rodzin ofiar demonstracji.Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Będę za tobą
jula&fabisz
Będę za tobą
NINJA I ZAKUPY W D...
Szusz Vlog
NINJA I ZAKUPY W D...
DY SZAFECZKA NA KO...
STYLIZACJETV
DY SZAFECZKA NA KO...
Metamorfoza Mai Bo...
Magdalena Pieczonka
Metamorfoza Mai Bo...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida