środa 09-09-15, czytany: 6284 razy, autor: Rain Dog

Rinke Rooyens za kratami (FOTO+ VIDEO)

Już dziś premiera serialu dokumentalnego z producentem w roli głównej.

Rinke RooyensRinke Rooyens / Mat. prasowe
Dziś o godzinie 22:10 na antenie Polsatu premiera serialu dokumentalnego Rinke za kratami. Rinke Rooyens wyważy zamknięte drzwi i opowie o miejscu, gdzie kończy się zło, a zaczyna nadzieja... na miłość, nowe życie i wolność.

Przez cztery intensywne tygodnie Rinke Rooyens wnikał w więzienny świat Zakładu Karnego w Krzywańcu i każdego dnia odkrywał nowe fakty oraz spotykał ludzi, z którymi w innych okolicznościach nie miałby okazji zamienić nawet słowa. Dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość, poza więziennymi kratami. Wysłuchał przemyśleń osadzonych w czasie odbywania kary, czego żałują, co by zmienili. Poznał ich plany na przyszłość, cele, co chcieliby naprawić i jak.

- Nie szukam sensacji. Zależało mi na szczerych rozmowach. Stworzyłem ten projekt, aby inni też mieli okazję przyjrzeć się temu jak wygląda i funkcjonuje to "państwo w państwie" - mówi twórca.


Razem z Rinke, będziemy śledzić, o każdej porze dnia i nocy, pracę funkcjonariuszy: dyrektora, wychowawców, ochrony, oddziałowych, oraz towarzyszyć osadzonym: matkom z dziećmi, recydywistom, pierwszy raz skazanym, tym, którzy przyjeżdżają, tym, którzy przygotowują się do wyjścia, ludziom z różnych środowisk społecznych, różnych patologii i o różnych osobowościach. Losy więźniów będą przeplatać się z życiem funkcjonariuszy, którzy pracują w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, dając wierny, poruszający i kompletny obraz tego szczególnego miejsca, oddzielonego od reszty świata grubymi kratami.

Serial pokazuje, że zakład karny to swoiste "państwo w państwie" rządzące się swoimi prawami. Przyjrzymy się zależnościom, jakie łączą poszczególne grupy. Rinke Rooyens, dzięki swojej otwartości, zdobył zaufanie skazanych, dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia, i dokąd chcieliby dojść po zakończeniu kary. Z kamerą zajrzymy w najbardziej niedostępne więzienne zakamarki. Dowiemy się, jakie są oddziały, kto na nich przebywa. Poznamy drogę, jaką przechodzą osadzeni, od momentu przyjęcia do osadzenia w celi oraz warunki odbywania kary na poszczególnych oddziałach. Pokażemy życie codzienne na oddziałach i na czym polega różnica między oddziałami, m.in.: dozwolone przedmioty, odzież, możliwości wykonywania telefonów, cenzura korespondencji, widywanie się z bliskimi. Opowiemy o warunkach widzeń, widzeniach intymnych oraz jak więźniowie świętują: dzień kobiet, dzień matki, dzień ojca, dzień dziecka, Wielkanoc i Boże Narodzenie. Zobaczymy jak wyglądają: kuchnia, biblioteka, świetlica, salki rekreacyjne, sale gimnastyczne, świetlica czy boisko sportowe. Porozmawiamy o różnicach w odbywaniu kary mężczyzn i kobiet, szczególnie samotnych matek i kobiet w ciąży.

- Nakręciłem "Rinke za kratami", bo byłem ciekaw, jak zmieniły się realia polskiego więzienia. Poza tym nikt nie chciał jechać tam na tak długo - zdradza Rinke Rooyens w rozmowie z SHOW.


Dziesięć odcinków przedstawiających ludzkie dramaty, cierpienie, walkę z samym sobą i lęk o mgliście rysującą się przyszłość - dla niektórych już poza więziennymi murami już od 9 września.

Rinke Rooyens za kratkami (FOTO+ VIDEO)Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
NARZECZONY KOMENTU...
SZUSZ (Subskrybuj kanal szusz)
NARZECZONY KOMENTU...
Youtube JulaInfo f...
Jula Nie zatrzymasz mne
Youtube JulaInfo f...
HAUL DOMOWY (Subsk...
MIESZKAMYTV
HAUL DOMOWY (Subsk...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida