piątek 02-10-15, czytany: 20605 razy, autor: F-Word

Ks. Krzysztof Charamsa: Jestem gejem

"Kler jest w dużej mierze homoseksualny. Kościół milczy. Podle, ohydnie milczy."

Ksiądz Krzysztof CharamsaKsiądz Krzysztof Charamsa / YouTube
Kim jest ksiądz Krzysztof Charamsa? Od dziś ten, który odważył się na "coming out" w Kościele Katolickim, przyznając się do homoseksualizmu.

- Nie potrafię żyć dłużej w schizofrenicznym konflikcie, który mnie niszczy - wyznaje w rozmowie z „Wprostem” Charamsa dodając, że bez takiego wyznania jego dotychczasowa posługa kapłańska nie będzie miała sensu.

- Po długim okresie zmagań ze sobą dojrzałem do tego, by mojemu Kościołowi publicznie to powiedzieć. Bez wstydu i lęku, bez poczucia winy, który zabijał mnie przez wiele lat. Jestem gejem
- deklaruje ksiądz, piastujący stanowisko drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej i funkcjonariusza Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie (kiedyś Inkwizycji).

Mało tego - książ Charamsa żyje w związku i przyznaje się do tego. W rozmowie z Newsweekiem zdradził, że kiedyś traktował swoją orientację seksualną jako piętno, krzyż od Boga.

Charamsa idzie jeszcze dalej i planuje ogłosić manifest, który planuje na 4 października, dzień przed watykańskim synodem o rodzinie.

Czy będzie więcej takich deklaracji? Możliwe, bo ksiądz przekonuje, że w swym homoseksualizmie nie jest sam.


- Kler w znacznej mierze jest homoseksualny i niestety paranoicznie homofobiczny, bo sparaliżowany brakiem akceptacji dla własnej orientacji seksualnej - przekonuje. - Ale ja na dłuższą metę nie mógłbym już żyć takim podwójnym życiem. Uważam, że ksiądz ma prawo do realizowania swojej ludzkiej miłości."Kościół milczy. Podle, ohydnie milczy", mówi egzaltowanym tonem w poniższym filmiku. Można mieć tylko wrażenie, że ludzie nie będą zaszokowani tym, CO mówi ksiądz, a tym, że w ogóle zdecydował się to powiedzieć.

Ks. Krzysztof Charamsa: Jestem gejemPolecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
SZUSZ (SUBSKRYBUJ KANAŁ)
HYBRYDY Z EFEKTEM ...
nieśmiertelni klip
jula
nieśmiertelni klip
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida