czwartek 29-10-15, czytany: 3174 razy, autor: art. sponsorowany

Kraina niebiańskich plaż!

Co powiecie o wakacjach na Dominikanie?

DominikanaDominikana / mat. prasowe
Dominikana przyciąga turystów żarem tropików i niespotykanymi nigdzie indziej rajskimi krajobrazami. Jednak powodów, dla których warto odwiedzić tą wyspę jest znacznie więcej. Oto najważniejsze z nich.

Życie w rytmie Bachaty

Dominikańczycy to niezwykle pogodny i wiecznie uśmiechnięty naród. Na wyspie niemal zawsze daje się odczuć charakterystyczną dla tej części świata leniwą atmosferę. Dominikana ożywa wieczorami, kołysząc się w rytmie Bachaty i Merengue. W dzień zaś jej mieszkańcy zagadują nieznajomych, nierzadko poświęcając swój czas na rozmowy z obcymi. Dominikańczycy należą do jednych z najbardziej otwartych i przyjacielskich narodów świata. Choć, patrząc chociażby na tropikalny klimat wyspy trudno im się dziwić.

Kraina niebiańskich plaż!


Tropikalna przyroda

Mówiąc o Dominikanie, nie sposób nie wspomnieć, że wyspa jest także domem dla ponad 300 gatunków ptaków i niezliczonej ilości rzadkich roślin, które dość łatwo spotkać w rosnących na wyspie lasach namorzynowych. By zobaczyć egzotyczne i dzikie gatunki zwierząt nie musimy wcale zapuszczać się aż tak daleko, bowiem na Dominikanie bez trudno spotkamy kraby, żółwie, a nawet iguany czy jaszczurki. Równie duże bogactwo zwierząt spotkać można pod powierzchnią tamtejszych wód. Między styczniem a lutym w zatoce Samana przepływają bowiem walenie, a niemal przez cały rok na wyspie możemy popływać z żyjącymi w tej części świata delfinami, czy z bliska obejrzeć rafę koralową.

Rajskie plaże

Dominikana słynie ze swoich rozległych plaż, które pokrywa delikatny biały piasek. Do najpiękniejszych zdaniem wielu należą te zlokalizowane na wschodnim oraz południowowschodnim wybrzeżu wyspy i tutaj też znajdziemy najbardziej cenione przez turystów kurorty Punta Cana, czy La Romana. Tu tropikalne plaże wyłaniają się spomiędzy rozłożystych figowców, a lazurowej wodzie towarzyszą piękne zatoki z widokiem na rafy koralowe.

Kraina niebiańskich plaż!


Kulturowa mozaika zabytkowych miast

Najstarsze miasta Dominikany pochodzą jeszcze z czasów pierwszych odkryć geograficznych. Zabudowa kolonialna, sąsiaduje tu często ze stylem izabelińskim, mauretańskim czy wiktoriańskim. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim stolica wyspy (Santo Domingo) z jej dzielnicą kolonialną, w której umiejscowione jest większość najbardziej znanych zabytków miasta. Podróżując południowowschodnim wybrzeżem Dominikany warto odwiedzić także założone w XIX wieku San Pedro de Macoris, czy popularne wśród turystów La Romana.

Kraina niebiańskich plaż!


Kuchnia i nie tylko…

Każdy kurort wyspy to swoisty kulinarny raj. Wzdłuż wybrzeża dominuje kuchnia oparta o świeże ryby i owoce morza, ale na Dominikanie warto spróbować również nadziewanych pierogów empanadas, czy zielonych bananów (fritos verdes) Wyspa słynie z doskonałej kawy Santo Domingo, którą kupić można nie tylko w stolicy. Dominikana to także jeden z najbardziej cenionych światowych producentów rumu i cygar, które są jednymi z najchętniej przywożonych z wyspy suwenirów. Choć oczywiście, najbardziej wartością pamiątką są wspomnienia, które sprawiają, że do tego tropikalnego raju będziemy chcieli stale na nowo powracać.
Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Dobrego Dnia Offic...
Jula Drugi singiel promujący 3 album premiera 2 czerwca 2017
Dobrego Dnia Offic...
Eliminacje Krajowe...
Katarzyna Moś
Eliminacje Krajowe...
Flashlight (Offici...
Katarzyna Moś
Flashlight (Offici...
Moś z piosenką Fla...
Katarzyna Moś
Moś z piosenką Fla...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida