piątek 20-11-15, czytany: 11663 razy, autor: fyla

Ten list z Wykopu chwyci Was za serce

Rozwalił system.

ViralViral / Newscom Starstock
W sieci nie brakuje treści, które potrafią rozbawić, wzruszyć, wywołać lawinę komentarzy. Memy, filmiki z dziećmi, video ze słodkimi zwierzętami, profile na FB proszących o pomoc. Można się pogubić.

Od czasu do czasu można trafić na coś, co zapamięta się na długo. Tel list jest jednym z nich.

Jeden z użytkowników serwisu wykop dodający treści pod pseudonimem Laliqu pokazał list, jaki ktoś miał dostać z urzędu miasta. Pewien Żyd mieszkający w USA szukał śladów swojej przeszłości. Chciał skontaktować się z rodziną, która w czasie wojny uratowała go przed śmiercią:

Historia jak z filmu, którą napisało życieOtrzymaliśmy dzisiaj list z Urzędu Miasta, ale miasta w którym kiedyś mieszkali moi świętej pamięci dziadek i babcia.

List wkleiłem poniżej.


Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce
sreen: wykop.pl/Laliqu

Powycinałem z niego dane osobowe. Z treści listu wynika, że pewien starszy człowiek z USA o żydowsko brzmiącym nazwisku wraz ze swoją rodziną przyjechał do tej miejscowości by odwiedzić miejsce w którym żyli ludzie, którym zawdzięcza życie. Przyznam, że treść listu była dla mnie niesamowita bo rodem z filmu.

Zadzwoniłem pod numer podany w treści i połączyłem się z Panią, która jest Sekretarzem Gminy. Wyjaśniła mi, że ten człowiek wraz z siostrą został uratowany z rąk Niemców przez mojego pradziadka.

Były to dzieci ich sąsiada, majętnego Żyda, który posiadał młyn. Pradziadek ukrył dzieci pod kołdrą i udawał bardzo chorego człowieka, dzięki temu naziści ich nie znaleźli.


Niestety w kilka dni później dzieci zostały złapane i umieszczone w obozie w Jaworznie. A że pradziadek działał w partyzantce to razem z innymi partyzantami postanowili spróbować je uwolnić. Pradziadek przebrał się w niemiecki mundur i pojechał prosto do tego obozu. Udało się przywieźć dzieci całe i zdrowe. Taką historię usłyszałem od Pani Sekretarz.


Historia jak z filmu. Jeśli prawdziwa, to godna pokazania.


Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce

Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
Nieznana przepaść ...
Jula feat DZK
Nieznana przepaść ...
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
Szusz(subskrybuj aby być na bieżąco)
WRÓCILIŚMY,DWA DNI...
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
stylizacjetv
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ...
ALEX WE VLOGU & ZA...
Julia Kobus
ALEX WE VLOGU & ZA...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida