piątek 20-11-15, czytany: 11693 razy, autor: fyla

Ten list z Wykopu chwyci Was za serce

Rozwalił system.

ViralViral / Newscom Starstock
W sieci nie brakuje treści, które potrafią rozbawić, wzruszyć, wywołać lawinę komentarzy. Memy, filmiki z dziećmi, video ze słodkimi zwierzętami, profile na FB proszących o pomoc. Można się pogubić.

Od czasu do czasu można trafić na coś, co zapamięta się na długo. Tel list jest jednym z nich.

Jeden z użytkowników serwisu wykop dodający treści pod pseudonimem Laliqu pokazał list, jaki ktoś miał dostać z urzędu miasta. Pewien Żyd mieszkający w USA szukał śladów swojej przeszłości. Chciał skontaktować się z rodziną, która w czasie wojny uratowała go przed śmiercią:

Historia jak z filmu, którą napisało życieOtrzymaliśmy dzisiaj list z Urzędu Miasta, ale miasta w którym kiedyś mieszkali moi świętej pamięci dziadek i babcia.

List wkleiłem poniżej.


Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce
sreen: wykop.pl/Laliqu

Powycinałem z niego dane osobowe. Z treści listu wynika, że pewien starszy człowiek z USA o żydowsko brzmiącym nazwisku wraz ze swoją rodziną przyjechał do tej miejscowości by odwiedzić miejsce w którym żyli ludzie, którym zawdzięcza życie. Przyznam, że treść listu była dla mnie niesamowita bo rodem z filmu.

Zadzwoniłem pod numer podany w treści i połączyłem się z Panią, która jest Sekretarzem Gminy. Wyjaśniła mi, że ten człowiek wraz z siostrą został uratowany z rąk Niemców przez mojego pradziadka.

Były to dzieci ich sąsiada, majętnego Żyda, który posiadał młyn. Pradziadek ukrył dzieci pod kołdrą i udawał bardzo chorego człowieka, dzięki temu naziści ich nie znaleźli.


Niestety w kilka dni później dzieci zostały złapane i umieszczone w obozie w Jaworznie. A że pradziadek działał w partyzantce to razem z innymi partyzantami postanowili spróbować je uwolnić. Pradziadek przebrał się w niemiecki mundur i pojechał prosto do tego obozu. Udało się przywieźć dzieci całe i zdrowe. Taką historię usłyszałem od Pani Sekretarz.


Historia jak z filmu. Jeśli prawdziwa, to godna pokazania.


Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce

Ten list z Wykopu ściśnie Was za serce


Polecane wideo


 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
test kosmetyków tu...
stylizacjetv
test kosmetyków tu...
Subskrybuj oficjal...
Jula feat Fabsz Będę za toba klip
Subskrybuj oficjal...
MAMY DRZWI,REMONT ...
Mieszkamy tv
MAMY DRZWI,REMONT ...
Dobrego Dnia Offic...
Jula
Dobrego Dnia Offic...
skomentuj:


Jeszcze nikt nie skomentował tej plotki. Bądź pierwszy!

Reklama


Pokrewne plotki

Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida