środa 25-11-15, czytany: 37128 razy, autor: fyla

Jest oficjalna skarga na Rolnik szuka żony

Programowi grozi zdjęcie z anteny?

Rolnik Szuka żonyRolnik Szuka żony / TVP, Facebook
Kiedy ruszyła pierwsza edycja, chyba nikt nie spodziewał się aż takiego odzewu. Rolnik szuka żony gromadzi przed telewizorami niemal 4 miliony widzów. Nic dziwnego, że TVP szykuje już trzecią edycję show.

Okazuje się, że program o rolnikach szukających szczęścia w miłości (i Kto poślubi mojego syna?) nie wszystkim przypadły do gustu. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła oficjalna skarga oraz pismo prof. Małgorzaty Fuszary, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Zdaniem pani profesor, show utrwala stereotypy:

Obrazy i treści, które odwołują się do uproszczonego, opartego na częściowo fałszywych sądach oglądu rzeczywistości, wzmacniają stereotypy. Obydwa cykle skonstruowane są według schematu odwołującego się do stereotypowych przekonań na temat społecznych i kulturowych wzorców zachowań kobiet i mężczyzn. (...) Utrwalają tradycyjno-konserwatywne przekonania, że to kobietom bardziej zależy na zbudowaniu stałego związku i to one muszą zabiegać o to, by zdobyć i utrzymać przy sobie mężczyznę, a największym kobiecym marzeniem jest otrzymanie pierścionka i biała ślubna suknia.


Kobieta wciąż jest poddawana ocenie:

- W odniesieniu do kobiet jest to obszar oceniania i dyscyplinowania (ich zachowanie, strój, a nawet ciało czy sposoby jego upiększania oceniane są jako wyzywające, prowokujące, niewłaściwe, niestosowne), wobec mężczyzn w ogóle nie stosuje się takich ocen. Bardzo podobny jest także w obydwu
audycjach wykreowany obraz spotkań damsko-męskich.


Wam też coś tu zgrzyta? Fani programu na pewno chcieliby zobaczyć kolejne edycje show.

Szukanie dziury w całym? A może coś jest na rzeczy?

 


Masz własne gospodarstwo i mieszkasz na wsi? Pragniesz zmienić swoje życie i szukasz prawdziwej miłości? Daj sobie...

Posted by Rolnik szuka żony TVP on 22 listopada 2015


Oświadczyny przyjęte! Warunkowo ale zawsze! Gratulacje!!!

Posted by Rolnik szuka żony TVP on 22 listopada 2015


Lilianna dała szansę a Eugeniusz się rozśpiewał. Randka jak dwie randki

Posted by Rolnik szuka żony TVP on 22 listopada 2015 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
73 Questions With ...
Vogue
73 Questions With ...
*Wystarczysz mi*
*M.Wiśniewski ("Nierdzewny" nowa płyta MW )*
*Wystarczysz mi*
*Karawana jedzie d...
*M.Wiśniewski ("Nierdzewny" nowa płyta MW )*
*Karawana jedzie d...
Tam gdzie ty
Jula fabisz
Tam gdzie ty


loading...


skomentuj:Wasze komentarze (80): sortuj ↓

gość20-01-16, 11:47, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

szkoda, że nikomu nie przeszkadzaja programy typu dlaczego ja , których jest teraz na potęge..

gość07-12-15, 08:40, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Najwyższa pora na "Rolnik szuka męża "

gość27-11-15, 20:36, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Dla fuszary lepszy byłby program rolnik szuka męża. Bardziej nowoczesny no i nie utrwalałby stereotypów.

gość27-11-15, 20:12, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 22:59 napisał(a): ...a mnie się podoba i cała moja rodzina ogląda ten program, moi sasiedzi i koleżanki. Jakim prawem w wolnym kraju jedna baba będzie decydowała o tym co ma być w telewizji. JESTEM z pokolenia, które walczyło o WOLNOŚĆ POLAKÓW, KIEDYŚ BYŁY OGRANICZENIA ale to była KOMUNA, teraz POLSKA MA byĆ dla POLAKÓW, ma być wolna, chce mieć wybór co oglądam i w CO WIERZĘ. Nie chce żeby mi narzucano religię, poglądy gdyż mam swoje. Jestem wykształcona, wychowałam dzieci, wybudowałam dom i uczciwie pracuję już 35 lat. A teraz ktoś śmie narzucać mi swoje poglądy. Gdzie ta POLSKA, GDZIE TEN WOLNY KRAJ???????? CIEMNOGRÓD!!!!
No tym bardziej w wykonaniu tej pani będącej pełnomocnikiem z nadania platformy obyw.hahaha

gość26-11-15, 23:10, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

c.d Wszystkie dziewczyny przygotowuje się do założenia rodzi, uczy się odpowiedzialności, to oczywiste , ze chcą mieć dzieci, bo pojawia się instynkt macierzyński. Natomiast chłopczyka, uczy się obsikiwać murki, ogrodzenia, trawkę, nie ważne , ze to miejsce publiczne, potem kontynuacja przez całe życie , żywi i opiera się chłopczyka do starości. Nie uczy się chłopczyka odpowiedzialności, pozwala się na łajdactwo, alkoholizm, picie piwa od najmłodszych lat. Leń zawsze ma czas na kompa, na telewizję. Dziewczynka pomaga w kuchni, sprząta, opiera się sama itd. SAMIEC MA BYĆ TYLKO MĘSKĄ DZIWKĄ, pozwala się wykorzystywać przez wiele dziewczyn i cieszy , ze to on je zdobywa LUB JEST TYLKO DAWCĄ SPERMY!!!!!!!!!!!!Takie czasy!

gość26-11-15, 22:59, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

...a mnie się podoba i cała moja rodzina ogląda ten program, moi sasiedzi i koleżanki. Jakim prawem w wolnym kraju jedna baba będzie decydowała o tym co ma być w telewizji. JESTEM z pokolenia, które walczyło o WOLNOŚĆ POLAKÓW, KIEDYŚ BYŁY OGRANICZENIA ale to była KOMUNA, teraz POLSKA MA byĆ dla POLAKÓW, ma być wolna, chce mieć wybór co oglądam i w CO WIERZĘ. Nie chce żeby mi narzucano religię, poglądy gdyż mam swoje. Jestem wykształcona, wychowałam dzieci, wybudowałam dom i uczciwie pracuję już 35 lat. A teraz ktoś śmie narzucać mi swoje poglądy. Gdzie ta POLSKA, GDZIE TEN WOLNY KRAJ???????? CIEMNOGRÓD!!!!

gość26-11-15, 18:55, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 08:38 napisał(a):
gość, 26-11-15, 08:00 napisał(a):
Co to za szmata?!!! Pewnie bazyl który nie może patrzeć jak ludzie idą na randke bo sama nigdy nie była!!

na bank feministka... brzydka, zakompleksiona, sfrustrowana, której nikt nigdy nie chciał i teraz wyżywa się w sieci bo co innego potrafi :)


Oczywiście, do tego pewnie inteligentna! To największa zbrodnia feministek:/

gość26-11-15, 18:53, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 25-11-15, 22:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 16:41 napisał(a):
gość, 25-11-15, 15:53 napisał(a):
Debilka. Feminizm to zniszczenie podstawowych wartosci rodziny, otaz kobierty i mezczyzny. Natura nas stworzyla tak- ze kobieta jest delikatna, ciepła,matczyna, mezczyzna szorstki aktywny, dba o rodzine. Poprzewracalo sie w doopach idiotkom

Sama jesteś idiotka. Idź mezusiowi piwko podaj i bachorom obsrane dupy powycieraj, tylko do tego się nadajesz.

Ma rację feminizm to kretynizm, powinno być tak jak od zawsze było


Czy ty wiesz o czym mówisz? Zachęcam do poczytania czegoś więcej niż tylko Kozaczek, może wtedy zrozumiesz co zawdzięczasz feministkom!

gość26-11-15, 18:42, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 18:06 napisał(a):
gość, 26-11-15, 12:33 napisał(a):
Czytajcie ze zrozumieniem. Tej Pani nie chodzi o związki homo czy heteroseksualne tylko o robienie z kobiety napaloną na ślub laske która o niczym innym nie marzy i nie ma innych aspiracjii.


Dokładnie! Niestety jak widać po oburzeniu w komentarzach, w naszym kraju takie kobiety to zdecydowana większość:/
Ale jakich aspiracji spodziewać się po laskach o IQ kasztana:/

No niestety, większość tylko czeka jakby tu najszybciej za mąż wyjść. Nigdy tego nie mogłam zrozumieć

gość26-11-15, 18:06, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 12:33 napisał(a):
Czytajcie ze zrozumieniem. Tej Pani nie chodzi o związki homo czy heteroseksualne tylko o robienie z kobiety napaloną na ślub laske która o niczym innym nie marzy i nie ma innych aspiracjii.


Dokładnie! Niestety jak widać po oburzeniu w komentarzach, w naszym kraju takie kobiety to zdecydowana większość:/
Ale jakich aspiracji spodziewać się po laskach o IQ kasztana:/

gość26-11-15, 16:27, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 10:12 napisał(a):
gość, 26-11-15, 08:38 napisał(a):
gość, 26-11-15, 08:00 napisał(a):
Co to za szmata?!!! Pewnie bazyl który nie może patrzeć jak ludzie idą na randke bo sama nigdy nie była!!

na bank feministka... brzydka, zakompleksiona, sfrustrowana, której nikt nigdy nie chciał i teraz wyżywa się w sieci bo co innego potrafi :)


Emma Watson to też feministka, a na brzydką, zakompleksioną, sfrustrowaną nie wygląda, a na brak powodzenia też na pewno nie narzeka :)Watson wielka feministka, kupa kasy nie wiadomo za co, rozpuszczona dziewucha z bogatej rodziny, żadnych problemów i żadnego związku pomiędzy jej gadaniem a życiem. Podlicz wszystkich jej facetów, jak się umizguje, jak narzuca się i mruga rzęsami przed każdym, słodka trzpiotka. Gadać każdy może. Nie ma żadnego taentu, a Harry sie skończył to gada standardowe politycznie poprawne gadki a debile jak ty to kupują.

gość26-11-15, 16:21, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 12:09 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:27 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:21 napisał(a):
utrwalanie stereotypów ?! no błagam... to już źle że heteroseksualni ludzie szukają kogoś z kim mogliby się związać . To jest normalne. Takie normy przynajmniej panować powinny w zdrowym społeczeństwie. Jak ktoś nie chce wyjść za mąż, ożenić się - jego sprawa - ale rodzina to podstawowa komórka społeczna. Kobieta+ mężczyzna. Koniec kropka. Nikt przecież nie twierdzi, że kobieta która chce mieć męża nie ma życiowych aspiracji i ambicji, ale czy to źle, że chce mieć rodzinę? Czy jest przez to mniej wartościowa niż krzyczące o równouprawnienie feministki ?! Takie pokrętne myślenie jest chore.
Nie mam męża, jestem singielką, ale stan ten traktuje jako przejściowy. Mam dobrą pracę ale chce mieć rodzinę i nie uważam, że utrwalam w ten sposób złe stereotypy.

Prawda jest taka, że te całe media i to "słynne" homolobby chce nam wmówić, że rodzina hetero to coś odmiennego. Ja osobiście nie jestem za ślubami ale jestem za rodziną. Normalną rodziną, gdzie jest Mama, Tata i Dzieci. I to nie są żadne złe stereotypy tylko to jest normalna zdrowa rodzina.


Dokładnie! Teraz jak nie jesteś homo to jesteś dzieak ze średniowiecza! To jest straszne co młodym ludziom sie przekazuje, zero wartości tylko wyzwolenie i rozwiązłość. A jak ktos ma meza i dzieci to jest kura domowa z nadwaga... :Odokladnie, chca nam wmowic ze transy i inne zboczenstwa to normalka, ze normalna rodzina to dwoch homosow a nie mezczyzna i kobieta, swiat jest choryPopieram! Nie dajmy sobie wkręcić tej chorej homopropagandy! Najwyraźniej komuś się bardzo opłaca propagowane "związków' z których nie będzie dzieci. Zastanówcie się nad tym.

gość26-11-15, 13:02, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

a kiedy bendzie program bezdomny szuka bogatej zony-bo program rolnik szuka zony jest niewypal-malo kto go oglada-lipa program

gość26-11-15, 12:33, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Czytajcie ze zrozumieniem. Tej Pani nie chodzi o związki homo czy heteroseksualne tylko o robienie z kobiety napaloną na ślub laske która o niczym innym nie marzy i nie ma innych aspiracjii.

gość26-11-15, 12:09, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 25-11-15, 23:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:27 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:21 napisał(a):
utrwalanie stereotypów ?! no błagam... to już źle że heteroseksualni ludzie szukają kogoś z kim mogliby się związać . To jest normalne. Takie normy przynajmniej panować powinny w zdrowym społeczeństwie. Jak ktoś nie chce wyjść za mąż, ożenić się - jego sprawa - ale rodzina to podstawowa komórka społeczna. Kobieta+ mężczyzna. Koniec kropka. Nikt przecież nie twierdzi, że kobieta która chce mieć męża nie ma życiowych aspiracji i ambicji, ale czy to źle, że chce mieć rodzinę? Czy jest przez to mniej wartościowa niż krzyczące o równouprawnienie feministki ?! Takie pokrętne myślenie jest chore.
Nie mam męża, jestem singielką, ale stan ten traktuje jako przejściowy. Mam dobrą pracę ale chce mieć rodzinę i nie uważam, że utrwalam w ten sposób złe stereotypy.

Prawda jest taka, że te całe media i to "słynne" homolobby chce nam wmówić, że rodzina hetero to coś odmiennego. Ja osobiście nie jestem za ślubami ale jestem za rodziną. Normalną rodziną, gdzie jest Mama, Tata i Dzieci. I to nie są żadne złe stereotypy tylko to jest normalna zdrowa rodzina.


Dokładnie! Teraz jak nie jesteś homo to jesteś dzieak ze średniowiecza! To jest straszne co młodym ludziom sie przekazuje, zero wartości tylko wyzwolenie i rozwiązłość. A jak ktos ma meza i dzieci to jest kura domowa z nadwaga... :Odokladnie, chca nam wmowic ze transy i inne zboczenstwa to normalka, ze normalna rodzina to dwoch homosow a nie mezczyzna i kobieta, swiat jest chory

gość26-11-15, 12:08, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

jakas idiotka, ten program to rozrywka dla wielu osob i niech sobie ogladaja, ja nie ogladam bo mnie nie interesuje i tak do tego trzeba podchodzic

gość26-11-15, 10:12, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 08:38 napisał(a):
gość, 26-11-15, 08:00 napisał(a):
Co to za szmata?!!! Pewnie bazyl który nie może patrzeć jak ludzie idą na randke bo sama nigdy nie była!!

na bank feministka... brzydka, zakompleksiona, sfrustrowana, której nikt nigdy nie chciał i teraz wyżywa się w sieci bo co innego potrafi :)


Emma Watson to też feministka, a na brzydką, zakompleksioną, sfrustrowaną nie wygląda, a na brak powodzenia też na pewno nie narzeka :)

gość26-11-15, 09:13, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Prymitywny program. Jak można bić się o chlopa którego się nie kocha. Ba! Nawet się nie podoba. Bo nie wierzę, że wszystkim podoba się ten jeden. Celebrytki.....

gość26-11-15, 08:38, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 08:00 napisał(a):
Co to za szmata?!!! Pewnie bazyl który nie może patrzeć jak ludzie idą na randke bo sama nigdy nie była!!

na bank feministka... brzydka, zakompleksiona, sfrustrowana, której nikt nigdy nie chciał i teraz wyżywa się w sieci bo co innego potrafi :)

gość26-11-15, 08:00, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Co to za szmata?!!! Pewnie bazyl który nie może patrzeć jak ludzie idą na randke bo sama nigdy nie była!!

gość26-11-15, 05:35, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

To przez tego wymoczka w ostatnim odcinku, gdzie pokazal jaki jest głupi, zmuszal tą swoją do udziału w czymś, częgo nie chciała, a następnie ją wyzwal. Ona tylko siedziała cicho, zamiast mu pojechac na antenie. Natomiast w jednym z początkowych odcinkow, dziewczyny zostały wyzwane, ze zamiast od razu po przebudzeniu isc do chlewa, to poszly do lazienki sie ogarnąć. Cos w tej skardze jest. Pokazuja ze facet ze wsi interesuje sie tylko sobą i bydłem. I ze im koles starszy, tym mniej mu potrzeba kobiety.

gość26-11-15, 01:39, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 26-11-15, 01:33 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:24 napisał(a):
gość, 25-11-15, 22:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 16:41 napisał(a):
gość, 25-11-15, 15:53 napisał(a):
Debilka. Feminizm to zniszczenie podstawowych wartosci rodziny, otaz kobierty i mezczyzny. Natura nas stworzyla tak- ze kobieta jest delikatna, ciepła,matczyna, mezczyzna szorstki aktywny, dba o rodzine. Poprzewracalo sie w doopach idiotkom

Sama jesteś idiotka. Idź mezusiowi piwko podaj i bachorom obsrane dupy powycieraj, tylko do tego się nadajesz.

Ma rację feminizm to kretynizm, powinno być tak jak od zawsze było

chcesz żyć w tradycyjnej rodzinie, to sobie żyj., ale nie wtrącaj się z życie innych.
i vice versa gimbusy

To nie ja wyzywam osoby, które chcę żyć inaczej i nie mówię, że zgłupiały.

gość26-11-15, 01:33, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 25-11-15, 23:24 napisał(a):
gość, 25-11-15, 22:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 16:41 napisał(a):
gość, 25-11-15, 15:53 napisał(a): Debilka. Feminizm to zniszczenie podstawowych wartosci rodziny, otaz kobierty i mezczyzny. Natura nas stworzyla tak- ze kobieta jest delikatna, ciepła,matczyna, mezczyzna szorstki aktywny, dba o rodzine. Poprzewracalo sie w doopach idiotkom
Sama jesteś idiotka. Idź mezusiowi piwko podaj i bachorom obsrane dupy powycieraj, tylko do tego się nadajesz.
Ma rację feminizm to kretynizm, powinno być tak jak od zawsze było
chcesz żyć w tradycyjnej rodzinie, to sobie żyj., ale nie wtrącaj się z życie innych.
i vice versa gimbusy

gość26-11-15, 01:10, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 25-11-15, 23:30 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:27 napisał(a):
gość, 25-11-15, 23:21 napisał(a): utrwalanie stereotypów ?! no błagam... to już źle że heteroseksualni ludzie szukają kogoś z kim mogliby się związać . To jest normalne. Takie normy przynajmniej panować powinny w zdrowym społeczeństwie. Jak ktoś nie chce wyjść za mąż, ożenić się - jego sprawa - ale rodzina to podstawowa komórka społeczna. Kobieta+ mężczyzna. Koniec kropka. Nikt przecież nie twierdzi, że kobieta która chce mieć męża nie ma życiowych aspiracji i ambicji, ale czy to źle, że chce mieć rodzinę? Czy jest przez to mniej wartościowa niż krzyczące o równouprawnienie feministki ?! Takie pokrętne myślenie jest chore. Nie mam męża, jestem singielką, ale stan ten traktuje jako przejściowy. Mam dobrą pracę ale chce mieć rodzinę i nie uważam, że utrwalam w ten sposób złe stereotypy.
Prawda jest taka, że te całe media i to "słynne" homolobby chce nam wmówić, że rodzina hetero to coś odmiennego. Ja osobiście nie jestem za ślubami ale jestem za rodziną. Normalną rodziną, gdzie jest Mama, Tata i Dzieci. I to nie są żadne złe stereotypy tylko to jest normalna zdrowa rodzina.
Dokładnie! Teraz jak nie jesteś homo to jesteś dzieak ze średniowiecza! To jest straszne co młodym ludziom sie przekazuje, zero wartości tylko wyzwolenie i rozwiązłość. A jak ktos ma meza i dzieci to jest kura domowa z nadwaga... :O
Przeciez to nie o homoseksualizm chodzi :|

gość25-11-15, 23:38, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 25-11-15, 20:13 napisał(a):
W jednym odcinku jedna z wybranek Grześka chciała odejść z programu, bo widziała, że ten już dawno upatrzył sobię tę przedszkolankę. On na to wielce zdziwiony i chyba trochę niepocieszony wyskoczył z tekstem "czy ona nie będzie o niego walczyć"- czy coś w tym stylu... po prostu żenada. Dobrze, że dziewczyna miała swój honor i nie "walczyła" o Grześka.
Co do feminizmu to uważam, że polscy faceci po prostu do niego nie dorośli i wybierają sobie z niego tylko co on im pasuje np to, że kobieta powinna realizować się zawodowo- dzięki temu ciężar zarobienia na rodzinę spada również na barki kobiety. Oczywiście, tak jak ktoś tu niżej napisał, wszystko inne zostaje po staremu, bo w końcu prace domowe są "niemęskie", a też mamusia ukochanego syneczka w domu we wszystkim wyręczała. To zniewieścienie mężczyzn często widać już na 1 randce- jak już przychodzi do płacenia, to facet komunikuje słynny tekst, że "on jest za równouprawnieniem". Totalna żenada biorąc pod uwagę, że to zazwyczaj faceci zapraszają na randki, zawracają głowę, a następnie szkoda im wydać 8zł na kawe i zasłaniają się równouprawnieniem- żałosne!


W całym swoim 30 letnim życiu nie spotkałam się z tekstem przy płaceniu "że jestem za równouprawnieniem" o.O współczuję Ci serio bo trafiałaś na samych buraków. Ogólnie nie spotkałam się z tym żeby facet np nie pomagał mi w domu, byłam w 2 poważnych związkach (w tym jednym jestem nadal od 5 lat) i facet nie ma problemów ze sprzątanie, gotowaniem czy robieniem zakupów (chociaż przyznaje kupowanie tamponów go przerasta ;)). To kwestia wychowania i ustanowienia pewnych zasad w związku. Po prostu ja zawsze mówiłam otwarcie czego oczekuję i niby gdzieś tam w żartach pojawiał się feminizm ale nigdy facet się nie wykręcał

strony
1 2 3 4
 

następna strona »Reklama


Reklama

Kozaczek poleca

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida