środa 09-12-15, czytany: 9474 razy, autor: Rain Dog

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Skąd aż takie uposażenie?

Henryka KrzywonosHenryka Krzywonos / © KAPiF
Henryka Krzywonos (62 l.) to kobieta legenda. Uznana za bohaterkę wydarzeń sierpniowych z 1980 roku motornicza tramwaju miała zatrzymać swój pojazd 15 sierpnia 1980 roku, a wydarzenie to bywa uznawane za początek strajku gdańskiej komunikacji publicznej.

Krzywonos brała udział w strajkach, w stanie wojennym pomagała internowanym i kolportowała wydawnictwa podziemne. Podczas jednej rewizji została także pobita - Wikipedia podaje, że straciła wtedy ciążę.

W wolnej Polsce Krzywonos należała do Unii Wolności. Prowadziła rodzinny dom dziecka w Gdańsku. Potem angażowała się w działalność Kongresu Kobiet.

W ostatnich wyborach do sejmu Krzywonos została posłanką z ramienia PO. Kilka dni temu znów zrobiło się o niej głośno za sprawą protestu przeciwko działaniom obecnego prezydenta w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Przy okazji media podały informację o wysokości emerytury byłej działaczki Solidarności. Krzywonos, która w oczach wielu stała się "tubą Platformy" pobiera wysokie uposażenie - około 6200 złotych miesięcznie. Przy średnich emeryturach to kwota imponująca. Portal niezależna napisał, że Wojciech Jaruzelski pobierał emeryturę w podobnej wysokości. Czesław Kiszczak do końca życia dostawał 4100 złotych.

Skąd zatem tak wysoka emerytura w portfelu byłej motorniczej?

Fakt napisał, że to Donald Tusk przyznał Henryce Krzywonos specjalną emeryturę. Zrobił to w ramach swoich uprawnień - wcześniej specjalne świadczenia przyznawali między innymi Jerzy Buzek (byłej marszałek senatu, Alicji Grześkowiak), Leszek Miller przyznał specjalną emeryturę Ninie Andrycz, Hance Bielickiej i Kazimierzowi Górskiemu.

Tusk przyznał Krzywonos emeryturę w wysokości 3500 złotych w 2009 roku.

Tymczasem bohaterka "afery" nie chce komentować sprawy. W rozmowie z Faktem powiedziała, że zrobiła się wokół niej "atmosfera jak za komuny".Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia

Henryka Krzywonos i jej 6200 zł emerytury tematem dnia
 
Ostatnio dodane filmy/teledyski:zobacz wszystkie filmy »
5 ŚWIĄTECZNA MANUF...
szusz vlogmas
5 ŚWIĄTECZNA MANUF...
4 ZEPSUŁAM NIESPOD...
Szusz Vlogmas
4 ZEPSUŁAM NIESPOD...
REMONT ODC. 6 DUŻE...
MIESZKAMY TV
REMONT ODC. 6 DUŻE...
SKY TOWER WIECZORE...
Julia Kobus
SKY TOWER WIECZORE...
skomentuj:Wasze komentarze (152): sortuj ↓

gość25-04-16, 14:58, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Komusza pupilka. Ubecja i ich donosiciele trzymają sie razem. Brawo, łamistrajk wspisuje sie doskonale w etos Michników, tusków i innej swołoczy.

gość13-12-15, 19:37, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

najbardziej straszną rzecza jest kiedy zwykly biedak s czyt henia staje sie gorącym obrońcąirzeczniczka tego co zle i podłe ale czegochcieć to prosta kobieta pogłaskali trochę dali kasę iwypchnęli rzebyszczekala za nich ,to jej 5 minut,stara gruba kiedyś biedna terz ,,bohaterka,, nic tylko wspułczuc ,też bym sie stała takim orędownikiem ,,słusznej ,,sprawy iii...schudłabym bo można sobie poży ć na takiej generalskiej emeryturze,siedziałam tylko1 dzien za stanu wojennego,pregapiłam godzine policyjną ,może coś by się dalo zrobic z tym moim zyciorysem

gość09-12-15, 21:44, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Anna Walentynowicz to była bohaterka a nie ta kretaczka sa filmy na jej temat w necie warto obejrzec za co ta spasiona baba ma taką emeryture tramwajarka a ludzie wyksztaceni maja głodową

gość09-12-15, 21:39, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

sami sobie przyznaja wysokie emerytury a ludzia by najlepiej kazali robic do smierci wstyd pani krzynowos wymachiwala konstytucja a czy ona chociasz wie o co sie kloca niech zrezygnuje z emerytury przyznanej przez pana tuska i bedzie honorowa

gość09-12-15, 21:38, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

na youtube jest prawda o rzekomej bohaterce rzygam jak patrze na tą zakłamaną tłuscioche

gość09-12-15, 21:35, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

tłusta tramwajarka gdzie była jak matki chorych dzieci upokorzone przez złodzjejska platforme demonstrowaly ona nie jest zadną bohaterką o tej chytrej babie wiemy duzo

gość09-12-15, 21:31, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Myślenicki sąd zażądał od adwokata, by jego klientka w sprawie rodzinnej przedstawiła zaświadczenie z parafii, że jest... praktykującą katoliczką.

Zaczęło sie ....
Teraz już nie myślcie łaski ze po rozwodzie będzie lekko. Były maź pójdzie do księdza powie ze sie puszczalyscie, ksiundz da zaświadczenie mężowi ze on święty a wy zdziry i tyle zobaczycie dzieciaka i alimenty.

gość09-12-15, 21:21, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Człowiek Antoniego Macierewicza sparaliżował prace nad powołaniem w Polsce Centrum Kontrwywiadu NATO. Szef Centrum płk Krzysztof Dusza alarmuje w tej sprawie prezydenta i sejmową speckomisję.

Nie kryją sie ze są agentami ruskich!

gość09-12-15, 21:14, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Ej obczajcie jakie ma obuwie na tym zdjęciu w czerwonej bluzcr HAAHAHAHAHAAHAHAB

gość09-12-15, 21:08, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Agent Tomek ma większą emeryturę w wieku 35 lat a nic nie zrobił. Te podłe piarowskie komentarze widać, że ktoś dostał wytyczne co ma pisać bo cały czas to samo np, że nie ma wykształcenia: agent Tomek, marszałek Kuchciński i połowa pisu nie ma. Co więcej połowa pisu to byli działacze PZPR. Prokurator Piotrowicz obrońca księdza pedofila odznaczony przez PZPR krzyżem zasługi. No i jaro siedział cały stan wojenny u mamusi pod pierzyną. Po prostu świetne towarzystwo.

gość09-12-15, 21:06, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Dla mnie buraki i nieudaczniki podejmują tzw temat zastępczy. Wspomniana pani jest ikoną wolnej Polski. Ona na nie zasługuje w przeciwieństwie di pisowskich byłych h prokuratorów

gość09-12-15, 21:04, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Kaczyzm służy Putinowi - robi dokładnie to, co hitlerowcy i "Ruskie" w czasie okupacji - niszczy naród polski. Spospolicili już Wawel, zdewaluowali polskość, patriotyzm, z bohaterstwa zrobili prezerwatywę, napluli na groby powstańców warszawskich, zelżyli kombatantów, zeszmacają barwy i symbole narodowe (marsz niepodległości, jak to sobie nazwali), zchamili język debaty publicznej, jeśli to można nazywać debatą, opluli wybitnych twórców kultury i wszystkich ludzi, którzy coś dla Polski zrobili, którzy coś sobą reprezentują. Różnica między hitleryzmem i sowiecką Rosją a kaczyzmem polega na tym, że ci ostatni, nie mogli swoich wrogów, czyli, szeroko rozumianej elity narodu, “drożdży narodu", unicestwić fizycznie poprzez strzał w tył głowy, rozstrzelanie, wywózkę do KC-tu lub na Sybir, a jedynie niszczyli ich propagandowo metodami “gebelsowskimi"/bolszewickimi. Właściwie, PiS to takie zrzeszenie “gebelsów".

gość09-12-15, 20:54, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 19:27 napisał(a): Ta Pani oprócz tego,ze zaklamuje historię to jeszcze burzy poczucie estetyki milionów Polaków. Czuję się zazenowana.
Hahaha trafiłaś w sedno

gość09-12-15, 20:50, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Kradła i piła. Wyszkowski wyrzucił ją ze strajku.

gość09-12-15, 20:30, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 08-12-15, 23:51 napisał(a):
gość, 08-12-15, 23:32 napisał(a):
Mój dziadek działał w Solidarności Walczącej we Wrocławiu. Był przez 17 miesięcy internowany, relegowany z Politechniki Wrocławskiej. Dostaje emeryturę w wysokości 3,400 bo tyle wypracował sobie przez lata jako doktorant na PW. Nie narzeka. A ta baba dostała podwyżkę od Tuska nie wiadomo za co. Ot, sprawiedliwość dziejowa. I ten babus ma teraz czelność krzyczeć w Sejmie?

bo twój dziadek to frajer. sorry ale jakby poszedł w politykę to by więcej zarabiał bo polityka to prestiżowy zawód. Henryka Krzywonos to legenda i wasza zazdrość i nienawiść nic tu nie zmieni


To konfabulantka,która z POmocą kolesi stworzyła sama swoja wymyśloną legendę, nie zatrzymała tramwaju,tylko wytoczyła się, ze względu na wyłączony prąd ,piła tyle,że chcieli ją zwolnić,a jej stworzona na potrzeby mediów legenda powstała o wieeeele później w celach komercyjnych.

gość09-12-15, 19:53, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Ta kobieta nie jest żadną legendą. To oszustka. Nie zatrzymała tramwaju, tylko prąd odłączyli. Jej jedynym osiągnięciem jest powiedzenie kilku słów gorzkiej prawdy Wałęsie... no i oczywiście tak wysoka emerytura. Prawdziwych bohaterów się nie pamięta, bo na piedestał wystawia się takie osoby jak pani Krzywonos na przykład.

gość09-12-15, 19:44, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

ta kobita jest poprostu odrazajaca. sam wyglad odrzuca juz na wstepie.

gość09-12-15, 19:39, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Pani Henryka po latach w Solidarności zmieniła front i wstąpiła do P0. Premier Tusk uhonorował jej zasługi i przyznał jej 3500tys.dodatkowo do emerytury.Stąd kwota 6200tys.

gość09-12-15, 19:27, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

Ta Pani oprócz tego,ze zaklamuje historię to jeszcze burzy poczucie estetyki milionów Polaków. Czuję się zazenowana.

gość09-12-15, 19:16, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 16:56 napisał(a):
gość, 09-12-15, 14:41 napisał(a):
zenada .i kryminal .za co taka duza emerytura .kto ona zreszta nie jedyna .tak solidarnosc robi interesy kosztem biednego podatnika

a ciebie ty " biedny podatniku " zazdrość zżera, co ? ;-))) Jak sie zasłużysz czymś dla narodu i historii to możesz zabierac głos, narazie skorzystaj z prawa do milczenia. Zalecam używania rozumu i odtrutki na zazdrość.


Nie wierzę, ktoś popiera marnotrawienie pieniędzy naszego państwa, NASZYCH pieniędzy, na rzecz takiej osoby!!! Tu nie chodzi o zazdrość pff, chodzi o fakt szemranych układów i układzików i wynagradzanie swoich ludzi. Rzygam takim nepotyzmem, kolesiostwem, włazidupstwem itd.!! Będziemy komentować ile nam się podoba, NA RAZIE.

gość09-12-15, 18:40, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 18:37 napisał(a):
gość, 09-12-15, 18:29 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:51 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:43 napisał(a):
Stara oszustka.

a ty ? młody przygłup , który spał na lekcjach histori, dlatego zamknij rylo pisowski żulu !


dokladnie smarkacz srał pewnie w majty a ta pani o wolna Polske walczyła--- zeby taki kretyn teraz mial ciepło w domu, siedzi na kompie gimbaza i pisze pierdy:::

HA HA HA dobre ,bardzo dobre :D

Oczywiście miałam namyśli to że ona o coś walczyła ....no walczyła ale tylko o 6.200 .

gość09-12-15, 18:37, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 18:29 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:51 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:43 napisał(a):
Stara oszustka.

a ty ? młody przygłup , który spał na lekcjach histori, dlatego zamknij rylo pisowski żulu !


dokladnie smarkacz srał pewnie w majty a ta pani o wolna Polske walczyła--- zeby taki kretyn teraz mial ciepło w domu, siedzi na kompie gimbaza i pisze pierdy:::

HA HA HA dobre ,bardzo dobre :D

gość09-12-15, 18:37, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 18:29 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:51 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:43 napisał(a):
Stara oszustka.

a ty ? młody przygłup , który spał na lekcjach histori, dlatego zamknij rylo pisowski żulu !


dokladnie smarkacz srał pewnie w majty a ta pani o wolna Polske walczyła--- zeby taki kretyn teraz mial ciepło w domu, siedzi na kompie gimbaza i pisze pierdy:::O co walczyła ....? Jej jedyny epizod który jest chwalebny to wykrzyczenie Wałęsie prawdy w stoczni ,potem było już gorzej ,no ten jej DOM finansowany przez .....decydentów bo to ją zaprzedało ,o życiu osobistym lepiej nie pisać bo to przypomina nieco ,,syndrom sztokholmski ,, wywindowali na piedestał osobę miałką i nieciekawą aby zabić pamięć o śp.Walentynowicz która tak naprawdę nawet do dzisiaj nie ma swojego grobu .

gość09-12-15, 18:36, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

fuj jaka ta bab jest oblesna, wsterny potwor

gość09-12-15, 18:29, cytuj Oceń ten komentarz: oceń na plus0 oceń na minus0 

gość, 09-12-15, 16:51 napisał(a):
gość, 09-12-15, 16:43 napisał(a):
Stara oszustka.

a ty ? młody przygłup , który spał na lekcjach histori, dlatego zamknij rylo pisowski żulu !


dokladnie smarkacz srał pewnie w majty a ta pani o wolna Polske walczyła--- zeby taki kretyn teraz mial ciepło w domu, siedzi na kompie gimbaza i pisze pierdy:::

strony
1 2 3 4 5 6 7
 

następna strona »Reklama


Reklama

Reklama

Mobilny Kozaczek

Kozaczek na iPhone'a Kozaczek na Androida